wersja mobilna
Online: 967 Środa, 2017.09.20

Gospodarka

Rockwell Automation rozszerza działalność w Katowicach

piątek, 12 maja 2017 11:15

Firma Rockwell Automation oficjalnie otworzyła nowe biuro przy ulicy Francuskiej 46 w Katowicach. Kolejna inwestycja firmy to szansa na wzrost zatrudnienia w regionie oraz kolejny dowód na to, że rynek śląski rozwija się dynamicznie i przyciąga poważnych inwestorów. Na spotkaniu, które odbyło się 9 maja obecni byli przedstawiciele zarządu firmy, z CEO Blakem Moretem na czele, delegacja Urzędu Miasta oraz przedstawiciele innych organizacji pozarządowych.

Rockwell Automation to największa międzynarodowa firma z branży automatyki przemysłowej i rozwiązań informatycznych dostarczająca nowoczesne technologie z zakresu automatyzacji produkcji. Zatrudnia 22 tysiące pracowników w ponad 80 państwach. W Polsce funkcjonuje już ponad 20 lat, a od 10 lat stale poszerza swoją działalność na Śląsku. Skalę tego rozwoju pokazuje fakt, że dekadę temu pracę w Katowicach rozpoczęło kilka osób, a dziś w fabryce i biurach zlokalizowanych w trzech miastach zatrudnionych jest ponad tysiąc pracowników.

Nowe biuro w Katowicach to w dużej mierze siedziba Global Finance Operations, czyli działu księgowego obsługującego transakcje firmy na wszystkich kontynentach. - To duże wyróżnienie dla naszego kraju, które jest efektem dotychczasowej, udanej współpracy pomiędzy nami a lokalnymi samorządami i dostawcami. Centrala, umieszczając w Katowicach centrum transakcji finansowych, podkreśliła tylko po raz kolejny zaufanie i potencjał naszej kadry pracowniczej - mówił Maciej Sieczka, dyrektor generalny Rockwell Automation w Polsce i na Ukrainie. Oprócz działu finansowego, w nowo otwartym obiekcie kluczową rolę pełnić będzie dział Research & Development, pracująć nad rozwojem, projektowaniem i testowaniem aplikacji oraz sprzętu, a także nad cyberbezpieczeństwem.

W Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej już od ponad 10 lat Rockwell rozwija swoją fabrykę. Jest ona jedyną spośród 17 na całym świecie, która ma na swoim terenie 5 sekcji odpowiedzialnych za różne rodzaje produkcji. Praca w niej monitorowana jest za pomocą systemu kontrolnego Rockwella - Connected Enterprise. Śląska fabryka jest odpowiedzialna za produkcję na rynek europejski (w tym rosyjski), azjatycki oraz afrykański.

źródło: Rockwell

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Najmniejszy na rynku 3-osiowy akcelerometr ICP o paśmie 10 kHz

2017-09-20   |
Najmniejszy na rynku 3-osiowy akcelerometr ICP o paśmie 10 kHz

IMI Sensors wprowadziła do oferty najmniejszy obecnie na rynku 3-osiowy akcelerometr ICP wyróżniający się szerokim zakresem częstotliwości pracy, wynoszącym od 0,5 Hz do 10 kHz (-3 dB) dla wszystkich osi. Model 639A91 jest produkowany w hermetycznej (IP68/69K) obudowie ze stali nierdzewnej 316L z 4-pinowym złączem przemysłowym M12, której powierzchnia montażowa wynosi zaledwie 24,1 x 24,1 mm.
czytaj więcej

Czujniki fotoelektryczne do precyzyjnego pomiaru odległości na krótkich i długich dystansach

2017-09-20   |
Czujniki fotoelektryczne do precyzyjnego pomiaru odległości na krótkich i długich dystansach

Jako bezdotykowe urządzenia pomiarowe, fotoelektryczne czujniki odległości nadają się do różnych zastosowań, a w zależności od zakresu pomiarowego wykorzystują różne zasady działania. Specjaliści z firmy Contrinex stosują metodę triangulacji laserowej do pomiarów prowadzonych na krótkie odległości oraz metodę pomiaru czasu przelotu światła (TOF - Time of Flight) do pomiarów dużych odległości.
czytaj więcej