wersja mobilna
Online: 508 Piątek, 2017.04.28

Prezentacje firm

Pięć kroków w doborze switcha
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 12:15
Warstwa komunikacji od zawsze miała szczególne znaczenie w systemach automatyki. Nawet najlepsze sterowniki PLC, układy I/O czy systemy nadrzędne, aby zapewnić ciągłe działanie procesów, wymagały nieprzerwanej pracy systemów transmisji danych. Element niezawodności jest więc kluczowym parametrem dla urządzeń odpowiedzialnych za przesył danych.
Jak działa sieć Profinet?
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 11:50
STERCONTROL jest autoryzowanym przedstawicielem firmy Indu-Sol specjalizującej się w sieciach przemysłowych, w szczególności w technologiach Profibus, Profinet i AS-i. Przedsiębiorstwo ma bogate doświadczenie praktyczne i rozległą wiedzę na temat różnych typów magistrali polowych oraz kompatybilności elektromagnetycznej (EMC). Indu-Sol posiada również w swojej ofercie urządzenia do komunikacji bezprzewodowej oraz organizuje szkolenia z zakresu projektowania i eksploatacji sieci przemysłowych.
Routery przemysłowe firmy Moxa
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 10:30
Wiek XXI to czas błyskawicznego rozwoju technik informatycznych we wszystkich gałęziach biznesu. Trudno wyobrazić sobie obecnie działanie dużego przedsiębiorstwa czy organizacji bez serwera web, systemu monitoringu, serwera plików czy baz danych. Obecnie nawet w najmniejszych ośrodkach miejskich praktycznie nie istnieje problem dostępu do Internetu przewodowego. Również dostęp poprzez sieć komórkową pozwala już na przesył danych wystarczający do komunikacji w niemal każdym zakątku kraju. Wprowadzenie technologii LTE pozwala z kolei na osiągnięcie przepływności rzędu minimum kilkudziesięciu megabitów na sekundę. Wszystko to sprawia, że wygodne staje się współdzielenie zasobów pomiędzy różnymi oddziałami przedsiębiorstw a także dostęp zdalny z praktycznie dowolnego miejsca na ziemi. Dla automatyki przemysłowej daje to np. możliwości ciągłego monitorowania procesów w trudno dostępnych lokalizacjach.
Dlaczego w sieciach przemysłowych EtherCAT jest lepszy niż klasyczny Ethernet?
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 10:13
EtherCAT (Control Automation Technology) powstał w 2003 roku i od tamtej pory dynamicznie się rozwija, będąc jednym z najpopularniejszych protokołów stosowanych w przemyśle. Odniósł sukces dzięki elastyczności w zakresie budowy sieci, łatwej konfiguracji oraz dużej szybkości wymiany informacji.
Digitalizacja i praca w sieci. Najlepsze rozwiązania Weidmüller na targach w Hanowerze
piątek, 21 kwietnia 2017 09:28
Podczas Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Technologii Przemysłowych w Hanowerze, których krajem partnerskim w tym roku jest Polska, firma Weidmüller zaprezentuje swoje przyszłościowe rozwiązania na stoisku nr B58 w hali 11. Przedstawiamy wybrane innowacje firmy Weidmüller.
Wizja, tradycja i niezawodność. 100 lat na świecie i 40 lat w Europie
piątek, 21 kwietnia 2017 09:16
YASKAWA to jeden z największych na świecie producentów falowników, serwonapędów, kontrolerów ruchu i robotów przemysłowych. Już od początku istnienia, czyli 1915 roku, firma koncentrowała się na promowaniu i rozwoju różnych form nowoczesnego przemysłu, najpierw na rodzimym rynku japońskim, następnie w innych krajach regionu, aby w ciągu kolejnych lat objąć swoim zasięgiem cały świat. W chwili obecnej YASKAWA zaliczana jest do światowej czołówki producentów, dostarczających rozwiązania dla branży techniki napędowej i robotyki.
Maszyna z ARGEE
piątek, 21 kwietnia 2017 08:54
Firma Somix, korzystając z komponentów oferowanych przez firmę Turck, zbudowała pierwszą w Polsce maszynę opartą na technologii ARGEE
Koncepcja openROBOTICS i technologia MAPP czynią różnicę w integracji robotów
czwartek, 20 kwietnia 2017 11:37
Robotyka Comau oraz automatyka B&R przecierają drogę do nowej ery w stosowaniu robotów w świecie produkcji przemysłowej. Koncepcja openROBOTICS od B&R i Comau umożliwia klientom pełną integrację systemu robota i sterowania oraz uzyskanie korzyści z całościowego podejścia do kontroli pracy, diagnostyki i konserwacji. Połączenie technologii MAPP od B&R z użyciem robotów Comau jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek.
Ze smartfonem do przemiennika częstotliwości
czwartek, 20 kwietnia 2017 10:36
Niezwykle wyrazista wizualizacja parametrów przy uruchamianiu, regulacji urządzenia czy przy pracach serwisowych - dzięki wykorzystaniu smartfona wszystko to jest jak najbardziej możliwe: firma Lenze oferuje przemiennik częstotliwości serii i500 wyposażony w moduł WLAN i zapewnia bezprzewodowy dostęp do aplikacji na Androidzie. Zalety bezprzewodowego dostępu do przemiennika częstotliwości są widoczne dosłownie na wyciągnięcie ręki: wyższy komfort obsługi i oszczędność czasu.

 

Szukaj w serwisie Semicon

zobacz wszystkie Pozostałe prezentacje