wersja mobilna
Online: 256 Sobota, 2017.12.16

Gospodarka

Mercedes i Bosch łączą siły by rozwijać autonomiczne taksówki

czwartek, 06 kwietnia 2017 10:20

Właściciel firmy Mercedes-Benz, koncern Daimler, oraz firma Robert Bosch, będą współpracować w zakresie rozwoju autonomicznych samochodów, mając na celu przyspieszenie uruchomienia produkcji "robotaksówek". Umowa między dwoma światowymi potentatami ma stanowić silną przeciwwagę dla nowych graczy agresywnie wchodzących na rynek motoryzacyjny, takich jak Uber i Didi, którzy także pracują nad samoprowadzącymi się pojazdami. Firmy nie ujawniły finansowych warunków współpracy.

Zawarcie kontraktu z Boschem oznacza dla Daimlera zakończenie indywidualnych prac nad autami autonomicznymi oraz realne przesunięcie ambicji dotyczących tworzenia takich pojazdów poza prototypy, do produkcji masowej. Firma Bosch będzie pracować z producentem samochodów nad oprogramowaniem i niezbędnymi algorytmami sterującymi. Mercedes ma korzystać z wspólnie opracowanego systemu przez dwa lata, po czym system będzie oferowany konkurentom. Współpracujące koncerny chcą rywalizować z innymi dostawcami systemów sterujących, takimi jak Continental, Delphi czy ZF.

Jak twierdzi Daimler, system autonomicznego prowadzenia pojazdów będzie gotowy na początku następnej dekady. Obecnie jednak koncern nie ma prognoz dotyczących momentu komercyjnego uruchomienia autonomicznych taksówek. Prace Boscha i Daimlera oparte będą o wysokiej rozdzielczości systemy mapowania rozwijane przez firmę HERE należącą do BMW, Mercedesa, Audi i Intela.

źródło: Reuters

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Nowa aparatura modułowa do zastosowań przemysłowych

2017-12-15   | RS Components Sp. z o.o.
Nowa aparatura modułowa do zastosowań przemysłowych

RS Components oferuje nową generację aparatury modułowej Sirius firmy Siemens. Obejmuje ona aparaty o rozmiarach S00, S0, S2 i S3 i mocach do 55 kW. Nowy system modułowy obejmuje pełen asortyment produktów panelowych - od prostych zasilaczy po jednostki, które odpowiadają za przełączanie, ochronę, rozruch i kontrolę silników o mocach do 250 kW.
czytaj więcej

Wielowyjściowe zasilacze z ekranami LCD

2017-12-15   | Farnell element 14
Wielowyjściowe zasilacze z ekranami LCD

Firma Farnell element14 dodała do oferty 3-wyjściowe zasilacze Keysight z serii E36300. Są to urządzenia laboratoryjne ogólnego przeznaczenia, które cechują się niskim poziomem tętnień na wyjściu i licznymi funkcjami. Ich centralnymi elementami są panele przednie LCD 4,3", które wyświetlają m.in. wartości prądów i napięć.
czytaj więcej