wersja mobilna
Online: 408 Sobota, 2017.04.29

Aktualny numer APA

Aktualny numer magazynu APA

Kolejny numer specjalistycznego magazynu dla automatyków - Automatyka, Podzespoły, Aplikacje, jest już dostępny !

W kwietniowym numerze APA:

TEMAT NUMERU

Przemysł 4.0

Przemysł 4.0 (Industry 4.0) to termin, który od kilku lat robi zawrotną karierę w mediach oraz na spotkaniach branżowych. Używa się go jako synonimu zbioru nowych technologii, które mają zapoczątkować kolejną wielką zmianę w przemyśle. W artykule przedstawiamy najważniejsze z nich, zaś we wstępie wyjaśniamy, co ma być rezultatem ich połączenia.

RAPORT RYNKOWY

Komunikacja sieciowa w przemyśle

Infrastruktura komunikacyjna to nieodzowna część instalacji technologicznych w przemyśle, energetyce, transporcie szynowym czy automatyce budynkowej. Dzisiaj mamy do czynienia z nowym otwarciem związanego z nią sektora dystrybucji, co spowodowane jest rozwojem Internetu Rzeczy oraz postępującą integracją poziomu produkcyjnego zakładów przemysłowych z obszarem IT i systemami biznesowymi. Dla dostawców urządzeń sieciowych tworzy to jeszcze bardziej atrakcyjny, ale też konkurencyjny rynek branżowy.

WYWIAD MIESIĄCA

Jak produkowany jest Volkswagen Crafter?

Pod koniec października 2016 roku zainaugurowana została działalność zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni, w którym produkowana jest nowa generacja samochodów Volkswagen Crafter. Jest w nim wytwarzanych blisko 60 wariantów tych pojazdów, docelową wydajność wynoszącą sto tysięcy aut rocznie. Przedstawiamy relację z fabryki, w której w obszarze montażu zastosowano kilka nowoczesnych linii transportowych o sumarycznej długości prawie 3 km, zaś produkcja odbywa się w tempie pozwalającym na powstawanie nowego Volkswagena Craftera co niecałe dwie minuty!

TECHNIKA

Silniki i napędy
Zdecentralizowana technika napędowa

Sterowanie
Technologia Motion Control od strony praktycznej

APA NA TARGACH

Hannover Messe 2017 - Przewodnik targowy

Hannover Messe to największa wystawa przemysłowa na świecie, która w tym roku ma wymiar szczególny ze względu na uczestnictwo w niej Polski jako kraju partnerskiego. Targi odbędą się od 24 do 28 kwietnia i tradycyjnie powinny być miejscem prezentacji najnowszych technologii przemysłowych, nawiązywania kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń. Przedstawiamy przewodnik po wystawie wraz z prezentacjami ofert firm w niej uczestniczących oraz innych dostawców nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

GOSPODARKA

Aktualności
Wiadomości z branży

NOWE PRODUKTY

Kamery i systemy wizyjne, Czujniki i przetworniki, Komputery przemysłowe i oprogramowanie, Panele operatorskie i komputery panelowe, Sieci komunikacyjne, Silniki i napędy, Urządzenia elektryczne, zasilanie i roboty, Urządzenia i systemy pomiarowe, Obudowy, złącza, montaż

Magazyn APA dostępny jest nie tylko w większych salonach prasowych, ale także w prenumeracie - w cenie 60,00 zł za rok. Aby zaprenumerować miesięcznik, należy skorzystać z formularza umieszczonego na stronie www.automatykab2b.pl

Automatyka, Podzespoły, Aplikacje
ul. Leszczynowa 11,
03-197 Warszawa
tel: 022 257 84 99
fax: 022 257 84 00

 

 

Szukaj w serwisie Semicon