wersja mobilna
Online: 238 Sobota, 2018.01.20

Gospodarka

Ruszyła Akademia Universal Robots

piątek, 07 kwietnia 2017 12:09

Universal Robots, lider na rynku robotów współpracujących, kontynuuje eliminowanie barier dla automatyzacji za pomocą internetowego kursu programowania kobotów. Dostępne bezpłatnie praktyczne moduły zostały przygotowane z użyciem interaktywnych symulacji, aby zmaksymalizować zaangażowanie użytkownika. Każdy, kto chce zdobyć wiedzę nt. kobotów, może opanować podstawy ich programowania w 87 minut, logując się do Akademii Universal Robots. CTO i założyciel Universal Robots, Esben Østergaard, podkreśla, że tego rodzaju bezpłatne szkolenie internetowe z programowania robotów jest nowością w branży.

- To dla nas długofalowa inwestycja. Zależy nam na podnoszeniu świadomości na temat robotów, nie tylko ze względu na możliwość optymalizacji produkcji tu i teraz - mówi Esben Østergaard. - Stoimy w obliczu luki kwalifikacyjnej w przemyśle i musimy uzupełniać ją wszystkimi możliwymi metodami. Zapewnienie dostępu do praktycznej wiedzy na temat naszych robotów to ważny krok w tym kierunku.

Sześć prostych modułów nauczania

Szkolenie dostępne jest w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim i chińskim. Składa się z 6 modułów e-learningowych, które stanowią podstawy programowania robotów UR. Obejmują one m.in. konfigurowanie manipulatorów, podłączanie I/O, programowanie podstawowych zadań oraz wykorzystywanie funkcji bezpieczeństwa w danym zastosowaniu.

Jedna z pierwszych firm, która zdecydowała się przystąpić do programu Akademia Universal Robots, to Whirlpool Corporation, w której stanowi on obecnie bazę dla wszystkich szkoleń związanych z robotami UR w zakładzie w Ohio, w Stanach Zjednoczonych. Tim Hossler, inżynier ds. kontroli w Whirlpool Corporation podkreśla, że bardzo wygodna jest możliwość odbycia szkolenia przez pracowników na miejscu.

- Teraz nie musimy już czekać i wysyłać naszych pracowników na podstawowe szkolenie w inne miejsce. Każdy może przejść przez każdy z modułów we własnym tempie lub wybrać te elementy, które są szczególnie ważne, w zależności od kompetencji lub poziomu interakcji z robotami - mówi Tim Hossler. - Bardzo podoba mi się interaktywne podejście. Sprawia, że szkolenie jest praktyczne i przekłada się na to, co faktycznie robimy w zakładzie. Byłem też miło zaskoczony tym, że program jest bezpłatny dla każdego. Niewątpliwie poprawia to dostępność robotów UR.

Przeciągnij linijkę, zmierz kołnierz narzędzia i wprowadź dane na następnym ekranie - moduły Akademii UR są interaktywne i praktyczne Uczestnik Akademii UR uczy się jak zaprogramować ramię robotyczne UR do podstawowych zadań, np. umieszczania przedmiotów w pudełku podjeżdżającym na taśmie produkcyjnej Akademia Universal Robots uczy także w jaki sposób wyznaczyć strefy bezpieczeństwa wokół aplikacji robotycznej i jak zaprogramować robota, aby zatrzymał się lub pracował w ograniczonym trybie, gdy przekracza taką strefę
Także dla małych i średnich przedsiębiorstw

Stefan Stubgaard, Global Product Manager w Universal Robots, podkreśla, że program został bardzo dobrze przyjęty przez użytkowników na całym świecie. - To szkolenie dociera do małych i średnich przedsiębiorstw, które dotychczas uważały robotyzację za zbyt kosztowną i zbyt skomplikowaną. Logując się do programu z dowolnego miejsca na świecie, użytkownicy mogą w praktyce sprawdzić jak proste jest programowanie i jakie zadania produkcyjne mogłyby w ich przedsiębiorstwie zostać zautomatyzowane dzięki kobotom. Na pewno będziemy dodawać kolejne moduły, aby uzupełniać i rozwijać Akademię UR - mówił Stefan Stubgaard.

Dostęp do Akademii Universal Robots jest możliwy w każdym momencie i z dowolnego miejsca - program działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i jest całkowicie bezpłatny. Rozpocznij swoje szkolenie on-line na https://www.universal-robots.com/pl/akademia/ i zostań programistą robotów UR w 87 minut.

źródło: Universal Robots

 

Pozostałe

Czy SolarWorld wróci na rynek fotowoltaiczny?
Czy SolarWorld wróci na rynek fotowoltaiczny?
piątek, 19 stycznia 2018 12:19
APS Energia z nowym zamówieniem
APS Energia z nowym zamówieniem
piątek, 19 stycznia 2018 09:33
Nowy prezes ZREW Transformatory
Nowy prezes ZREW Transformatory
piątek, 19 stycznia 2018 07:54
Amerykański Rexnord kupuje niemiecką firmę Centa
Amerykański Rexnord kupuje niemiecką firmę Centa
czwartek, 18 stycznia 2018 12:28
PSE Dobrym Pracodawcą 2017
PSE Dobrym Pracodawcą 2017
czwartek, 18 stycznia 2018 10:15
zobacz wszystkie

zobacz wszystkie Nowe produkty

Wymienne, inteligentne sondy wilgotności i temperatury do pracy w ciężkich warunkach

2018-01-19   |
Wymienne, inteligentne sondy wilgotności i temperatury do pracy w ciężkich warunkach

Firma Vaisala, specjalizująca się w produkcji czujników do pomiaru parametrów środowiskowych, zaprezentowała nową ofertę wymiennych, inteligentnych sond mogących pracować w trudnych warunkach środowiskowych. Nowe sondy wilgotności i temperatury Vaisala D HMP4, HMP5, HMP7 i HMP8 oraz sonda temperaturowa Vaisala TMP1 stanowią rozszerzenie rodziny produktowej Indigo i uzupełniają wcześniejsze modele serii GMP250 i HPP272.
czytaj więcej

Enkodery bezłożyskowe

2018-01-19   | Eldar
Enkodery bezłożyskowe

Eldar oferuje absolutne enkodery SMAB firmy Lika. Są to enkodery bezłożyskowe, cechujące się dużą prędkością obrotową, rozdzielczością do 18 bitów oraz interfejsem SSI.
czytaj więcej