wersja mobilna
Online: 624 Wtorek, 2017.08.22

Technika

Oprogramowanie inżynierskie Weidmüller Configurator. Łatwiejsza konfiguracja i projektowanie

wtorek, 18 października 2016 13:05

Weidmüller Configurator jest wydajnym oprogramowaniem inżynierskim dedykowanym do konfiguracji kompletnych zestawów złożonych z produktów firmy Weidmüller, a w szczególności bloków zaciskowych ze złączkami. Narzędzie jest intuicyjne w obsłudze i znacząco wspiera proces projektowania, na każdym jego etapie, poczynając od współpracy z programami E-CAD po przygotowanie finalnej dokumentacji.

Rys. tytułowy: Weidmüller Configurator to intuicyjne w obsłudze i wydajne oprogramowanie inżynierskie

Informacja cyfrowa staje się coraz ważniejsza w projektowaniu i rozwoju produktu w ramach procesu end-to-end. Dostępne modele danych są podstawą projektowania i zdigitalizowanej produkcji, od wyboru komponentów, ich konfiguracji, poprzez tworzenie wirtualnego prototypu, aż po zautomatyzowaną produkcję i montaż.

Takie podejście wymaga znormalizowanych danych produktów, interfejsów pomiędzy narzędziami sieci oraz integracji w środowisku IT. Oprogramowanie Weidmüller Configurator stanowi doskonałą podstawę dla transparentnego panelu projektowania wpisującego się w tą koncepcję.

Rys. 2. Darmowe wsparcie projektowania – wystarczy pobrać program ze strony Weidmüller

Rys. 3. Pełne wsparcie inżynierskie – bazy danych kompatybilne z programami inżynierskimi, takimi jak EPLAN P8 lub Zuken E³

PROJEKTOWE DANE PRODUKTÓW

Dane produktowe z oprogramowania zapewniają kompleksowe wsparcie konfiguracji i mogą być w pełni zintegrowane ze wszystkimi tradycyjnymi narzędziami projektowania inżynierskiego. Całkowita przejrzystość i dostępność danych jest zapewniona na wszystkich etapach procesu projektowania, co jest podstawowym warunkiem implementacji założeń koncepcji Przemysł 4.0 do projektowania rozdzielnic w przyszłości.

PROSTE I BEZPIECZNE OPISYWANIE

Weidmüller Configurator umożliwia praktyczne opisywanie całego projektu. Dzięki bezpośrednim interfejsom do programu CAD i programu systemu opisowego M-Print Pro można łatwo zaplanować i opisać oznaczniki wszystkich komponentów.

ZAWSZE ODPOWIEDNIA KONFIGURACJA

Funkcja automatycznego filtra zapewnia aktywną pomoc w kompletowaniu bloków zaciskowych, dzięki automatycznej korekcie i zapobieganiu powstawaniu błędnych konfiguracji. Filtr umożliwia dodawanie tylko pasujących do aktualnej konfiguracji akcesoriów. To sprawia, że projektowanie jest łatwiejsze i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Jednocześnie, można łatwo wykonać dokumentację projektu szyny zaciskowej i związanej z nią produktów.

Rys. 4. Weidmüller Configurator umożliwia wymianę danych między programem CAD i programem systemu znakowania M-Print Pro dla łatwego opisywania komponentów

Rys. 5. Możliwość tworzenia modeli 3D z zaznaczeniem istotnych elementów – np. widok mostków z zaznaczonymi miejscami połączeń

SZYBKIE I PROSTE ZAPYTANIE OFERTOWE O PRODUKTY

Po znalezieniu idealnej kombinacji produktów, można wysłać zapytanie o komponenty bezpośrednio z programu - zarówno o pojedyncze elementy jak i o wstępnie zmontowane kompletne rozwiązanie na szynie DIN, gotowe do instalacji na płycie montażowej.

ZACZNIJ TERAZ ONLINE!

Zachęcamy do pobrania oprogramowania z naszej strony i skorzystania z szerokiej gamy oferowanych przez nie korzyści: www.weidmueller.com/int/service/online-support-and-downloads/software/wmc

DANE PRODUKTÓW DLA PLATFORMY EPLAN

W celu dodatkowego ułatwienia projektowania, Weidmüller udostępnia również aktualizację danych ponad 16.000 swoich produktów w serwisie EPLAN Data Portal dla platformy programu projektowego EPLAN. Użytkownicy programu zyskują możliwość łatwego przetwarzania danych oraz wsparcie procesu projektowania.

Rys. 6. Zintegrowana funkcja zapytania ofertowego

Rys. 7. Widoki urządzeń 3D wraz informacją o wyprowadzonych sygnałach

Rekordy poszerzone o dodatkowe parametry i dokładniejsze modele produktów, zawierają również dane nowych złączek szeregowych serii A z rodziny Klippon® Connect. Liczba dostępnych danych będzie stale wzrastała. Weidmüller planuje zapewnić pełną dostępność kompletnych danych wszystkich swoich produktów dla platformy EPLAN już w roku 2017.

Potrzebne w procesie projektowania dane dla EPLAN jak i dla innych programów projektowych, można pobrać również bezpośrednio ze strony internetowej Weidmüller: www.weidmueller.com/int/service/online-support-and-downloads/engineering-data

Weidmüller
www.weidmuller.pl

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Przenośny 2-kolorowy pirometr o szerokości zakresu pomiarowego od 500 do 1800°C

2017-08-22   |
Przenośny 2-kolorowy pirometr o szerokości zakresu pomiarowego od 500 do 1800°C

Firma Process Sensors wprowadziła w ostatnim czasie do oferty nowy 2-kolorowy pirometr przenośny o oznaczeniu PSC-SR80NV, charakteryzujący się zakresem pomiarowym od 500°C do 1800°C. Zapewnia on automatyczną kompensację w przypadku prowadzenia pomiaru przez zabrudzone szkło, kurz i dym. 2-kolorowa metoda pomiaru zapewnia odporność na ruchome przedmioty przemieszczające się w polu widzenia pirometru oraz automatycznie kompensuje zmianę emisyjności mierzonego obiektu.
czytaj więcej

Jednostronny pomiar grubości ścianek szklanych pojemników

2017-08-22   | WObit E.K.J.Ober s.c.
Jednostronny pomiar grubości ścianek szklanych pojemników

Przy produkcji szkła opakowaniowego, grubość ścianki i okrągłość butelki to kluczowe cechy jakościowe. Po wykryciu na taśmie transportowej wadliwych egzemplarzy, są one natychmiast odrzucane i trafiają do roztopu. Ze względu na dużą szybkość linii produkcyjnych i konieczność zabezpieczenia butelek przed uszkodzeniem, do wykonywania tych pomiarów preferowane są systemy bezkontaktowe.
czytaj więcej

Nowy numer APA