wersja mobilna
Online: 687 Sobota, 2017.10.21

Gospodarka

Komisja Europejska uruchomiła narzędzie do analizowania efektywności transportu

środa, 20 września 2017 12:46

Komisja Europejska uruchomiła działający online system TRIMIS - Transport Research and Innovation Monitoring and Information System - który umożliwi lepsze analizowanie efektywności innowacji w transporcie. Narzędzie to stanowić będzie źródło informacji i danych dotyczących transportu oraz badań i innowacji w zakresie komunikacji. Przyniesie korzyści zarówno władzom i ekspertom z państw członkowskich, jak i organizacjom badawczym oraz firmom przemysłowym.

TRIMIS wspierać będzie badania określone w przyjętej w maju przez KE długoterminowej strategii "Mobilna Europa" - "Europe on the Move". Chodzi o kooperację, automatyzację i elektryfikację transportu, nowe konstrukcje pojazdów, niskoemisyjne źródła energii, zarządzanie ruchem i sieciami transportu, a także inteligentne systemy mobilne oraz infrastrukturę. Ma wspomagać twórców polityki transportowej w koncentrowaniu się na obszarach, w których publiczna interwencja może osiągnąć najwyższą wartość dodaną.

źródło: WNP

 

Pozostałe

XII Spotkanie Użytkowników Systemów B&R
XII Spotkanie Użytkowników Systemów B&R
piątek, 20 października 2017 09:58
166 mln zł na smart grid
166 mln zł na smart grid
piątek, 20 października 2017 07:54
Weidmüller kupił od Rockwella firmę W Interconnections
Weidmüller kupił od Rockwella firmę W Interconnections
czwartek, 19 października 2017 12:17
zobacz wszystkie

zobacz wszystkie Nowe produkty

Komputery Automation PC 910 z procesorami Intel Xeon

2017-10-20   | B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
Komputery Automation PC 910 z procesorami Intel Xeon

Firma B&R oferuje komputery Automation PC 910 w wersjach z procesorem Intel Xeon. Nowa architektura zapewnia nawet 50-procentowy wzrost wydajności w porównaniu do poprzednich procesorów z serii Core i. Nowy, czterordzeniowy procesor Xeon daje komputerom Automation PC 910 moc obliczeniową, która była wcześniej zarezerwowana dla dużych serwerów.
czytaj więcej

Szybki i precyzyjny czujnik wilgotności z interfejsem 4...20 mA

2017-10-20   |
Szybki i precyzyjny czujnik wilgotności z interfejsem 4...20 mA

AquaXact 1688 to szybki i precyzyjny czujnik wilgotności opracowany przez firmę Servomex, zawierający wymienny sensor z tlenku glinu. Mierzy on temperaturę punktu rosy i zawartość H2O w ppm m.in. w komorach rękawicowych, stacjach separacji powietrza, instalacjach przetwarzania gazu ziemnego, przemyśle półprzewodnikowym i farmaceutycznym, produkcji etylenu i wielu innych zastosowaniach.
czytaj więcej