wersja mobilna
Online: 354 Środa, 2017.04.26

Technika

Zysk dzięki efektywności

czwartek, 03 października 2013 09:45

Sektor inżynierii mechanicznej przeżywa transformację. Coraz częściej wymagania ze strony rynku wymuszają redukcję czasu produkcji oraz dostarczanie gotowych towarów i rozwiązań konstrukcyjnych. Poszukiwane są sposoby zwiększania efektywności produkcji - jednym z nich jest stosowanie złączy z serii Han Yellock 10.

Inżynieria i produkcja mechaniczna to branża mająca istotny wpływ na gospodarkę, często wpływa na pobudzenie innych sektorów przemysłu. Przez ostatnie lata odnotowano wzrost zainteresowania nowymi urządzeniami i maszynami wśród odbiorców, którzy mają coraz większe wymagania co do jakości produkcji oraz optymalizacji procesów. Oznacza to również, że pewne rozwiązania i moduły wykorzystywać można nie tylko w jednym typie maszyny, ale mogą one być z powodzeniem stosowane w szeregu innych aplikacji. Odnosi się to głównie do systemów kontrolnych i czujnikowych, które mogą być adaptowane do specyficznych, zmiennych wymogów. W tym przypadku szybkie łączenie standardowych interfejsów urządzeń i elementów powinny zapewniać odpowiednie złącza.

HAN-YELLOCK 10 - SPEŁNIA WYMOGI PRZEMYSŁOWE

Aby zapewnić implementację interfejsów o wysokich parametrach, HARTING wprowadził serię złączy Han Yellock 10. Zaprojektowane zostały one tak, aby spełniały specyficzne potrzeby aplikacji przemysłowych aktualnie oraz w przyszłości. Wzorem do stworzenia nowego produktu o rozmiarze 10 były obecne na rynku złącza Han Yellock o rozmiarach 30 i 60. Należy podkreślić, że nowe złącza mają wewnątrz obudowy wtyczki innowacyjny mechanizm blokujący. Zamknięta obudowa chroni złącze przed narażeniami mechanicznymi, jak też wnikaniem do wewnątrz różnego rodzaju zabrudzeń.

Obudowy złączy Han Yellock

Obudowy gniazd charakteryzują się gładką, metaliczną powierzchnią, natomiast obudowy wtyczek - czarnym proszkowaniem i żółtym przyciskiem odblokowującym

Nowe złącze ma kształt i wzornictwo znacznie odróżniające je od wersji dotychczas stosowanych. Zamknięcie obudowy złącza Han Yellock 10 odbywa się poprzez wetknięcie do gniazda - mechanizm blokuje złącze automatycznie. Odblokowanie złącza następuje poprzez naciśnięcie żółtego przycisku na obudowie. Opatentowany mechanizm rozłącza wówczas złącze. Obudowy Han Yellock zapewniają również ochronę przed przypadkowym rozłączeniem - żółty przycisk po obrocie o 90° zabezpiecza dodatkowo złącze przed możliwością otwarcia, ponieważ obrót śruby wewnątrz mechanizmu uniemożliwia jego naciśnięcie.

Han-Yellock składają się z dwóch części: obudowy gniazda o gładkiej, metalicznej powierzchni oraz obudowy wtyczki w czarnym kolorze. Han-Yellock są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu, mają zaokrąglone krawędzie. Złącza dostępne są w wersji z górnymi i bocznymi wyprowadzeniami przewodu. Mogą one być stosowane w większości aplikacji przemysłowych. Rodzina produktów Han Yellock otrzymała międzynarodową nagrodę IF 2011 za najlepsze wzornictwo produktu w kategorii przemysłowej.

WEJŚCIE KABLOWE M25
Han Yellock 10 - wejście kątowe

Han Yellock 10 dostępne są w wersjach z wejściem kątowym i prostym

Standardowe wejście w złączach tego rozmiaru to M20 - złącza Han Yellock dostępne są z takimi wejściami kablowymi oraz w wersjach z wejściem M25. Przewody do transmisji danych mają często spore średnice ze względu na wykorzystywane ekrany, co niekiedy uniemożliwiało stosowanie złączy tak małego rozmiaru, które nie miały wejścia M25. Han Yellock 10 charakteryzują się też bardzo dobrymi charakterystykami EMC.

Wraz z Han Yellock mogą być używane wkłady rozmiaru Han 3A, co daje 27 różnych możliwości - bo taka jest aktualnie dostępna liczba złączy. Pozwala to na spełnienie potrzeb wielu aplikacji: od przesyłu energii aż do transmisji danych. Złącza zawierające od 3 do 7 kontaktów przewodzić mogą prądy do 16 A przy napięciu 400 V i znajdują głównie zastosowanie w zasilaniu urządzeń kompaktowych. Han Yellock 10 mogą być również użyte nawet dla wartości 40 A / 690 V, a także do przesyłu danych - np. sieciach ethernetowych, a nawet światłowodowych.

ROSNĄCE WYMOGI PRZEMYSŁU

Podobnie jak w aplikacjach biurowych, wymagania odbiorców przemysłowych podążają w kierunku kompleksowych rozwiązań i usług. Za pomocą złączy typu Han-Brid możliwe jest łączenie interfejsów - np. USB i Firewire, natomiast seria Han Yellock pozwala na tworzenie bardzo różnych, kompleksowych rozwiązań. Uzupełnieniem tej serii produktów są pokrywy ochronne, które chronią złącza pracujące w ciężkich warunkach środowiska przemysłowego. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.han-yellock.de/pl/han-yellock/.

HARTING Polska
pl@harting.com
www.harting.pl

 

 

Szukaj w serwisie Semicon

zobacz wszystkie Nowe produkty

Radarowy przetwornik poziomu Rosemount 5402 w wersji z anteną paraboliczną

2017-04-26   | Emerson Process Management sp. z o.o
Radarowy przetwornik poziomu Rosemount 5402 w wersji z anteną paraboliczną

Emerson Automation Solutions wprowadza dwie nowe opcje do radarowego przetwornika poziomu Rosemount 5402, przeznaczonego do monitorowania poziomu substancji sypkich. Nowa antena paraboliczna skupia energię emitowanej wiązki, pozwalając zwiększyć praktyczny zakres pomiaru, zwłaszcza w wąskich i wysokich silosach.
czytaj więcej

System M-Boss Compact do wytłaczania oznaczeń metalowych

2017-04-26   | HellermannTyton GmbH
System M-Boss Compact do wytłaczania oznaczeń metalowych

Firma HellermannTyton wprowadza do oferty nową drukarkę przemysłową do wytłaczania oznaczeń ze stali nierdzewnej, przeznaczonych do zastosowań w miejscach, w których wymagana jest odporność na ekstremalne warunki pracy. Zapewnia ona trwałe i niezawodne znakowanie kabli, przewodów, rurociągów oraz wszelkich komponentów w miejscach o wyjątkowo trudnych warunkach temperaturowych, chemicznych lub mechanicznych.
czytaj więcej

Nowy numer APA