wersja mobilna
Online: 781 Niedziela, 2017.08.20

Gospodarka

Physik Instrumente uruchomił nowe centrum R&D

czwartek, 10 sierpnia 2017 11:57

Physik Instrumente (PI), niemiecki specjalista w zakresie precyzyjnego ruchu i nanopozycjonowania, otworzył w swojej głównej siedzibie w Karlsruhe centrum badawczo-rozwojowe o wartości 15 mln dolarów. Obiekt o powierzchni 10 tys. m² umożliwi zespołowi projektantów pracę we wspólnej przestrzeni, co ma na celu promowanie interdyscyplinarnej wymiany i współpracy. Budowa centrum została ukończona przed upływem roku od jej rozpoczęcia.

Budynek centrum R&D mieści laboratoria testowe i pomiarowe, pomieszczenia typu clean room oraz komory środowiskowe, a także 200-osobową salę konferencyjną.

PI zatrudnia na całym świecie ponad 1000 osób, które pracują w 15 spółkach zależnych, z centrami badawczymi i inżynieryjnymi na trzech kontynentach. W nowym centrum technologicznym powstanie dodatkowe 200 miejsc pracy.

Portfolio produktowe Physik Instrumente rozciąga się od różnorodnych, odrębnych komponentów z dziedziny nanopozycjonowania po kompletne systemy ruchu przeznaczone do precyzyjnych zastosowań przemysłowych.

źródło: Drives & Controls

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Robot 6-osiowy e.DO w koncepcji "zbuduj go sam"

2017-08-18   | Comau Poland
Robot 6-osiowy e.DO w koncepcji

Comau, producent robotów przemysłowych i rozwiązań automatyki, wprowadza unikalny projekt robota 6-osiowego w koncepcji "zbuduj go sam" w oparciu o open-source w zakresie hardware'u i software'u. Modułowy i kompaktowy robot e.DO z funkcją IoT został zaprojektowany i opracowany przez firmę Comau przy współpracy z zespołem Altran z Włoch - jest wystarczająco prosty, by nastolatek mógł zrozumieć i wystarczająco silny, aby zadowolić wykwalifikowanego inżyniera.
czytaj więcej

Przemysłowy komputer embedded z systemem operacyjnym Linux

2017-08-18   |
Przemysłowy komputer embedded z systemem operacyjnym Linux

Artila Electronics dodaje do oferty komputerów przemysłowych nowy model z mikroprocesorem ARM Cortex-A5 stanowiący rozszerzenie rodziny Matrix. Matrix-710 to komputer pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Linux (Kernel 4.9.x), mogący znaleźć zastosowanie w przemysłowych systemach sterowania, bramkach dostępowych i aplikacjach Smart Energy.
czytaj więcej