wersja mobilna
Online: 591 Poniedziałek, 2017.10.23

Seminarium

Webinarium - Cyberbezpieczeństwo w przemysłowych sieciach Ethernet

czwartek, 24 listopada 2016 13:30

Wraz z rozwojem internetu podłączamy do Internetu coraz więcej urządzeń, zgodnie z trendem IoT. Podobne zjawisko można zaobserwować w sieciach przemysłowych. Jednak należy pamiętać o aspekcie bezpieczeństwa, ponieważ skala potencjalnego zagrożenia jest znacznie większa.

Obecnie realizowane systemy przemysłowe w ramach jednego obiektu, bądź jednej organizacji rozproszonej terenowo ze sobą coraz mocniej powiązane. Charakteryzuje je również coraz większa ilość danych wymienianych pomiędzy sobą, a także w ramach pojedynczego systemu. Mogą to być zarówno informacje dotyczące procesów produkcyjnych, jak i dane związane z kontrolą i sterowaniem danym procesem. W obu przypadkach nie rzadko można określić je jako bardzo wrażliwe i krytyczne z punktu widzenia przedsiębiorstwa. Nieautoryzowany dostęp do nich może skutkować zarówno ujawnieniem poufnych informacji, jak również daje możliwość wpływania na pracę  i dostępność poszczególnych instalacji. Nieautoryzowany dostęp do przemysłowej sieci sterownia może być opłakany w skutkach, prowadząc do zaburzenia, zatrzymania, a nawet uszkodzenia konkretnych podsystemów czy komponentów wchodzących w ich skład. Zagrożeniem mogą być tu oczywiście celowe działania pochodzące z  "zewnątrz" mające uderzyć w przedsiębiorstwo, natomiast należy również pamiętać że źródłem niebezpieczeństwa jest również własny personel, który działając w sposób nieprzemyślany i przypadkowy może wywołać sytuacje niebezpieczne i wymagające natychmiastowej reakcji.

W związku z powyższym cyberbezpieczeństwo systemów przemysłowych staję się coraz bardziej krytycznym i lepiej rozumianym problemem w rozwijających się organizacjach. Dotyczy to nie tylko nowo wdrażanych projektów, ale również już tych zrealizowanych. W wielu przypadkach inżynierowie muszą cofnąć się wstecz i zabezpieczać już pracujące instalacje. Jeśli ta problematyka dotyczy również Ciebie, dołącz do nas. Podczas webinarium pokażemy obecne zagrożenia ze strony cyberprzestępców, stosowane standardy bezpieczeństwa w systemach przemysłowych oraz wskażemy najlepsze praktyki działania z wykorzystaniem konkretnych narzędzi w celu zabezpieczenia przemysłowych sieci Ethernet.

W skrócie o czym będziemy mówić:

  • Kto atakuje sieci i dlaczego
  • Standardy bezpieczeństwa i ich wdrażanie w aplikacjach przemysłowych
  • Metodologia działania
  • Narzędzia ochrony i ich zastosowanie
  • Najlepsze praktyki
  • Przykłady


Wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swoich wiadomości w tematyce cyberbezpieczeństwa, zapraszamy do rejestracji. Webinarium odbędzie się 28.11.2016 o godzinie 10:00

http://www.elmark.com.pl/moxa-cybersecurity-webinarium
 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Nowa wersja popularnego zasilacza UPS firmy EVER

2017-10-23   | EVER Sp. z o.o.
Nowa wersja popularnego zasilacza UPS firmy EVER

EVER wprowadził na rynek nową wersję UPS-a o nazwie ECO Pro AVR CDS. Jest on wykonany w topologii line-interactive (VI) i wyposażony został w układ regulacji napięcia AVR. Do tego UPS ma szeroki zakres możliwości konfiguracji za pośrednictwem autorskiego oprogramowania PowerSoft.
czytaj więcej

Uniwersalne przepływomierze do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem

2017-10-23   |
Uniwersalne przepływomierze do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem

Badger Meter informuje o wprowadzeniu do oferty nowej serii uniwersalnych przepływomierzy Blancett B3100 z wbudowanym procesorem DSP. Oferują one zaawansowane opcje analityczne oraz zdalny dostęp do funkcji rejestracji danych i programowania, bez konieczności otwierania obudowy.
czytaj więcej

Nowy numer APA