wersja mobilna
Online: 269 Niedziela, 2015.05.24

Gospodarka

Cooper-Standard Automotive w Myślenicach

czwartek, 29 listopada 2007 14:46

W sierpniu uruchomiona została nowa hala produkcyjna w zakładzie amerykańskiego producenta części dla motoryzacji – Cooper-Standard Automotive. Inwestycja, której wartość wynosi 18 mln euro, włączona została do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma wytwarza gumowe i plastikowe elementy uszczelniające do samochodów, w Myślenicach jest też prowadzona działalność badawczo-rozwojowa.

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Skrócony czas realizacji projektów dzięki IndraMotion for Handling

2015-05-22   | Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Skrócony czas realizacji projektów dzięki IndraMotion for Handling

Wiele firm integratorskich i producentów maszyn staje obecnie przed trudnym wyzwaniem realizacji coraz większej liczby zamówień przy ograniczeniu zasobów. W szczególności w aplikacjach montażowych oraz typu Handling, które są w znacznym stopniu uzależnione od wymagań klienta, producenci maszyn poszukują sposobów pozwalających na skrócenie czasu, a tym samym obniżenie wydatków związanych z zaprojektowaniem i uruchomieniem każdej aplikacji. Jest to obszar, w którym warto zastosować rozwiązanie IndraMotion for Handling oferowane przez firmę Bosch Rexroth, czyli logikę przemieszczeń dla modułowego systemu EasyHandling, zapewniającą obniżenie wydatków na inżyniering nawet o 80%.
czytaj więcej

Inteligentny termostat z interfejsem WiFi i rozbudowaną analizą zużycia energii

2015-05-22   |
Inteligentny termostat z interfejsem WiFi i rozbudowaną analizą zużycia energii

Firma Carrier specjalizująca się w produkcji elementów systemów HVAC opracowała inteligentny termostat o nazwie Cor przeznaczony do instalacji domowych. Może on współpracować z systemami home comfort praktycznie dowolnej marki. Został wyposażony nie tylko w interfejs WiFi 802.11 b/g/n do zdalnej kontroli parametrów i aktualizacji oprogramowania firmware za pośrednictwem komputera lub urządzenia przenośnego, ale dodatkowo oferuje rozbudowane analizy zużycia energii dostępne po zalogowaniu się na specjalnym portalu.
czytaj więcej