wersja mobilna
Online: 776 Piątek, 2017.03.24

Prezentacje firm

Korzystanie z chmury obliczeniowej w przemysłowych aplikacjach IoT
czwartek, 23 marca 2017 14:04
Sprzętowy koncentrator komunikacyjny, taki jak terminal RTU czy bramka dostępowa, stanowi często najlepsze narzędzie do zbierania, formatowania i przekazywania dużych ilości danych do usług w chmurze obliczeniowej.
Dane procesowe w chmurze lub lokalnie - poznaj i zoptymalizuj swoją produkcję
czwartek, 23 marca 2017 13:37
Do poprawy jakości lub efektywności procesu nie potrzeba wiele narzędzi - dowiedz się więcej o procesie produkcyjnym dzięki nowoczesnemu systemowi bazującemu na chmurze
Jak poprawnie mierzyć efektywność i wydajność produkcji?
czwartek, 23 marca 2017 13:24
We współczesnych zakładach produkcyjnych wykorzystywanych jest wiele kluczowych wskaźników wydajności KPI (Key Performance Indicators), a jednym z najpopularniejszych z nich jest OEE (Overall Equipment Effectiveness). Wskaźnik ten uwzględnia większość aspektów wydajności produkcji, a jego prostota polega na tym, że za pomocą jednej liczby obrazuje stopień wykorzystania parku maszynowego.
Wzrost wydajności procesu paletyzacji w Górażdże Cement S.A.
czwartek, 23 marca 2017 13:04
Oprogramowanie zenon monitoruje produkcję i wylicza wskaźniki operacyjne w HeidelbergCement Group
Wizualizacja dla Przemysłu 4.0
czwartek, 23 marca 2017 12:29
W ostatnim czasie świat szeroko rozumianych mediów atakuje nas takimi pojęciami jak Industry 4.0, Przemysł 4.0, IoT i szeregu innych, pokrewnych wyrażeń. Brzmi intrygująco, chwytliwie ale też enigmatycznie. Po przeczytaniu szeregu artykułów w prasie fachowej, wysłuchaniu mądrych prelegentów podczas konferencji, gdy jest się managerem odpowiedzialnym za zakład produkcyjny bądź inżynierem UR trafia do nas prosty komunikat - jesteśmy w przededniu rewolucji 4.0. Rewolucji, dzięki której możemy zoptymalizować proces produkcyjny, a tym samym zwiększyć naszą konkurencyjność na rynku.
Siłowniki do pracy w trudnych warunkach i do dużych obciążeń
czwartek, 16 marca 2017 12:17
Zakłady przemysłowe codziennie stają przed koniecznością optymalizacji procesów z myślą o uzyskaniu maksymalnej efektywności pracy maszyn i personelu. Wielu konstruktorów maszyn przekonało się już, że systemy siłowników elektrycznych stanowią najlepszy sposób na osiągnięcie tego celu. W artykule przedstawiamy ofertę siłowników Techline firmy Linak. W porównaniu z innymi systemami zapewniają one redukcję kosztów, uproszczenie montażu oraz prostszą integrację z układami sterowania.
Dynamika, niezawodność, pozycjonowanie
czwartek, 16 marca 2017 11:49
Silniki liniowe rdzeniowe jako ciekawa alternatywa dla konwencjonalnych napędów mechanicznych
Architektura OPC-UA ułatwia stosowanie wysp zaworowych Festo w aplikacjach związanych z Przemysłem 4.0
czwartek, 16 marca 2017 11:43
W firmie Festo wykorzystano otwarty obiektowo standard komunikacyjny automatyki przemysłowej (Object Linking and Embedding for Process Control, OPC) w sterowaniu wyspami zaworowymi. Zunifikowana architektura OPC (OPC-Unified Architecture, OPC-UA) okazała się być doskonałym narzędziem włączenia wysp zaworowych w strukturę układów automatyki procesów wytwórczych, łącząc zadania sterowania przepływami mediów i sterowania ruchem urządzeń, maszyn i systemów produkcji, a więc zadań związanych z przyszłymi aplikacjami Przemysłu 4.0.
Siłowniki PSN ze stali AISI 316L - z myślą o branży morskiej, spożywczej, farmaceutycznej
czwartek, 16 marca 2017 11:35
Wrocławski producent siłowników pneumatycznych, firma Pneumat System sp. z o.o. wprowadziła do profilu produkcji nową serię siłowników nierdzewnych, które zaprojektowane zostały z myślą o wymagających branżach i aplikacjach przemysłowych. Co wyróżnia siłowniki pneumatyczne PSN?

zobacz wszystkie Pozostałe prezentacje