wersja mobilna
Online: 671 Środa, 2017.09.20

Prezentacje

  Wysokiej klasy urządzenia kontrolno-pomiarowe
   Firma: Casp System Sp. z o.o.

  Współcześnie wiele gałęzi przemysłu wykorzystuje urządzenia kontrolno-pomiarowe w procesie produkcji, kontroli procesów ciągłych, seryjnych oraz w serwisie. Do owych gałęzi przemysłu należy branża energetyczna, ciepłownicza, gazownicza, samochodowa, chemiczna, farmaceutyczna, spożywcza i wiele innych. Zadaniem aparatury kontrolno - pomiarowej jest pomiar m.in. takich wielkości fizycznych jak ciśnienie, temperatura, wilgotność, a także określenie poziomu, przepływu, pozycji oraz ruchu.

  Bezkontaktowa detekcja czy wiele więcej?
   Firma: WObit E.K.J.Ober s.c.

  W przemyśle powszechnie stosowane są niedrogie czujniki zbliżeniowe do prostego wykrywania obiektów. Często jest to wystarczający pomiar, jednakże w dobie dostępności tak wielu różnorodnych technologii, a także modernizacji maszyn podnoszącej ich efektywność, może warto zastanowić się, czy niewielka zmiana czujnika nie otworzy znacznie szerszych możliwości?

  Pomiar poziomu napełnienia - przegląd rozwiązań
   Firma: BALLUFF Sp. z o.o.

  Kontrola poziomu napełnienia cieczy lub materiałów sypkich wiąże się z koniecznością dokonania wyboru odpowiedniego rozwiązania. Choć rynek obfituje w różnego rodzaju produkty, to żaden z nich nie będzie rozwiązaniem uniwersalnym. Inaczej realizuje się pomiar w procesach ciągłych, gdzie konieczne jest stałe monitorowanie aktualnej wartości poziomu, a inaczej, gdy będzie nas interesowało czy graniczna wartość w zbiornikach została osiągnięta.

  Czujniki ultradźwiękowe Microsonic - od idei do innowacji
   Firma: OEM Automatic Sp. z o.o.

  Microsonic, której oficjalnym dystrybutorem w Polsce jest OEM Automatic, to uznana na świecie firma specjalizującą się w zakresie produkcji czujników ultradźwiękowych do zastosowań w automatyce przemysłowej oraz w pojazdach przemysłowych. Duża liczba zgłoszeń patentowych i stale rosnący asortyment produktów świadczą o sile innowacji firmy Microsonic.

  Wyłączniki zawiasowe Pizzato serii HP i HX
   Firma: INS - TOM Sp. z o.o.

  Firma Pizzato posiada w swojej ofercie wyłączniki zawiasowe, które łączą w sobie funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz estetyczny design. Wyłącznik bezpieczeństwa jest ukryty w mechanicznym zawiasie, co sprawia, że urządzenie świetnie się prezentuje, a zabezpieczenie ciężej obejść. Dzięki montażowi bez widocznych śrub wyłącznik idealnie wkomponuje się w konstrukcje nowocześnie wyglądających maszyn. Dostępne są również czysto mechaniczne zawiasy, które pełnią funkcję wspomagającą wyłącznik w przypadku drzwi i osłon o dużych rozmiarach (np. 800×1600 mm lub 1000×2500 mm).

  Seria R100 - Nowa generacja czujników fotoelektrycznych
   Firma: Pepperl+Fuchs Sp. z o.o.

  Seria R100 obejmuje wszystkie tryby detekcji czujników fotoelektrycznych w identycznej obudowie: od bariery optycznej, poprzez czujnik dyfuzyjny do pomiaru odległości. Niezależnie od wymaganego trybu detekcji cechy, jak wymiary obudowy, połączenie i instalacja pozostają identyczne dla całej serii.

  Czujnik 3D - Projekt z myślą o łatwości użytkowania
   Firma: ifm electronic sp. z o.o.

  Trójwymiarowe przetwarzanie obrazu oferuje nowe możliwości w wielu zastosowaniach, w których stosowanie konwencjonalnych czujników 2D jest utrudnione. W tym kontekście łatwość instalacji, konfiguracja i integracja systemów 3D jest najważniejsza. Czujniki 3D typu O3D firmy ifm electronic spełniają te wymagania.

  Wysoka niezawodność, elastyczność oraz wydajność w produkcji napojów
   Firma: SEW-Eurodrive Polska Sp. z o.o.

  Współpraca SEW-EURODRIVE z Coca-Cola HBC Austria

  Omron - rozwiązania dla branży spożywczej
   Firma: OMRON ELECTRONICS Sp. z o.o.

  Wyzwania, przed jakimi stają producenci żywności, są liczne i bardzo zróżnicowane. Obejmują one m.in. zmiany asortymentu, konieczność tworzenia nowych rodzajów opakowań, zwiększanie wydajności, a przede wszystkim zapewnianie higieny i bezpieczeństwa produkcji. Przedstawiamy dwa wdrożenia w branży spożywczej, w których wykorzystano produkty i rozwiązania firmy Omron.

  Czujniki bezpieczeństwa dla robotów
   Firma: Pilz Polska Sp. z o.o.

  Kluczową rolę w technicznej realizacji aplikacji z wykorzystaniem robotów odgrywają czujniki bezpieczeństwa. Pozwalają one spełnić wymagania dotyczące bezpieczeństwa konieczne do zastosowanie całego systemu zrobotyzowanego.

 

Nowy numer APA