wersja mobilna
Online: 788 Piątek, 2017.09.22

Gospodarka

Solaris pionierem elektryfikacji autobusowej komunikacji zbiorowej w Rumunii

piątek, 18 sierpnia 2017 12:41

Firma Solaris zawarła z rumuńskim miastem Kluż-Napoka kontrakt na dostawę 30 elektrycznych autobusów Urbino 12. Pierwsza partia 11 autobusów dotrze do odbiorcy wiosną przyszłego roku. Całe zamówienie zrealizowane zostanie w ciągu trzech lat. Na kolejne dostawy podpisywana będzie osobna umowa. Elektryczne autobusy Solarisa będą pierwszymi tego typu pojazdami komunikacji zbiorowej w Rumunii.

Zakup autobusów elektrycznych oznacza również konieczność inwestycji w infrastrukturę ładowania. Powstanie 11 stacji standardowego ładowania i dwa punkty ładowania szybkiego przy użyciu pantografów.

Wprowadzenie do miejskiego transportu autobusów elektrycznych jest współfinansowane ze środków Rumuńsko-Szwajcarskiego Programu Współpracy. Pojazdy wejdą w skład floty firmy CTP Transport Company, która dysponuje już 40 przegubowymi Solarisami.

źródło: WNP

 

Pozostałe

Szkolenie pracowników firmy Kopel
Szkolenie pracowników firmy Kopel
piątek, 22 września 2017 07:51
Ford wstrzymuje produkcję w pięciu zakładach
Ford wstrzymuje produkcję w pięciu zakładach
czwartek, 21 września 2017 12:43
Darco wybrało dostawcę centrum obróbczego
Darco wybrało dostawcę centrum obróbczego
czwartek, 21 września 2017 07:53
zobacz wszystkie

zobacz wszystkie Nowe produkty

Kamera termowizyjna do diagnostyki urządzeń elektronicznych

2017-09-22   | Farnell element 14
Kamera termowizyjna do diagnostyki urządzeń elektronicznych

W ofercie firmy Farnell element14 pojawiła się kamera termowizyjna firmy FLIR Systems ETS320 przeznaczona od obrazowania rozkładu temperatury w małych urządzeniach elektronicznych, na płytkach drukowanych oraz w laboratoriach i na stanowiskach kontroli jakości w produkcji. Pozwala na to tryb pracy bez konieczności trzymania w ręku z wykorzystaniem podstawy przypominającej kształtem mikroskop.
czytaj więcej

Czujniki triangulacyjne o zwiększonym zasięgu

2017-09-22   | Turck Sp. z o.o.
Czujniki triangulacyjne o zwiększonym zasięgu

Turck oferuje laserowe czujniki z serii Q4X do pomiaru odległości, które wykorzystują metodę triangulacyjną, dzięki czemu są całkowicie niewrażliwe na zmianę koloru obiektu. Wyposażone w obudowę ze stali nierdzewnej o stopniu ochrony IP67/69K, wyświetlacz oraz liczne dodatkowe funkcje (licznik, funkcje czasowe, itp.) umożliwiają one dostosowanie ustawień do określonej aplikacji.
czytaj więcej