wersja mobilna
Online: 790 Wtorek, 2017.08.22

Prezentacje firm

Wysoka niezawodność, elastyczność oraz wydajność w produkcji napojów
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 11:55
Współpraca SEW-EURODRIVE z Coca-Cola HBC Austria
Omron - rozwiązania dla branży spożywczej
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 11:19
Wyzwania, przed jakimi stają producenci żywności, są liczne i bardzo zróżnicowane. Obejmują one m.in. zmiany asortymentu, konieczność tworzenia nowych rodzajów opakowań, zwiększanie wydajności, a przede wszystkim zapewnianie higieny i bezpieczeństwa produkcji. Przedstawiamy dwa wdrożenia w branży spożywczej, w których wykorzystano produkty i rozwiązania firmy Omron.
Czujniki bezpieczeństwa dla robotów
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 10:58
Kluczową rolę w technicznej realizacji aplikacji z wykorzystaniem robotów odgrywają czujniki bezpieczeństwa. Pozwalają one spełnić wymagania dotyczące bezpieczeństwa konieczne do zastosowanie całego systemu zrobotyzowanego.
Lenze łączy sterownik panelowy i przemiennik częstotliwości w sprytne rozwiązanie automatyzacyjne
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 10:33
Coraz szybciej, wyżej, dalej? Niekoniecznie, ponieważ w nowoczesnych aplikacjach maszynowych rozwój polega przede wszystkim na tym, aby jak najbardziej uprościć technikę, a przy tym zbudować ją w postaci modułowej, o niewielkich rozmiarach. Dlatego też firma Lenze połączyła Panel Controller typu p300 bezpośrednio z przemiennikiem częstotliwości i500, tworząc to sprytne rozwiązanie automatyzacyjne. Jest ono przeznaczone przede wszystkim do maszyn nieskomplikowanych i modułów maszynowych, zgodnie z mottem: więcej automatyzacji - mniej kosztów.
Szybka ścieżka projektowania nowej maszyny pakującej
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 10:05
Linie opakowaniowe firmy WestRock oparte są całkowicie na modelowaniu cyfrowym. Pozwala to na znaczne skrócenie czasu projektowania i realizacji zamówień.
Rozwiązania w zakresie obudów ze stali szlachetnej
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:44
Seria Hygienic-Line to obudowy spełniające specjalistyczne wymagania w 100%. Dzięki temu klienci mogą być pewni unikalnego na rynku know-how, najlepszej jakości i gwarantowanej niezawodności.
Stoltronic - rozwiązania do przemysłu spożywczego
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:13
Przemysł spożywczy to jedna z szybciej rozwijających się gałęzi produkcji, w której wykorzystywana jest wszelkiego rodzaju automatyka. Wymagania stawiane maszynom, komponentom czy procesom są coraz wyższe, a wszystko to, aby w jak najkrótszym czasie wyprodukować jak najwięcej, przy spełnieniu rygorystycznych norm i zachowania wysokiej jakości. Jest to kryterium dla twórców maszyn, dostawców, a końcowo również dla producentów automatyki. Ważnym elementem każdego wydajnego procesu technologicznego jest szybkość pozyskiwania informacji, ich dokładność oraz przetwarzanie wszystkich danych, tak aby uzyskać jak najbardziej wydajny a zarazem oszczędny system produkcji.
Procesy mieszania i napełniania w trybie Przemysłu 4.0
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 08:39
Efektywność energetyczna z diagnostyką w czasie rzeczywistym, monitorowanie stanu, zdecentralizowana inteligencja i niezależne mechanizmy podejmowania decyzji to kluczowe elementy koncepcji Przemysłu 4.0, typowe dla higienicznych procesów napełniania w przemyśle spożywczym. Festo wykorzystuje odpowiednie technologie, aby sprostać najważniejszym wyzwaniom stawianym przez Przemysł 4.0, jak niezawodność procesu i technika bezpieczeństwa.
Komputery przemysłowe w przemyśle spożywczym i logistyce
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 08:17
W przemyśle spożywczym jest wiele obszarów, gdzie stosowane są komputery przemysłowe. Od pulpitów sterowniczych, przez terminale wagowe, końcówki systemów nadrzędnych (np. SCADA, MES), aż po serwery do archiwizacji danych i urządzenia mobilne. Te ostatnie najchętniej wykorzystywane są również w szeroko rozumianej logistyce, o którą zakłady z branży spożywczej muszą dbać nie mniej niż o samą produkcję.

zobacz wszystkie Pozostałe prezentacje