wersja mobilna
Online: 714 Poniedziałek, 2017.11.20

Gospodarka

Ruszył nowy blok Elektrociepłowni Gorzów

poniedziałek, 06 lutego 2017 10:19

W Elektrociepłowni Gorzów ukończono budowę gazowo-parowego bloku energetycznego o mocy 138 MWe i 100 MWt. Inwestycję wartą 700 mln zł zrealizowało konsorcjum firmy Siemens. Nowa instalacja pracować będzie w oparciu o dwie turbiny gazowe SGT-800 i jedną turbinę parową SST 400. Sprawność netto bloku w pracy kogeneracyjnej przy pełnym obciążeniu wynosić ma 83,93%. Elektrociepłownia Gorzów jest jedynym producentem i dostawcą ciepła dla 125-tysięcznego Gorzowa Wielkopolskiego.

Nowy blok energetyczny Elektrociepłowni Gorzów to obiekt kompletny wybudowany w formule "pod klucz" - wyposażony jest we wszystkie systemy niezbędne do prawidłowej pracy. Kontrakt z wykonawcą obejmował zaprojektowanie, uzyskanie pozwolenia na budowę, roboty budowlane, rozruch, przekazanie do eksploatacji, szkolenia personelu oraz zapewnienie serwisu gwarancyjnego i wieloletniej usługi serwisowej dla turbin gazowych i instalacji pomocniczych.

Sprawdzona technologia uruchomionego bloku gazowo-parowego jest niezawodna i przyjazna środowisku dzięki znaczącemu ograniczeniu emisji dwutlenku siarki, tlenków azotu i pyłów. Charakteryzuje się wysoką sprawnością wytwarzania energii elektrycznej, niezawodnością eksploatacyjną i brakiem odpadów paleniskowych. Blok opalany będzie głównie, dostarczanym z lokalnych kopalni, gazem zaazotowanym.

źródło: Rynek Infrastruktury

 

Pozostałe

Nowy prezes PTPiREE
Nowy prezes PTPiREE
poniedziałek, 20 listopada 2017 07:53
Deloitte ocenia sytuację polskich start-upów
Deloitte ocenia sytuację polskich start-upów
piątek, 17 listopada 2017 07:55
Ruszyła rejestracja na konferencję Safety Automation
Ruszyła rejestracja na konferencję Safety Automation
czwartek, 16 listopada 2017 11:15
Praktyki i staże w B&R
Praktyki i staże w B&R
czwartek, 16 listopada 2017 07:52
zobacz wszystkie

zobacz wszystkie Nowe produkty

Absolutny enkoder obrotowy o dokładności ±1,2°

2017-11-20   |
Absolutny enkoder obrotowy o dokładności ±1,2°

Vishay Sfernice wprowadza na rynek absolutny, magnetyczny enkoder obrotowy RAME027 o średnicy 27 mm, pracujący w oparciu o efekt Halla. Jest to wytrzymały i niezawodny podzespół adresowany do joysticków militarnych i przemysłowych, a także elektronarzędzi, siłowników, robotyki i przemysłu tekstylnego. Charakteryzuje się dokładnością pomiaru ±0,33% (±1,2°) w temperaturze +25°C oraz ±2,1° (0,58%) w całym dopuszczalnym zakresie od -25 do +85°C.
czytaj więcej

Oprogramowanie dataFEED OPC Suite z obsługą wtyczek REST i baz danych NoSQL

2017-11-20   |
Oprogramowanie dataFEED OPC Suite z obsługą wtyczek REST i baz danych NoSQL

Na rynku pojawiła się nowa wersja oprogramowania dataFEED OPC Suite firmy Softing z obsługą wtyczek REST i baz danych NoSQL. REST Connector, zaprezentowany już w wersji beta na tegorocznych targach HMI, umożliwia integrowanie danych z sieci automatyki w aplikacjach obsługujących protokoły REST. Dane mogą pochodzić z wielu źródeł, włączając w to systemy sterowania różnych producentów, takich jak Siemens, Rockwell, Mitsubishi i B&R oraz z serwerów OPC UA lub OPC Classic.
czytaj więcej