wersja mobilna
Online: 449 Poniedziałek, 2017.03.27

Technika

Rozmowa z Mariuszem Snowackim, współwłaścicielem i dyrektorem finansowym przedsiębiorstwa HF Inverter Polska Sp.C.

piątek, 15 listopada 2013 14:17

Mówi się, że sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą. W naszej firmie ten sukces zawdzięczamy wielu osobom.

  • Istniejecie na rynku techniki napędowej od 7 lat i w tym okresie staliście się rozpoznawalną marką, o której mówią najwięksi w branży. W czym tkwi ten sukces?

Mówi się, że sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą. W naszej firmie ten sukces zawdzięczamy wielu osobom. Naszym klientom, którzy zaryzykowali i nie przestraszyli się kraju pochodzenia naszych produktów, zaufali nam, a my ich nie zawiedliśmy i dostarczyliśmy wysokiej jakości wyroby. Zawdzięczamy też naszym pracownikom, którzy musieli walczyć nie tylko ze stereotypami, ale obalając je, sprawili, że obraz naszej firmy uległ zmianie.

Ich zaangażowanie w pracę, entuzjazm i świadomość budowania czegoś nowego sprawiają, że przyszłość naszej firmy rysuje się w jasnych barwach. Jeżeli konkurencja nas traktuje jako poważnego gracza na rynku i widzi, że okręt HF Inverter Polska pomimo zawirowań rynkowych wciąż płynie i nie schodzi z kursu. Działa to na nasz zespół i naszą firmę jak dodatkowy bodziec, wyzwala w nas siłę i chęć dalszego rozwoju. A więc nasz sukces zawdzięczamy także naszej konkurencji.

  • Wspomniał Pan o okręcie HF Inverter Polska, jak wiemy, każdy okręt ma swojego kapitana, w Waszej firmie jest ich czworo!

Tak, zgadza się. Od 2011 roku nasza firma opiera się na czterech mocnych filarach. Stanowią je czterej współwłaściciele - Łukasz Bubiłek, dyrektor ds. handlowych, Zbigniew Kilichowski, dyrektor ds. technicznych, Jarosław Osiński, dyrektor ds. rozwoju, oraz ja, osoba Mariusz Snowacki, dyrektor finansowy.

  • W tym roku Wasze produkty uzyskały wiele nagród i wyróżnień.

Mógłbym w tym miejscu mówić długo o otrzymanych wyróżnieniach i nagrodach przyznanych naszym produktom i naszej firmie, wspomnę jednak o dwóch najważniejszych dla nas. Pierwsze to nagroda i wyróżnienie w konkursie "Produkt Roku 2013" dla przekładni hipoidalnych THF. Konkurs organizowany był przez miesięcznik "Napędy i Sterowanie" pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Akademii Górniczo-Hutniczej. Przekładnie hipoidalne THF zostały uznane także za "Najbardziej innowacyjny produkt roku 2013".

W konkursie organizowanym przez miesięcznik "Control Engineering" edycja polska nasze przemienniki częstotliwości serii E-1000 IP55 otrzymały nagrodę i wyróżnienie "Produkt Roku 2012". Z tych dwóch nagród jesteśmy bardzo dumni, nie tylko dlatego, że nasza firma była wśród tak zacnego grona firm z branży napędowej startujących w ww. konkursach, ale przede wszystkim z tego, że na ostateczny wybór zwycięscy mieli wpływ klienci, użytkownicy i czytelnicy w otwartym głosowaniu.

  • Jaka jest struktura branży, którą obsługuje HF Inverter?

Od początku istnienia naszej firmy działamy według założonego biznesplanu. Definiuje on także branże wiodące, w których uzyskujemy co roku wzrosty sprzedaży. Zapewne będę się powtarzał, ale dla naszej firmy największymi odbiorcami są producenci maszyn i firmy świadczące usługi w zakresie automatyki przemysłowej. Tym, co nas odróżnia od wiodących marek w branży, jest nasza elastyczność - jesteśmy w stanie szybko reagować na zmiany rynku, pojawienie się nowych potrzeb i możliwości. Staramy się być o krok przed konkurencją, zaoferować nowe rozwiązania lub zaistnieć w branżach, w których wymagane jest dodatkowo know-how.

  • Jakie są najbliższe plany firmy?

Siedem lat działalności zobowiązuje. Przez siedem lat działalności naszej firmy udało się nam zbudować silny i doświadczony zespół. Dzięki temu chcemy zacząć kreować potrzeby u naszych kontrahentów, dając im nowe rozwiązania i produkty. Już teraz mogę powiedzieć, że nasze przekładnie hipoidalne THF i THFB odniosły sukces. W przyszłym roku planujemy wprowadzić także jako pierwsi na rynek polski kolejny innowacyjny produkt, który wpłynie na wzmocnienie naszego wizerunku i firmy w branży.

W tym roku przeprowadziliśmy się do nowej siedziby mającej 300 m² powierzchni biurowej i ponad 600 m² powierzchni magazynowej. Takie warunki pracy pozytywnie wpłyną na nasz rozwój, ograniczany głównie do tej pory właśnie powierzchnią. Planujemy zwiększenie zatrudnienia zarówno w dziale doradców techniczno-handlowych, jak i w dziale technicznym. Chętnych do pracy w naszej firmie zapraszam do kontaktu. Pojawimy się także na znaczących targach branżowych zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Zamierzamy także otworzyć nasze pierwsze przedstawicielstwo zagraniczne.

HF Inverter Polska Sp.C.
www.hfpolska.pl

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Sterownik 4-kwadrantowy do silników DC o mocy 15...100 W

2017-03-27   |
Sterownik 4-kwadrantowy do silników DC o mocy 15...100 W

Najnowszy sterownik BDE PRO (ozn. 84855104) firmy Crouzet, zaprojektowany specjalnie do współpracy z silnikami szczotkowymi DC o wysokiej częstotliwości taktowania, może też zostać łatwo skonfigurowany do współpracy z silnikami bezszczotkowymi poprzez przestawienie mikroprzełączników i regulację za pomocą potencjometrów.
czytaj więcej

Nowe kamery przemysłowe Genie Nano z czujnikami obrazu Sony Pregius IMX 267 i 304

2017-03-27   |
Nowe kamery przemysłowe Genie Nano z czujnikami obrazu Sony Pregius IMX 267 i 304

Do oferty miniaturowych kamer przemysłowych Genie Nano firmy Teledyne wchodzą cztery nowe modele bazujące na czujnikach obrazu Sony Pregius IMX 267 i 304 LL i LQ: monochromatyczne M4030 i M4020 oraz kolorowe C4030 i C4020. Charakteryzują się one rozdzielczością 4112 x 3008 pikseli przy dużej szybkości rejestracji obrazu, zapewnianej przez zastosowaną technologię transmisji danych TurboDrive.
czytaj więcej

Nowy numer APA