wersja mobilna
Online: 1217 Wtorek, 2017.10.24

Technika

Oprogramowanie inżynierskie Weidmüller Configurator. Łatwiejsza konfiguracja i projektowanie

wtorek, 18 października 2016 13:05

Weidmüller Configurator jest wydajnym oprogramowaniem inżynierskim dedykowanym do konfiguracji kompletnych zestawów złożonych z produktów firmy Weidmüller, a w szczególności bloków zaciskowych ze złączkami. Narzędzie jest intuicyjne w obsłudze i znacząco wspiera proces projektowania, na każdym jego etapie, poczynając od współpracy z programami E-CAD po przygotowanie finalnej dokumentacji.

Rys. tytułowy: Weidmüller Configurator to intuicyjne w obsłudze i wydajne oprogramowanie inżynierskie

Informacja cyfrowa staje się coraz ważniejsza w projektowaniu i rozwoju produktu w ramach procesu end-to-end. Dostępne modele danych są podstawą projektowania i zdigitalizowanej produkcji, od wyboru komponentów, ich konfiguracji, poprzez tworzenie wirtualnego prototypu, aż po zautomatyzowaną produkcję i montaż.

Takie podejście wymaga znormalizowanych danych produktów, interfejsów pomiędzy narzędziami sieci oraz integracji w środowisku IT. Oprogramowanie Weidmüller Configurator stanowi doskonałą podstawę dla transparentnego panelu projektowania wpisującego się w tą koncepcję.

Rys. 2. Darmowe wsparcie projektowania – wystarczy pobrać program ze strony Weidmüller

Rys. 3. Pełne wsparcie inżynierskie – bazy danych kompatybilne z programami inżynierskimi, takimi jak EPLAN P8 lub Zuken E³

PROJEKTOWE DANE PRODUKTÓW

Dane produktowe z oprogramowania zapewniają kompleksowe wsparcie konfiguracji i mogą być w pełni zintegrowane ze wszystkimi tradycyjnymi narzędziami projektowania inżynierskiego. Całkowita przejrzystość i dostępność danych jest zapewniona na wszystkich etapach procesu projektowania, co jest podstawowym warunkiem implementacji założeń koncepcji Przemysł 4.0 do projektowania rozdzielnic w przyszłości.

PROSTE I BEZPIECZNE OPISYWANIE

Weidmüller Configurator umożliwia praktyczne opisywanie całego projektu. Dzięki bezpośrednim interfejsom do programu CAD i programu systemu opisowego M-Print Pro można łatwo zaplanować i opisać oznaczniki wszystkich komponentów.

ZAWSZE ODPOWIEDNIA KONFIGURACJA

Funkcja automatycznego filtra zapewnia aktywną pomoc w kompletowaniu bloków zaciskowych, dzięki automatycznej korekcie i zapobieganiu powstawaniu błędnych konfiguracji. Filtr umożliwia dodawanie tylko pasujących do aktualnej konfiguracji akcesoriów. To sprawia, że projektowanie jest łatwiejsze i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Jednocześnie, można łatwo wykonać dokumentację projektu szyny zaciskowej i związanej z nią produktów.

Rys. 4. Weidmüller Configurator umożliwia wymianę danych między programem CAD i programem systemu znakowania M-Print Pro dla łatwego opisywania komponentów

Rys. 5. Możliwość tworzenia modeli 3D z zaznaczeniem istotnych elementów – np. widok mostków z zaznaczonymi miejscami połączeń

SZYBKIE I PROSTE ZAPYTANIE OFERTOWE O PRODUKTY

Po znalezieniu idealnej kombinacji produktów, można wysłać zapytanie o komponenty bezpośrednio z programu - zarówno o pojedyncze elementy jak i o wstępnie zmontowane kompletne rozwiązanie na szynie DIN, gotowe do instalacji na płycie montażowej.

ZACZNIJ TERAZ ONLINE!

Zachęcamy do pobrania oprogramowania z naszej strony i skorzystania z szerokiej gamy oferowanych przez nie korzyści: www.weidmueller.com/int/service/online-support-and-downloads/software/wmc

DANE PRODUKTÓW DLA PLATFORMY EPLAN

W celu dodatkowego ułatwienia projektowania, Weidmüller udostępnia również aktualizację danych ponad 16.000 swoich produktów w serwisie EPLAN Data Portal dla platformy programu projektowego EPLAN. Użytkownicy programu zyskują możliwość łatwego przetwarzania danych oraz wsparcie procesu projektowania.

Rys. 6. Zintegrowana funkcja zapytania ofertowego

Rys. 7. Widoki urządzeń 3D wraz informacją o wyprowadzonych sygnałach

Rekordy poszerzone o dodatkowe parametry i dokładniejsze modele produktów, zawierają również dane nowych złączek szeregowych serii A z rodziny Klippon® Connect. Liczba dostępnych danych będzie stale wzrastała. Weidmüller planuje zapewnić pełną dostępność kompletnych danych wszystkich swoich produktów dla platformy EPLAN już w roku 2017.

Potrzebne w procesie projektowania dane dla EPLAN jak i dla innych programów projektowych, można pobrać również bezpośrednio ze strony internetowej Weidmüller: www.weidmueller.com/int/service/online-support-and-downloads/engineering-data

Weidmüller
www.weidmuller.pl

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Nowa wersja popularnego zasilacza UPS firmy EVER

2017-10-23   | EVER Sp. z o.o.
Nowa wersja popularnego zasilacza UPS firmy EVER

EVER wprowadził na rynek nową wersję UPS-a o nazwie ECO Pro AVR CDS. Jest on wykonany w topologii line-interactive (VI) i wyposażony został w układ regulacji napięcia AVR. Do tego UPS ma szeroki zakres możliwości konfiguracji za pośrednictwem autorskiego oprogramowania PowerSoft.
czytaj więcej

Uniwersalne przepływomierze do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem

2017-10-23   |
Uniwersalne przepływomierze do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem

Badger Meter informuje o wprowadzeniu do oferty nowej serii uniwersalnych przepływomierzy Blancett B3100 z wbudowanym procesorem DSP. Oferują one zaawansowane opcje analityczne oraz zdalny dostęp do funkcji rejestracji danych i programowania, bez konieczności otwierania obudowy.
czytaj więcej

Nowy numer APA