wersja mobilna
Online: 967 Środa, 2017.09.20

Komputery, roboty, oprogramowanie

Komputery jednopłytkowe VMEbus z mikroprocesorem Core 2 Duo i rozszerzeniem dla kart Mezzanine

środa, 27 sierpnia 2008 12:46

Firma MEN Mikro Elektronik wprowadziła do sprzedaży serię jednopłytkowych komputerów VMEbus formatu podwójnej eurokarty obsługujących protokół 2eSST. Komputery serii A19 są wyposażone w mikroprocesory firmy Intel, od jednordzeniowego Celeron M po dwurdzeniowy Core 2 Duo T7400 taktowany zegarem do 2,16MHz. Dzięki zintegrowanemu chipsetowi Intel 945GME z 256-bitowym akceleratorem graficznym o częstotliwości taktowania 250MHz charakteryzują się stosunkowo małym poborem mocy przy bardzo dobrych parametrach graficznych. Z kolei most TSI148 firmy Tundra zapewnia obsługę protokołu 2eSST pozwalającego na transmisję danych w trybie synchronicznym z dwukrotną teoretyczną szybkością standardu VMEbus do 320MB/s. Zachowano przy tym kompatybilność z dotychczasowymi standardami VME64 i VME32.

Wlutowana pamięć systemowa DDR2-RAM zapewnia odporność komputera na udary i wibracje. Na przednim panelu znajdują się wyprowadzenia VGA, 2 x Gigabit Ethernet i 2 x USB 2.0. Rozszerzenie właściwości funkcjonalnych jest możliwe za pośrednictwem slotu PMC/XMC i karty Mezzanine umożliwiającej wyprowadzenie na tył karty m.in. czterech dodatkowych gniazd USB, dwóch dodatkowych portów Gigabit Ethernet, gniazda DVI i audio HD. Obok wlutowanej pamięci DDR2-RAM komputer jest również wyposażony w pamięć CompactFlash.

Komputery A19 pracują pod kontrolą systemów operacyjnych Windows i Linux oraz systemów czasu rzeczywistego obsługujących architekturę wielordzeniową. Producent gwarantuje minimum 5-letnią dostępność podzespołów. Zakres zastosowań obejmuje automatykę przemysłową, aplikacje multimedialne, systemy transportowe i zarządzania ruchem, lotnictwo, inżynierię medyczną i robotykę.

http://www.menmicro.com

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Najmniejszy na rynku 3-osiowy akcelerometr ICP o paśmie 10 kHz

2017-09-20   |
Najmniejszy na rynku 3-osiowy akcelerometr ICP o paśmie 10 kHz

IMI Sensors wprowadziła do oferty najmniejszy obecnie na rynku 3-osiowy akcelerometr ICP wyróżniający się szerokim zakresem częstotliwości pracy, wynoszącym od 0,5 Hz do 10 kHz (-3 dB) dla wszystkich osi. Model 639A91 jest produkowany w hermetycznej (IP68/69K) obudowie ze stali nierdzewnej 316L z 4-pinowym złączem przemysłowym M12, której powierzchnia montażowa wynosi zaledwie 24,1 x 24,1 mm.
czytaj więcej

Czujniki fotoelektryczne do precyzyjnego pomiaru odległości na krótkich i długich dystansach

2017-09-20   |
Czujniki fotoelektryczne do precyzyjnego pomiaru odległości na krótkich i długich dystansach

Jako bezdotykowe urządzenia pomiarowe, fotoelektryczne czujniki odległości nadają się do różnych zastosowań, a w zależności od zakresu pomiarowego wykorzystują różne zasady działania. Specjaliści z firmy Contrinex stosują metodę triangulacji laserowej do pomiarów prowadzonych na krótkie odległości oraz metodę pomiaru czasu przelotu światła (TOF - Time of Flight) do pomiarów dużych odległości.
czytaj więcej

Nowy numer APA