wersja mobilna
Online: 586 Środa, 2017.09.20

Technika

Delta Electronics powiększa rodzinę modułowych zasilaczy UPS z serii Modulon DPH

poniedziałek, 07 grudnia 2015 11:21

Firma Delta Electronics, wiodący światowy dostawca zasilaczy impulsowych oraz wentylatorów bezszczotkowych, a także rozwiązań z zakresu oszczędzania energii, ogłosiła wprowadzenie na rynek nowych zasilaczy awaryjnych UPS Modulon serii DPH o mocy 75 kW i 150 kW, stanowiące uzupełnienie istniejącego modelu 200 kW. Wraz z premierą nowych jednostek, dostępne będą również moduły dystrybucji zasilania i moduły bateryjne. To opcjonalne wyposażenie serii DPH pozwala na rozszerzenie tego ultrakompaktowego rozwiązania, składającego się z zabezpieczenia zasilania, rozdziału mocy i czasu pracy z baterii, które usprawnia zarządzanie zasilaniem w małych i średnich centrach danych.

W dzisiejszej erze Big Data głównymi wyzwaniami dla osób odpowiedzialnych za utrzymanie insfrastruktury IT staje się wzrost ilości danych, elastyczność infrastruktury centrów danych oraz koszt energii. Zaprojektowane zgodnie z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, w pełni modułowe zasilacze UPS Delta Modulon serii DPH dostarczają klientom trzy kluczowe korzyści:

NAJWYŻSZA DOSTĘPNOŚĆ

Fot. 1. Modulon serii DPH został zaprojektowany z myślą o najwyższej możliwej dostępności, doskonałej wydajności i wysokiej sprawności, i idealnie nadaje się do stosowania w małych i średnich centrach danych

Dzięki redundancji modułów mocy oraz wbudowanemu mechanizmowi sterującemu Modulon serii DPH to w pełni odporny na uszkodzenia zasilacz UPS. Pełna logika sterująca pozwala systemowi na automatyczną synchronizację w przypadku awarii modułu głównego oraz automatyczne włączenie funkcji zasilania awaryjnego w celu zapewnienia nieprzerwanego działania.

Dalsze korzyści, takie jak możliwość podłączania i odłączania krytycznych komponentów oraz modułów bez wyłączania, zasilania mogą poprawić użyteczność systemu UPS, zmniejszając tym samym wartość wskaźnika MTTR do zera i zapewniając maksymalny czas działania oraz najlepszą dostępność.

WYSOKA SKALOWALNOŚĆ

Zasilacz UPS Delta Modulon serii DPH został zaprojektowany z myślą o łatwej skalowalności zarówno w sensie rozbudowy pionowej, jak i poziomej. Dając możliwość rozbudowy z 25 kW do 75/150/200 kW w standardowej obudowie typu rack 19 cali. Modulon DPH zapewnia wysoką elastyczność rozbudowy centrów danych, oferując jednocześnie korzyści na zasadzie "płać w miarę korzystania" i pozwalając uniknąć przewymiarowania zasilacza UPS. Wraz z rosnącymi potrzebami biznesowymi elastyczność zasilacza Modulon serii DPH pozwala na równoległą rozbudowę czterech jednostek do mocy 800 kW.

WYJĄTKOWA SPRAWNOŚĆ ENERGETYCZNA

Fot. 2. Wymienialne w trakcie pracy i skalowalne moduły mocy, a także wbudowane moduły dystrybucji mocy oraz baterie tworzą wysoce zintegrowany system zasilania w pojedynczej obudowie rack 19".

Osiągając ponadprzeciętną dostepność zasilania gwarantowanego, zasilacze Modulon seria DPH charakteryzują się jednocześnie bardzo wysoką sprawnością. Wysoka wydajność (kVA=kW) oraz bezkompromisowa sprawność AC-AC (95% już przy obciążeniu 30% i 96% z 50% obciążeniem) umożliwia klientom znaczące oszczędności energii elektrycznej.

Tam gdzie liczy się dostępność, sprawność i możliwość skalowania w miarę rozwoju działalności, system zasilaczy awaryjnych UPS Modulon serii DPH stanowi idealne rozwiązanie, zapewniając ochronę zasilania urządzeń i oszczędność w rozumieniu całkowitego kosztu posiadania (TCO).

"Od wprowadzenia do sprzedaży modelu Modulon DPH o mocy 200 kW w 2012 roku, obserwowaliśmy bardzo pozytywny odbiór koncepcji konstrukcji modułowej przez klientów globalnych i specjalistów do spraw zarządzania zasilaniem" - powiedział dr Charles Tsai, dyrektor generalny działu MCIS (Zarządzania Infrastrukturą Zadań Kluczonych) firmy Delta Electronics.

Na rynku Polskim Delta zainstalowała już przy współpracy ze swoimi partnerami handlowymi kilkadziesiąt jednostek DPH-200. Urządzenia pełnią kluczową rolę w zasilaniu awaryjnym serwerowni dla największych firm z sektora bankowości, telekomunikacji,energetyki, jak również zakładów produkcyjnych. Decyzja klietna o wyborze systemów modułowych UPS produkcji Delta wynika z bardzo korzystnego stosunku jakości do ceny, oferując przy tym wysoką niezawodność podpartą lokalnym serwisem producenta.

Rozszerzenie oferty o jednostki 75 i 150 kW umacnia pozycję Delty jako lidera w rozwiązaniach zasilania gwarantowanego UPS, szczególnie w segmencie modułowych zasilaczy dla małych i średnich centrów danych - dodał / skomentował Michał Semeniuk, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Delta Energy Systems (Poland).

Delta Energy Systems Sp. z o.o.
www.deltapowersolutions.com

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Najmniejszy na rynku 3-osiowy akcelerometr ICP o paśmie 10 kHz

2017-09-20   |
Najmniejszy na rynku 3-osiowy akcelerometr ICP o paśmie 10 kHz

IMI Sensors wprowadziła do oferty najmniejszy obecnie na rynku 3-osiowy akcelerometr ICP wyróżniający się szerokim zakresem częstotliwości pracy, wynoszącym od 0,5 Hz do 10 kHz (-3 dB) dla wszystkich osi. Model 639A91 jest produkowany w hermetycznej (IP68/69K) obudowie ze stali nierdzewnej 316L z 4-pinowym złączem przemysłowym M12, której powierzchnia montażowa wynosi zaledwie 24,1 x 24,1 mm.
czytaj więcej

Czujniki fotoelektryczne do precyzyjnego pomiaru odległości na krótkich i długich dystansach

2017-09-20   |
Czujniki fotoelektryczne do precyzyjnego pomiaru odległości na krótkich i długich dystansach

Jako bezdotykowe urządzenia pomiarowe, fotoelektryczne czujniki odległości nadają się do różnych zastosowań, a w zależności od zakresu pomiarowego wykorzystują różne zasady działania. Specjaliści z firmy Contrinex stosują metodę triangulacji laserowej do pomiarów prowadzonych na krótkie odległości oraz metodę pomiaru czasu przelotu światła (TOF - Time of Flight) do pomiarów dużych odległości.
czytaj więcej

Nowy numer APA