wersja mobilna
Online: 881 Piątek, 2017.09.22

Gospodarka

Holenderskie lotniska przechodzą na zasilanie wyłącznie czystą energią

środa, 23 sierpnia 2017 10:51

Grupa Royal Schiphol, będąca operatorem holenderskich lotnisk, podpisała kontrakt z holenderskim koncernem energetycznym Eneco, na mocy którego od początku 2018 r. zarządzane przez nią lotniska Schiphol, Rotterdam the Hague, Eindhoven i Lelystad będą korzystać wyłącznie z energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Obiekty zużywać będą rocznie 200 GWh energii produkowanej przez farmy wiatrowe. Umowa z Eneco podpisana została na 15 lat.

Operator największych lotnisk w Holandii dołączy w ten sposób do kolejowego przewoźnika Nederlandse Spoorwegen (NS), który od początku bieżącego roku elektryczne pociągi zasila wyłącznie energią z OZE. Według NS przeciętnej wielkości elektrownia wiatrowa może wytworzyć w ciągu godziny energię wystarczającą do zasilenia pociągu na trasie 120 mil. Umowę na dziesięcioletnią dostawę energii odnawialnej Nederlandse Spoorwegen podpisał również z Eneco.

źródło: gramwzielone.pl
zdjęcie: Schiphol

 

Pozostałe

Szkolenie pracowników firmy Kopel
Szkolenie pracowników firmy Kopel
piątek, 22 września 2017 07:51
Ford wstrzymuje produkcję w pięciu zakładach
Ford wstrzymuje produkcję w pięciu zakładach
czwartek, 21 września 2017 12:43
Darco wybrało dostawcę centrum obróbczego
Darco wybrało dostawcę centrum obróbczego
czwartek, 21 września 2017 07:53
zobacz wszystkie

zobacz wszystkie Nowe produkty

Kamera termowizyjna do diagnostyki urządzeń elektronicznych

2017-09-22   | Farnell element 14
Kamera termowizyjna do diagnostyki urządzeń elektronicznych

W ofercie firmy Farnell element14 pojawiła się kamera termowizyjna firmy FLIR Systems ETS320 przeznaczona od obrazowania rozkładu temperatury w małych urządzeniach elektronicznych, na płytkach drukowanych oraz w laboratoriach i na stanowiskach kontroli jakości w produkcji. Pozwala na to tryb pracy bez konieczności trzymania w ręku z wykorzystaniem podstawy przypominającej kształtem mikroskop.
czytaj więcej

Czujniki triangulacyjne o zwiększonym zasięgu

2017-09-22   | Turck Sp. z o.o.
Czujniki triangulacyjne o zwiększonym zasięgu

Turck oferuje laserowe czujniki z serii Q4X do pomiaru odległości, które wykorzystują metodę triangulacyjną, dzięki czemu są całkowicie niewrażliwe na zmianę koloru obiektu. Wyposażone w obudowę ze stali nierdzewnej o stopniu ochrony IP67/69K, wyświetlacz oraz liczne dodatkowe funkcje (licznik, funkcje czasowe, itp.) umożliwiają one dostosowanie ustawień do określonej aplikacji.
czytaj więcej