wersja mobilna
Online: 328 Wtorek, 2017.01.17

Technika

Proficy HMI/SCADA iFIX 5.5 PL - innowacja, która napędza wyniki!

poniedziałek, 24 czerwca 2013 13:05

Wykorzystywany od wielu lat w polskiej automatyce system monitorowania produkcji iFIX od GE Intelligent Platforms jest filarem rodziny produktów Proficy. Najnowsza jego wersja oznaczona symbolem 5.5 jest od niedawna dostępna w pełni po polsku.

Analogicznie do wcześniejszych edycji, spolszczeniu poddana została wyczerpująca dokumentacja techniczna, środowisko projektowe Workspace oraz liczne przykłady dostępne w wersji demo (www.vix.com.pl/demo). Wiele życzeń użytkowników spełnia zaimplementowana w nowym iFIX-ie obsługa technologii .NET, będąca użytecznym narzędziem przy wielu wdrożeniach. Proficy HMI/SCADA w wersji 5.5 PL to w pełni skalowalny system wizualizacyjny znany ze swojej elastyczności oraz otwartości.

UŁATWIONA ANALIZA DANYCH

iFIX 5.5 PL rewolucjonizuje możliwości kreślenia trendów w czasie rzeczywistym oraz dowolnych wykresów dla danych z przeszłości. Nowością jest dodanie obsługi rysowania na kilku osiach Y jednocześnie, dzięki czemu analiza danych z wykresów jest o wiele prostsza. Dodano także wyświetlanie trendów jako miniaturek, opcję prezentacji danych jako stos, konfigurowanie kursora czasu oraz prezentację danych w postaci chmurki i tabeli. Wykresy można także konfigurować w trybie wykonywania bez wyświetlania pełnego okna ustawień.

iFIX 5.5 PL odnajduje zastosowanie w miejscach, w których potrzebne jest bardziej rozbudowane zarządzanie produkcją. Nowa wersja tego oprogramowania ułatwia wdrażanie Standardowych Procedur Operacyjnych (SOP), by prowadzić produkcję według filozofii Lean Manufacturing. iFIX 5.5 PL to szereg nowych dodatków obiektowych umożliwiających podgląd na wykresach kluczowych wskaźników produkcyjnych takich jak OEE oraz wyświetlenie informacji potrzebnych do zidentyfikowania najszczęstszych przyczyn awarii i opóźnień na linii produkcyjnej.

PRZYSPIESZONE I UŁATWIONE TWORZENIE PROJEKTÓW:

Dla osób, które dobrze znają systemy SCADA, przydatnym narzędziem okażą się kontrolki .NET (Winforms lub WPF) oraz wbudowany edytor VBA pomocny przy zaawansowanych projektach. Dla wszystkich użytkowników ceniących sobie szybkie tworzenie aplikacji GE Intelligent Platforms przygotowało ponad 100 nowych obiektów Dynamo, które przyspieszają tworzenie aplikacji. Usprawniono również integrację z innymi narzędziami produkcyjnymi takimi jak przemysłowy archiwizator danych Proficy Historian i oprogramowanie biznesowe, co usprawnia analizę i raportowanie procesów.

MOBILNOŚĆ A WIZUALIZACJA

Pełna polska wersja językowa systemu iFIX to również niezawodny iFIX WebSpace PL. Dzięki narzędziom GE Intelligent Platforms udostępnianie ekranów synoptycznych SCADA w technologii zdalnego dostępu jest niesamowicie łatwe i dostępne dla wszystkich. Bezpłatna aplikacja ProficySCADA (iOS/Android) umożliwia przy użyciu tabletu bądź smartfonu kontrolowanie złożonych procesów produkcyjnych z dowolnego miejsca.

PRODUKTYWNOŚĆ I ELASTYCZNOŚĆ:

Niezależnie czy wymagany jest wielostanowiskowy system obsługujący zaawansowane opcje awaryjnego przełączania serwerów (tzw. redundancja), czy potrzebne jest jedno stanowisko monitorujące, elastyczne licencjonowanie iFIXa 5.5 PL sprawdza się doskonale. Dodatkowo, najbardziej rozbudowane aplikacje są teraz o wiele łatwiejsze do obsługi i nadzoru, co wpływa znacząco na wydajność całego systemu.

IFIX 5.5 PL jako swoje główne narzędzie komunikacyjne z popularnymi urządzeniami przemysłowymi wykorzystuje driver Industrial Gateway Server znany niektórym jako IGS. Obsługuje on najpopularniejsze protokoły komunikacyjne w polskiej automatyce przemysłowej dla jak najlepszej kompatybilności i wydajności.

Najnowszy Proficy HMI/SCADA iFIX 5.5 PL to w skrócie:

  • najlepsze możliwe decyzje na podstawie dobrej analizy,
  • skrócony czas wdrożenia systemu przy korzystaniu z gotowych rozwiązań,
  • uproszczony system, dzięki integracji z rozwiązaniami firm trzecich,
  • najniższe możliwe koszty wdrożenia dla każdego rozmiaru produkcji,
  • dopasowanie do danych potrzeb użytkownika dzięki dobrej skalowalności systemu,
  • wydajniejsze działanie, dzięki lepszej synchronizacji z urządzeniami PLC i nowym blokom funkcyjnym bazy danych.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego więcej niż kilkaset firm w Polsce i setki tysięcy na całym świecie używa systemu Proficy HMI/SCADA iFIX? Najlepsze wyniki to nie przypadek. Postaw na sprawdzone rozwiązanie i zamów bezpłatne demo oprogramowania iFIX 5.5 PL pod adresem www.vix.com.pl/demo

VIX Automation sp. z o.o.
www.vix.com.pl

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Precyzyjny 32-kanałowy system monitorowania temperatury o dokładności ±0,12°C

2017-01-17   |
Precyzyjny 32-kanałowy system monitorowania temperatury o dokładności ±0,12°C

VTI Instruments wprowadza do oferty 32-kanałowy system monitorowania temperatury RX1032 współpracujący z termoparami, charakteryzujący się bardzo dużą dokładnością i szybkością próbkowania. Jest on dostarczany w postaci niewielkiego modułu nadającego się idealnie do zastosowań w większości wymagających środowisk pracy.
czytaj więcej

Karta sieciowa CompactPCI Serial z dwoma portami optycznymi SFP+ 10 Gigabit Ethernet

2017-01-17   |
Karta sieciowa CompactPCI Serial z dwoma portami optycznymi SFP+ 10 Gigabit Ethernet

Firma EKF rozszerza ofertę kart do systemów CompactPCI Serial o nową kartę sieciową oznaczoną symbolem SN5-TOMBAK, wyposażoną w dwuportowy kontroler 10 Gigabit Ethernet z portami optycznymi SFP+. Jest to karta formatu single-size Eurocard 3U 4HP (160 x 100 mm²) z wbudowanym kontrolerem Intel 82599ES znanym z małych opóźnień, niezawodności i elastyczności konfiguracji.
czytaj więcej

Nowy numer APA