wersja mobilna
Online: 718 Piątek, 2016.10.28

Gospodarka

Zintegrowany przemysł głównym tematem Hannover Messe

poniedziałek, 18 lutego 2013 11:02

Tegoroczne targi w Hanowerze, które odbędą się od 8 do 12 kwietnia, to z pewnością wystawa warta odwiedzenia. Jak co roku będzie ona miejscem prezentacji najnowszych technologii przemysłowych, nawiązywania kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń. Do tego zbliżająca się edycja ma być rekordowa pod względem liczby wystawców, a także pojawią się ważne akcenty lokalne. Krajem partnerskim targów będzie Rosja, do tego spodziewać się też można wielu odwiedzających z Polski, którzy zdaniem organizatorów stanowią szybko rosnącą grupę gości targowych.

Hannover Messe jest wystawą o tyle szczególną, że jest prezentowane są na niej produkty i rozwiązania obejmujące praktycznie cały łańcuch wytwarzania w przemyśle. Dotyczy to zarówno automatyki, energetyki, dostaw towarów oraz usług. W tym roku całość tych zagadnień będzie ujęta tym bardziej kompleksowo, że tematem przewodnim targów jest "zintegrowany przemysł".

Przemysł w centrum uwagi

Kwietniowa wystawa to w rzeczywistości jedenaście odbywających się w tym samym miejscu i czasie imprez branżowych. Obejmują one zagadnienia związane z automatyką przemysłową, w tym sterowaniem, napędami, komunikacją oraz oprogramowaniem, budową maszyn, a także energetyką i technologiami ekologicznymi, dostawami dla przemysłu oraz różnymi technologiami i usługami produkcyjnymi. Chociaż większość wystawców zgromadzonych będzie na imprezach dotyczących kluczowych sektorów przemysłu, a więc takich jak: Industrial Automation, Motion, Drive & Automation czy też Energy, warto również zwrócić uwagę na bardziej specjalistyczne targi - np. Wind, Digital Factory czy też SurfaceTechnology. W tym roku spodziewać się można obecności w Hanowerze większości globalnych dostawców branżowych, a więc zarówno producentów automatyki, oprogramowania, jak też firm wytwarzających produkty elektrotechniczne czy zajmujących się usługami.

Organizatorzy wystawy położyli szczególny nacisk na wskazywanie efektów synergii zbliżania się do siebie wymienionych obszarów, promując w tym roku hasło "zintegrowany przemysł". Jest to o tyle słuszne, że w nowoczesnych zakładach produkcyjnych wiele zagadnień dotyczących produkcji, pomiarów, transmisji i przetwarzania danych jest ze sobą nierozłącznie związanych. Maszyny i urządzenia wymieniają informacje w czasie rzeczywistym, a odpowiednia analiza tych ostatnich pozwala na lepsze zarządzanie pracą linii technologicznych, prognozowanie działań serwisowych oraz śledzenie genealogii produktów i generalnie zwiększanie wydajności. Również coraz więcej sektorów przemysłowych jest ze sobą powiązanych, a wszystko to wymaga nie tylko zmian organizacyjnych, ale też technologicznych. W ten sposób, promując cytowane motto, organizatorzy chcą również podkreślić, że Hannover Messe 2013 to forum do spotkań i współpracy pomiędzy firmami z różnych sektorów przemysłu.

Rośnie rola Wschodu

Tradycją jest, że co roku na partnera targów wybierany jest inny kraj. W zeszłym roku były to Chiny, z których na imprezie pojawiło się ponad 500 wystawców. Zainteresowanie rynkiem azjatyckim i generalnie wschodem nie maleje, o czym świadczy wybór Rosji na partnera edycji tegorocznej. Nasz wschodni sąsiad to szósta co do wielkości gospodarka świata i jednocześnie największy eksporter gazu ziemnego. Na targach promował on będzie technologie związane z wymienioną branżą, a także m.in. sektorami produkcji maszyn i pojazdów oraz przemysłem chemicznym i rafineryjnym.

Jeżeli chodzi o Polskę, to w statystykach targowych wypadamy całkiem nieźle. W przypadku zeszłorocznej wystawcy wśród gości z ponad 90 krajów świata nasi rodacy znaleźli się w pierwszej dziesiątce firm. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, na imprezie obecnych będzie również kilkudziesięciu polskich wystawców. W styczniu takich firm zapisanych było 36, a wśród nich m.in. Alf-Sensor, Apator, Aplisens, Cantoni Motor, Gudepol, Hydro ZNPHS, Limatherm Components, Lumel, Metronic, Relpol, Simex, Sonel, Tubes International, Zamel oraz ZPAS. Warto dodać, że Polska jest w tym roku krajem partnerskim innych niemieckich targów, którymi są CeBIT.

Warto odwiedzić

Wystawa w Hanowerze to jedno z największych tego typu wydarzeń na świecie i miejsce, gdzie zdaniem organizatorów co roku odbywa się ponad 5 mln spotkań biznesowych. Oprócz dużej skali i kompleksowości, targi cechują się też specjalizacją, a wiele wystawiających się firm wybiera je na miejsce premier nowych produktów. Wiele ciekawostek w sferze biznesowej oferują sami organizatorzy - są nimi fora networkingowe, platforma Match & Meet pozwalającą na zaplanowanie spotkań z firmami oraz różnorodne usługi i wydarzenia specjalne. My również polecamy odwiedzenie Niemiec w kwietniu, proponując Państwu darmowe bilety na imprezę (patrz ramka). Więcej informacji o targach znaleźć można na stronie www.hannovermesse.de/home.

Zbigniew Piątek

Zgłoś się po darmowe zaproszenie na targi Hannover Messe!

Wraz z przedstawicielstwem Deutsche Messe w Polsce zapraszamy do uczestnictwa w targach. Dla osób chętnych do odwiedzenia wystawcy mamy bezpłatne bilety wejściowe, które otrzymać można pisząc e-mail na adres mateusz.wozniak@automatykaB2B.pl

 

Pozostałe

Współpraca firm Balluff i InformaTrac
Współpraca firm Balluff i InformaTrac
piątek, 28 października 2016 07:54
Amazon otworzy w Polsce czwarte centrum logistyki
Amazon otworzy w Polsce czwarte centrum logistyki
czwartek, 27 października 2016 12:59
FLIR przejął Point Grey
FLIR przejął Point Grey
czwartek, 27 października 2016 07:53
Toyota zainwestuje w polskie zakłady 650 mln zł
Toyota zainwestuje w polskie zakłady 650 mln zł
środa, 26 października 2016 10:28
zobacz wszystkie

zobacz wszystkie Nowe produkty

Seria 300-watowych jednowyjściowych przetwornic DC-DC dla kolejnictwa

2016-10-27   |
Seria 300-watowych jednowyjściowych przetwornic DC-DC dla kolejnictwa

Power Sources Unlimited rozszerza ofertę przetwornic DC-DC dla taboru kolejowego o nową serię TEQ 300WIR obejmującą 8 modeli o szerokim zakresie napięć wejściowych 4:1 (18...75 VDC i 43...160 VDC). Przetwornice te uzyskały zatwierdzenie EN 50155.
czytaj więcej

Szybkie w instalacji rozdzielnice elektryczne

2016-10-27   | Rittal Sp. z o.o.
Szybkie w instalacji rozdzielnice elektryczne

Rittal oferuje zmodernizowane rozdzielnie instalacyjne ISV systemu modułowego Ri4Power. Zestaw montażowy pozwala na szybszą integrację modułów ISV z szafami sterowniczymi TS 8 i SE 8 oraz obudowami Kompakt AE.
czytaj więcej