wersja mobilna
Online: 476 Środa, 2017.03.29

Prezentacje

  AsOEE - moduł MES systemu Asix.Evo 9
   Firma: ASKOM Sp. z o.o.

  Dostępne na rynku przemysłowe systemy IT do wizualizacji procesów produkcyjnych coraz bardziej rozszerzają zakres oferowanych funkcjonalności, wykraczający już daleko poza ramy tradycyjnych systemów SCADA i pokrywający coraz więcej zagadnień dedykowanych tradycyjnie systemom zarządzania produkcją klasy MES. Również nasz rodzimy produkt - system Asix, który firma ASKOM rozwija i oferuje na rynku już od ponad 20 lat jako pakiet wizualizacji SCADA/ HMI, posiada obecnie wiele cech pozwalających na zastosowanie go w typowych aplikacjach realizujących funkcjonalności MES. Już ponad 9000 wdrożonych licencji świadczy o popularności i uznaniu jakim się cieszy ten produkt. Jeden z modułów pakietu - AsOEE jest odpowiedzią na rosnące potrzeby rynku w zakresie monitorowania i zarządzania efektywnością linii produkcyjnych.

  Trzy rzeczy, które musisz wiedzieć o TwinCAT 3
   Firma: Beckhoff Automation

  TwinCAT 3 to nowoczesne narzędzie programistyczne pozwalające na tworzenie złożonych i jednocześnie cechujących się dużą elastycznością oraz modułowością systemów sterowania. Pozwala ono na programowanie w językach opisanych w normie IEC 61131-3, ale też w takich standardowych jak m.in. C/C++, C#, .NET, Visual Basic, a nawet korzystanie z graficznych w oprogramowaniu Matlab/Simulink. Tak tworzone moduły mogą być łatwo integrowane w jednym systemie sterowania i uruchamiane na różnych platformach sprzętowych, w tym z procesorami wielordzeniowymi. Zapewnia to nie tylko wysoką wydajność i skalowalność, ale tworzy od dawna oczekiwany pomost pomiędzy światem automatyki i informatyki.

  Jak wdrażać systemy MES?
   Firma: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.

  Przy decydowaniu się na implementację platformy MES, pierwszoplanowym zadaniem jest jasne określenie celów biznesowych, których realizacji oczekuje się po wdrożeniu produktu. Ich wyznaczenie powinno nastąpić jeszcze przed zdefiniowaniem założeń funkcjonalnych systemu. Takie podejście pozwoli odpowiedzieć na pytanie o czas zwrotu inwestycji, a także ocenić możliwości dopasowania produktu do rosnących potrzeb rozwijającego się zakładu.

  Nowoczesna produkcja wsadowa w zakładach chemicznych Stepan
   Firma: ASTOR Sp. z o.o.

  Działająca w branży chemicznej firma Stepan jest największym na świecie producentem aromatycznych polioli poliestrowych. Jej zakłady produkcyjne znajdują się Ameryce Północnej, Chinach, Niemczech i w Polsce - w Brzegu Dolnym. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy oraz zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, firma oferuje produkty najwyższej jakości, zapewniając tym samym łatwość ich przetwórstwa i doskonałe właściwości finalnych wyrobów. W ofercie przeznaczonej dla lokalnych i globalnych klientów znajdują się poliole poliestrowe do produkcji m.in. płyt warstwowych i izolacyjnych, izolacji technicznych, pianek elastycznych.

  Monitoring maszyn czy system MES?
   Firma: ASTOR Sp. z o.o.

  Gromadzenie informacji dotyczących aktualnego przebiegu produkcji, stanu pracy urządzeń oraz jakości produktu stało się nieodzownym elementem codziennego dnia firm produkcyjnych. Rosnące oczekiwania klientów dotyczące realizacji mało powtarzalnej produkcji, gwarancji wysokiej jakości, branżowe regulacje prawne, do których muszą stosować się producenci oraz wewnętrzna presja na obniżanie kosztów produkcji sprawiają, że z roku na rok ilość gromadzonych informacji wzrasta lawinowo.

  Korzystanie z chmury obliczeniowej w przemysłowych aplikacjach IoT
   Firma: Advantech Poland Sp. z o.o.

  Sprzętowy koncentrator komunikacyjny, taki jak terminal RTU czy bramka dostępowa, stanowi często najlepsze narzędzie do zbierania, formatowania i przekazywania dużych ilości danych do usług w chmurze obliczeniowej.

  Dane procesowe w chmurze lub lokalnie - poznaj i zoptymalizuj swoją produkcję
   Firma: INEE Sp. z o.o.

  Do poprawy jakości lub efektywności procesu nie potrzeba wiele narzędzi - dowiedz się więcej o procesie produkcyjnym dzięki nowoczesnemu systemowi bazującemu na chmurze

  Jak poprawnie mierzyć efektywność i wydajność produkcji?
   Firma: VIX Automation sp. z o.o.

  We współczesnych zakładach produkcyjnych wykorzystywanych jest wiele kluczowych wskaźników wydajności KPI (Key Performance Indicators), a jednym z najpopularniejszych z nich jest OEE (Overall Equipment Effectiveness). Wskaźnik ten uwzględnia większość aspektów wydajności produkcji, a jego prostota polega na tym, że za pomocą jednej liczby obrazuje stopień wykorzystania parku maszynowego.

  Wzrost wydajności procesu paletyzacji w Górażdże Cement S.A.
   Firma: COPA-DATA Polska Sp. z o.o.

  Oprogramowanie zenon monitoruje produkcję i wylicza wskaźniki operacyjne w HeidelbergCement Group

  Wizualizacja dla Przemysłu 4.0
   Firma: Pro-face by Schneider Electric

  W ostatnim czasie świat szeroko rozumianych mediów atakuje nas takimi pojęciami jak Industry 4.0, Przemysł 4.0, IoT i szeregu innych, pokrewnych wyrażeń. Brzmi intrygująco, chwytliwie ale też enigmatycznie. Po przeczytaniu szeregu artykułów w prasie fachowej, wysłuchaniu mądrych prelegentów podczas konferencji, gdy jest się managerem odpowiedzialnym za zakład produkcyjny bądź inżynierem UR trafia do nas prosty komunikat - jesteśmy w przededniu rewolucji 4.0. Rewolucji, dzięki której możemy zoptymalizować proces produkcyjny, a tym samym zwiększyć naszą konkurencyjność na rynku.

 

Nowy numer APA