wersja mobilna
Online: 624 Sobota, 2017.10.21

Prezentacje firm

Stäubli prezentuje pierwszy mobilny i autonomiczny system robota HelMo
poniedziałek, 16 października 2017 12:06
Podczas gdy dzisiaj w przemyśle niejednokrotnie dyskutuje się o scenariuszach przyszłości, w firmie Stäubli przyszłość produkcji po cichu nabiera kształtu. W pilotażowym projekcie pracownicy fabryki wykonują swoje zadania ramię w ramię z mobilnym, autonomicznym robotem.
Rośnie nisza dla ramion robotycznych
poniedziałek, 16 października 2017 11:59
Współczesny przemysł coraz częściej sięga po tanie roboty: ramiona robotyczne oraz lekkie manipulatory. Zastępują one pracę człowieka tam, gdzie nie opłaca się inwestować w zaawansowane, pełnowymiarowe i wysokokosztowe urządzenia. Przykład tego typu konstrukcji opracowanej przez firmę igus pokazuje, jak narodziła się i jak ewoluuje idea taniej, a przez to bardziej dostępnej robotyzacji.
Robot z wirtualną mapą w Twojej firmie
poniedziałek, 16 października 2017 11:44
Jednym z ostatnich trendów podbijających różnorodne branże jest wszechobecna personalizacja, dotycząca zarówno treści, jak i produktów. Klienci zyskują możliwość kupienia masła czekoladowego ze swoim imieniem na etykiecie, płatków śniadaniowych o unikatowej kompozycji czy butów sportowych z dobraną przez nich kolorystyką. Sprostanie takim oczekiwaniom często wymaga modernizacji procesów wytwórczych, zapewniających większą elastyczność. Do tego często niezbędne staje się zastosowanie odpowiedniego oprogramowania, a także automatyzacja transportu wewnętrznego.
Poprawa efektywności i procesów produkcyjno-magazynowych i bezpieczeństwa pracowników przy wykorzystaniu robota współpracującego
poniedziałek, 16 października 2017 11:26
Przemysł 4.0 na nowo określa role maszyn automatycznych i człowieka w ich wspólnej pracy. Na przestrzeni lat automatyka poprawiała (i nadal poprawia) warunki pracy, bowiem pozwalała ludziom radzić sobie z ciężkimi, męczącymi i niebezpiecznymi zadaniami, zapewniając im wyższą pozycję w procesie, a jednocześnie zwiększając ich skuteczność, produktywność i poprawiając jakość rezultatu finalnego.
KUKA Mobile Robotics - rozwiązania na miarę Industry 4.0
poniedziałek, 16 października 2017 10:51
KUKA Roboter, lider w zakresie zrobotyzowanych rozwiązań, stworzył system mobilnych robotów KUKA Mobile Robotics, w skład którego wchodzą roboty przemysłowe umieszczone na mobilnej platformie. KMR iiwa oraz KMR Quantec otwierają nowy rozdział w robotyce przemysłowej - w erze Industry 4.0, gdzie autonomia i nieograniczone możliwości aplikacyjne stanowią klucz do zapewniania innowacyjności oraz najwyższej jakości.
Jak zapewnić iskro-bezpieczeństwo w przemyśle?
czwartek, 12 października 2017 08:56
W zakładach produkcyjnych każdego dnia realizowane są setki operacji, w których wykorzystuje się substancje palne. Brak właściwych procedur postępowania oraz odpowiedniego wyposażenia w systemy uziemiające może doprowadzić do katastrofy. Historia pokazuje, że pozornie banalna czynność, jak na przykład przelewanie rozpuszczalnika z jednego pojemnika do drugiego, może stanowić poważne zagrożenie pożarem.
Komputery do stref zagrożonych wybuchem w ofercie firmy INEE
czwartek, 12 października 2017 08:26
Komputery przemysłowe znacznie różnią się od ich biurowych odpowiedników. Są produkowane w mniejszych seriach, z dużą dbałością o detale, zabezpieczone przed wibracjami, często także przed pyłem i wilgocią, a nawet przystosowane do mycia pod ciśnieniem. To wszystko to jednak znacznie za mało, żeby komputer przemysłowy umieścić w strefie zagrożonej wybuchem.
Parker poszerza ofertę silników pneumatycznych serii P1V-A
czwartek, 12 października 2017 08:10
Firma Parker Hannifin - światowy lider w dziedzinie technologii napędów i sterowania, poszerzyła ofertę dwukierunkowych silników pneumatycznych serii P1V-A o modele o nowych mocach znamionowych, w tym modele z atestem ATEX przeznaczone do pracy w strefach zagrożonych wybuchem.
Wyłączniki krańcowe do stref Ex
środa, 11 października 2017 12:38
Szeroka gama wyłączników krańcowych firmy Pizzato obejmuje m.in. urządzenia do stref zagrożonych wybuchem, które znajdują zastosowanie w takich miejscach jak rafinerie, młyny, kopalnie, zakłady chemiczne i farmaceutyczne, zakłady obróbki drewna oraz w wielu innych aplikacjach, w których mogą występować niebezpieczne gazy lub pyły stwarzające zagrożenie wybuchowe.

zobacz wszystkie Pozostałe prezentacje