wersja mobilna
Online: 991 Środa, 2017.04.26

Technika

Rozmowa z Mariuszem Snowackim, współwłaścicielem i dyrektorem finansowym przedsiębiorstwa HF Inverter Polska Sp.C.

piątek, 15 listopada 2013 14:17

Mówi się, że sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą. W naszej firmie ten sukces zawdzięczamy wielu osobom.

  • Istniejecie na rynku techniki napędowej od 7 lat i w tym okresie staliście się rozpoznawalną marką, o której mówią najwięksi w branży. W czym tkwi ten sukces?

Mówi się, że sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą. W naszej firmie ten sukces zawdzięczamy wielu osobom. Naszym klientom, którzy zaryzykowali i nie przestraszyli się kraju pochodzenia naszych produktów, zaufali nam, a my ich nie zawiedliśmy i dostarczyliśmy wysokiej jakości wyroby. Zawdzięczamy też naszym pracownikom, którzy musieli walczyć nie tylko ze stereotypami, ale obalając je, sprawili, że obraz naszej firmy uległ zmianie.

Ich zaangażowanie w pracę, entuzjazm i świadomość budowania czegoś nowego sprawiają, że przyszłość naszej firmy rysuje się w jasnych barwach. Jeżeli konkurencja nas traktuje jako poważnego gracza na rynku i widzi, że okręt HF Inverter Polska pomimo zawirowań rynkowych wciąż płynie i nie schodzi z kursu. Działa to na nasz zespół i naszą firmę jak dodatkowy bodziec, wyzwala w nas siłę i chęć dalszego rozwoju. A więc nasz sukces zawdzięczamy także naszej konkurencji.

  • Wspomniał Pan o okręcie HF Inverter Polska, jak wiemy, każdy okręt ma swojego kapitana, w Waszej firmie jest ich czworo!

Tak, zgadza się. Od 2011 roku nasza firma opiera się na czterech mocnych filarach. Stanowią je czterej współwłaściciele - Łukasz Bubiłek, dyrektor ds. handlowych, Zbigniew Kilichowski, dyrektor ds. technicznych, Jarosław Osiński, dyrektor ds. rozwoju, oraz ja, osoba Mariusz Snowacki, dyrektor finansowy.

  • W tym roku Wasze produkty uzyskały wiele nagród i wyróżnień.

Mógłbym w tym miejscu mówić długo o otrzymanych wyróżnieniach i nagrodach przyznanych naszym produktom i naszej firmie, wspomnę jednak o dwóch najważniejszych dla nas. Pierwsze to nagroda i wyróżnienie w konkursie "Produkt Roku 2013" dla przekładni hipoidalnych THF. Konkurs organizowany był przez miesięcznik "Napędy i Sterowanie" pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Akademii Górniczo-Hutniczej. Przekładnie hipoidalne THF zostały uznane także za "Najbardziej innowacyjny produkt roku 2013".

W konkursie organizowanym przez miesięcznik "Control Engineering" edycja polska nasze przemienniki częstotliwości serii E-1000 IP55 otrzymały nagrodę i wyróżnienie "Produkt Roku 2012". Z tych dwóch nagród jesteśmy bardzo dumni, nie tylko dlatego, że nasza firma była wśród tak zacnego grona firm z branży napędowej startujących w ww. konkursach, ale przede wszystkim z tego, że na ostateczny wybór zwycięscy mieli wpływ klienci, użytkownicy i czytelnicy w otwartym głosowaniu.

  • Jaka jest struktura branży, którą obsługuje HF Inverter?

Od początku istnienia naszej firmy działamy według założonego biznesplanu. Definiuje on także branże wiodące, w których uzyskujemy co roku wzrosty sprzedaży. Zapewne będę się powtarzał, ale dla naszej firmy największymi odbiorcami są producenci maszyn i firmy świadczące usługi w zakresie automatyki przemysłowej. Tym, co nas odróżnia od wiodących marek w branży, jest nasza elastyczność - jesteśmy w stanie szybko reagować na zmiany rynku, pojawienie się nowych potrzeb i możliwości. Staramy się być o krok przed konkurencją, zaoferować nowe rozwiązania lub zaistnieć w branżach, w których wymagane jest dodatkowo know-how.

  • Jakie są najbliższe plany firmy?

Siedem lat działalności zobowiązuje. Przez siedem lat działalności naszej firmy udało się nam zbudować silny i doświadczony zespół. Dzięki temu chcemy zacząć kreować potrzeby u naszych kontrahentów, dając im nowe rozwiązania i produkty. Już teraz mogę powiedzieć, że nasze przekładnie hipoidalne THF i THFB odniosły sukces. W przyszłym roku planujemy wprowadzić także jako pierwsi na rynek polski kolejny innowacyjny produkt, który wpłynie na wzmocnienie naszego wizerunku i firmy w branży.

W tym roku przeprowadziliśmy się do nowej siedziby mającej 300 m² powierzchni biurowej i ponad 600 m² powierzchni magazynowej. Takie warunki pracy pozytywnie wpłyną na nasz rozwój, ograniczany głównie do tej pory właśnie powierzchnią. Planujemy zwiększenie zatrudnienia zarówno w dziale doradców techniczno-handlowych, jak i w dziale technicznym. Chętnych do pracy w naszej firmie zapraszam do kontaktu. Pojawimy się także na znaczących targach branżowych zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Zamierzamy także otworzyć nasze pierwsze przedstawicielstwo zagraniczne.

HF Inverter Polska Sp.C.
www.hfpolska.pl

 

 

Szukaj w serwisie Semicon

zobacz wszystkie Nowe produkty

Radarowy przetwornik poziomu Rosemount 5402 w wersji z anteną paraboliczną

2017-04-26   | Emerson Process Management sp. z o.o
Radarowy przetwornik poziomu Rosemount 5402 w wersji z anteną paraboliczną

Emerson Automation Solutions wprowadza dwie nowe opcje do radarowego przetwornika poziomu Rosemount 5402, przeznaczonego do monitorowania poziomu substancji sypkich. Nowa antena paraboliczna skupia energię emitowanej wiązki, pozwalając zwiększyć praktyczny zakres pomiaru, zwłaszcza w wąskich i wysokich silosach.
czytaj więcej

System M-Boss Compact do wytłaczania oznaczeń metalowych

2017-04-26   | HellermannTyton GmbH
System M-Boss Compact do wytłaczania oznaczeń metalowych

Firma HellermannTyton wprowadza do oferty nową drukarkę przemysłową do wytłaczania oznaczeń ze stali nierdzewnej, przeznaczonych do zastosowań w miejscach, w których wymagana jest odporność na ekstremalne warunki pracy. Zapewnia ona trwałe i niezawodne znakowanie kabli, przewodów, rurociągów oraz wszelkich komponentów w miejscach o wyjątkowo trudnych warunkach temperaturowych, chemicznych lub mechanicznych.
czytaj więcej

Nowy numer APA