wersja mobilna
Online: 417 Wtorek, 2017.01.24

Prezentacje firm

Komputery przemysłowe - nowe technologie, zastosowania i produkty w ofercie GURU Control Systems
czwartek, 19 stycznia 2017 11:50
Ciągły, bardzo szybki rozwój nowych technologii przekłada się na zmiany w konstrukcji komputerów. Choć do systemów przemysłowych nowości trafiają zawsze z pewnym opóźnieniem, to jednak bardzo zauważalny jest postęp także i na tym, konserwatywnym rynku.
Komputery przemysłowe Beckhoff Automation
czwartek, 19 stycznia 2017 11:23
Komputery przemysłowe realizują wiele funkcji związanych ze sterowaniem maszynami, nadzorem nad procesami przemysłowymi i logistycznymi, komunikacją oraz akwizycją danych i przetwarzaniem obrazów. Szukając urządzenia do tworzonego lub modernizowanego systemu, warto zwrócić się do doświadczonego producenta, którym jest firma Beckhoff Automation. Oferuje ona gamę kilkunastu rodzin niezawodnych i skalowalnych urządzeń, co pozwala na precyzyjny dobór rozwiązania do aplikacji.
UNO-2271G - jeden minikomputer do wszystkich aplikacji przemysłowych
czwartek, 19 stycznia 2017 10:53
Komputery kompaktowe to bardzo popularne rozwiązania stosowane w wielu gałęziach przemysłu. Zwłaszcza tam, gdzie występuje ograniczenie dostępnej przestrzeni. Z roku na rok, coraz więcej tych urządzeń instalowanych jest na liniach produkcyjnych w fabrykach, transporcie szynowym czy w innych przemysłowych aplikacjach.
Zdalny serwis Ubiquity dostępny z komputerów ASEM
środa, 18 stycznia 2017 13:54
Technologia zdalnego dostępu serwisowego Ubiquity firmy ASEM została udostępniona w wybranych rodzinach komputerów przemysłowych producenta - komputery panelowe i w wykonaniach Box PC mają wbudowaną licencję Ubiquity Basic Runtime. Licencja ta pozwala na bezpieczny, zdalny dostęp w trybie serwisowym do urządzeń i instalacji automatyki.
SIMATIC IPC 547G - Rack PC z najnowszą technologią
wtorek, 17 stycznia 2017 14:19
Zastosowanie nowych technologii IT w przemyśle następuje zazwyczaj z drobnym opóźnieniem. Spowodowane jest ono potrzebą dostosowania tych nowinek do potrzeb środowiska przemysłowego i przetestowania ich podczas rzeczywistej pracy. Dzięki ścisłej współpracy Siemensa z wiodącymi producentami IT nowe technologie trafiają do przemysłu znacznie szybciej.
Energooszczędne silniki BLDC w ofercie WObit
środa, 11 stycznia 2017 11:12
W przemyśle zużywa się znaczne ilości energii do zasilania różnorodnych procesów wytwórczych. Poszukując oszczędności i sposobów na zwiększenie wydajności energetycznej przedsiębiorstwa, warto zwrócić uwagę na napędy stosowane w maszynach produkcyjnych.
Zalety silników Lenze o częstotliwości znamionowej 120 Hz
środa, 11 stycznia 2017 11:02
Częstotliwość znamionowa dla silników trójfazowych wynosząca 50 Hz to ciągle jeszcze standard. Jednak powstaje pytanie, dlaczego uzwojenia takich maszyn asynchronicznych zbudowane są właśnie w ten sposób? Szczególnie, że dzięki kombinacji z przemiennikami częstotliwości - obroty silników są już zmienne. A przecież 60 Hz dla sieci północnoamerykańskich czy 87 Hz jako ulubiona częstotliwość w pompach, czy w wentylatorach to są już znane wartości. W nowych silnikach MF firma Lenze poszła jeszcze dalej i skonstruowała je do pracy na 120 Hz.
Silniki klasy Super Premium również w ofercie EURA Drives
środa, 11 stycznia 2017 10:46
Wynaleziony w 1889 roku przez Michała Doliwo-Dobrowolskiego, genialny w swej prostocie konstrukcyjnej trójfazowy silnik indukcyjny z wirnikiem klatkowym stanowi obecnie podstawę napędów przemysłowych. Te ostatnie są dzisiaj największym odbiorcą energii elektrycznej w gospodarce, zaś ostatnie lata to czas ważnych wydarzeń o charakterze legislacyjno-naukowym, które wpłynęły w istotny sposób - szczególnie w Europie - na zasady projektowania, badań, produkcji i sprzedaży silników indukcyjnych.
Jak podnieść sprawność energetyczną maszyny, linii technologicznej i zakładu?
wtorek, 10 stycznia 2017 14:34
Jeżeli nie możesz wymienić silników i innych urządzeń na bardziej energooszczędne to kontroluj i zarządzaj mądrze ich zużyciem energii!

zobacz wszystkie Pozostałe prezentacje