wersja mobilna
Online: 617 Poniedziałek, 2017.10.23

Gospodarka

Bayer przejmuje amerykańskiego dostawcę genetycznie modyfikowanych nasion - Monsanto

poniedziałek, 25 września 2017 11:13

Według informacji medialnych, warte 66 mld dolarów przejęcie przez niemiecką firmę Bayer amerykańskiego koncernu Monsanto będzie jedną z największych fuzji. Dotychczas na poczet transakcji wpłacona została zaliczka w wysokości 1,6 mld dolarów. Prezes Bayer Crop Science Liam Condon poinformował, że jeśli jednak przejęcie nie doszłoby do skutku, Bayer będzie zobowiązany wypłacić odszkodowanie. Transakcja ma być sfinalizowana na początku 2018 r.

Do sfinalizowania połączenia dwóch gigantów potrzebna jest jeszcze zgoda komisji Europejskiej oraz szeregu innych instytucji regulacyjnych. Dotychczas uzyskano ponad jedną trzecią wymaganych akceptacji.

Koncern Bayer jest między innymi producentem aspiryny i dostawcą pestycydów. Koncern Monsanto specjalizuje się w biotechnologii i jest największym wytwórcą nasion genetycznie modyfikowanych. Najbardziej znanym produktem Monsanto jest herbicyd Roundup. Według zapewnień Bayer nie będzie do Europy wprowadzał nowych upraw GMO.

źródło: onet.biznes

 

Pozostałe

Już za kilka dni konferencja Masters & Robots
Już za kilka dni konferencja Masters & Robots
poniedziałek, 23 października 2017 10:52
Nowe CZS firmy Tauron Dystrybucja
Nowe CZS firmy Tauron Dystrybucja
poniedziałek, 23 października 2017 09:41
Comel na BaltExpo 2017
Comel na BaltExpo 2017
poniedziałek, 23 października 2017 07:55
zobacz wszystkie

zobacz wszystkie Nowe produkty

Nowa wersja popularnego zasilacza UPS firmy EVER

2017-10-23   | EVER Sp. z o.o.
Nowa wersja popularnego zasilacza UPS firmy EVER

EVER wprowadził na rynek nową wersję UPS-a o nazwie ECO Pro AVR CDS. Jest on wykonany w topologii line-interactive (VI) i wyposażony został w układ regulacji napięcia AVR. Do tego UPS ma szeroki zakres możliwości konfiguracji za pośrednictwem autorskiego oprogramowania PowerSoft.
czytaj więcej

Uniwersalne przepływomierze do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem

2017-10-23   |
Uniwersalne przepływomierze do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem

Badger Meter informuje o wprowadzeniu do oferty nowej serii uniwersalnych przepływomierzy Blancett B3100 z wbudowanym procesorem DSP. Oferują one zaawansowane opcje analityczne oraz zdalny dostęp do funkcji rejestracji danych i programowania, bez konieczności otwierania obudowy.
czytaj więcej