wersja mobilna
Online: 882 Piątek, 2017.09.22

Gospodarka

ABB realizuje kontrakty dla Grupy Lotos oraz PGNiG

środa, 16 sierpnia 2017 07:54

Firma ABB dostarczyła systemy zasilania i dystrybucji energii elektrycznej w ramach realizowanego przez Grupę Lotos projektu EFRA. Umożliwi on tzw. pogłębiony przerób ropy naftowej, dzięki któremu zwiększy się ilość i jakość produktów uzyskiwanych z baryłki ropy. W ramach umowy zmodernizowana została wybudowana w 2009 roku stacja elektroenergetyczna 110 kV. Zakres prac niezbędnych do zapewnienia niezawodnego zasilania nowo budowanych obiektów obejmował dostawę nowych elementów i urządzeń do rozbudowy rozdzielnicy GIS, jej uruchomienie oraz testy.

Koncern zrealizował również pierwszy w Polsce projekt zatłaczania gazu nadmiarowego w Kopalni Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego "Dębno", która należy do PGNiG S.A. Instalacja docelowo ma zwiększyć wydobycie ropy naftowej o 10% dziennie, tj. o 100 ton. ABB odpowiadało za realizację projektu "pod klucz": budowę gazociągu o długości 2,9 km, prace projektowe i budowlane oraz dostarczenie, montaż i uruchomienie kompresora zasiarczonego gazu ziemnego, urządzeń zasilających i aparatury kontrolno-pomiarowej.

Warto dodać, że rurociąg został wyposażony w akustyczny system wykrywania nieszczelności. Wdrożenie zajęło dwa lata, wartość kontraktu przekroczyła 16 mln zł.

 

Pozostałe

Szkolenie pracowników firmy Kopel
Szkolenie pracowników firmy Kopel
piątek, 22 września 2017 07:51
Ford wstrzymuje produkcję w pięciu zakładach
Ford wstrzymuje produkcję w pięciu zakładach
czwartek, 21 września 2017 12:43
Darco wybrało dostawcę centrum obróbczego
Darco wybrało dostawcę centrum obróbczego
czwartek, 21 września 2017 07:53
zobacz wszystkie

zobacz wszystkie Nowe produkty

Kamera termowizyjna do diagnostyki urządzeń elektronicznych

2017-09-22   | Farnell element 14
Kamera termowizyjna do diagnostyki urządzeń elektronicznych

W ofercie firmy Farnell element14 pojawiła się kamera termowizyjna firmy FLIR Systems ETS320 przeznaczona od obrazowania rozkładu temperatury w małych urządzeniach elektronicznych, na płytkach drukowanych oraz w laboratoriach i na stanowiskach kontroli jakości w produkcji. Pozwala na to tryb pracy bez konieczności trzymania w ręku z wykorzystaniem podstawy przypominającej kształtem mikroskop.
czytaj więcej

Czujniki triangulacyjne o zwiększonym zasięgu

2017-09-22   | Turck Sp. z o.o.
Czujniki triangulacyjne o zwiększonym zasięgu

Turck oferuje laserowe czujniki z serii Q4X do pomiaru odległości, które wykorzystują metodę triangulacyjną, dzięki czemu są całkowicie niewrażliwe na zmianę koloru obiektu. Wyposażone w obudowę ze stali nierdzewnej o stopniu ochrony IP67/69K, wyświetlacz oraz liczne dodatkowe funkcje (licznik, funkcje czasowe, itp.) umożliwiają one dostosowanie ustawień do określonej aplikacji.
czytaj więcej