wersja mobilna
Online: 737 Wtorek, 2017.11.21

Gospodarka

Rockwell Automation rozszerza działalność w Katowicach

piątek, 12 maja 2017 11:15

Firma Rockwell Automation oficjalnie otworzyła nowe biuro przy ulicy Francuskiej 46 w Katowicach. Kolejna inwestycja firmy to szansa na wzrost zatrudnienia w regionie oraz kolejny dowód na to, że rynek śląski rozwija się dynamicznie i przyciąga poważnych inwestorów. Na spotkaniu, które odbyło się 9 maja obecni byli przedstawiciele zarządu firmy, z CEO Blakem Moretem na czele, delegacja Urzędu Miasta oraz przedstawiciele innych organizacji pozarządowych.

Rockwell Automation to największa międzynarodowa firma z branży automatyki przemysłowej i rozwiązań informatycznych dostarczająca nowoczesne technologie z zakresu automatyzacji produkcji. Zatrudnia 22 tysiące pracowników w ponad 80 państwach. W Polsce funkcjonuje już ponad 20 lat, a od 10 lat stale poszerza swoją działalność na Śląsku. Skalę tego rozwoju pokazuje fakt, że dekadę temu pracę w Katowicach rozpoczęło kilka osób, a dziś w fabryce i biurach zlokalizowanych w trzech miastach zatrudnionych jest ponad tysiąc pracowników.

Nowe biuro w Katowicach to w dużej mierze siedziba Global Finance Operations, czyli działu księgowego obsługującego transakcje firmy na wszystkich kontynentach. - To duże wyróżnienie dla naszego kraju, które jest efektem dotychczasowej, udanej współpracy pomiędzy nami a lokalnymi samorządami i dostawcami. Centrala, umieszczając w Katowicach centrum transakcji finansowych, podkreśliła tylko po raz kolejny zaufanie i potencjał naszej kadry pracowniczej - mówił Maciej Sieczka, dyrektor generalny Rockwell Automation w Polsce i na Ukrainie. Oprócz działu finansowego, w nowo otwartym obiekcie kluczową rolę pełnić będzie dział Research & Development, pracująć nad rozwojem, projektowaniem i testowaniem aplikacji oraz sprzętu, a także nad cyberbezpieczeństwem.

W Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej już od ponad 10 lat Rockwell rozwija swoją fabrykę. Jest ona jedyną spośród 17 na całym świecie, która ma na swoim terenie 5 sekcji odpowiedzialnych za różne rodzaje produkcji. Praca w niej monitorowana jest za pomocą systemu kontrolnego Rockwella - Connected Enterprise. Śląska fabryka jest odpowiedzialna za produkcję na rynek europejski (w tym rosyjski), azjatycki oraz afrykański.

źródło: Rockwell

 

Pozostałe

UDT certyfikuje personel ochrony katodowej
UDT certyfikuje personel ochrony katodowej
wtorek, 21 listopada 2017 07:55
Nowy prezes PTPiREE
Nowy prezes PTPiREE
poniedziałek, 20 listopada 2017 07:53
Deloitte ocenia sytuację polskich start-upów
Deloitte ocenia sytuację polskich start-upów
piątek, 17 listopada 2017 07:55
Ruszyła rejestracja na konferencję Safety Automation
Ruszyła rejestracja na konferencję Safety Automation
czwartek, 16 listopada 2017 11:15
zobacz wszystkie

zobacz wszystkie Nowe produkty

Oprogramowanie do nadzoru procesów i jednoczesnego uruchamiania dwóch systemów operacyjnych

2017-11-21   | B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
Oprogramowanie do nadzoru procesów i jednoczesnego uruchamiania dwóch systemów operacyjnych

B&R wprowadził do swojego systemu automatyzacji oprogramowanie do nadzoru procesów (hipervisor). Pozwala ono na równoległą pracę Windowsa lub Linuksa z systemami operacyjnymi czasu rzeczywistego B&R, tak że działają one niezależnie i nie wpływają na siebie. Dzięki temu można np. łączyć aplikacje sterowania i HMI na jednym urządzeniu lub wykorzystywać komputer przemysłowy zarówno jako sterownik czasu rzeczywistego oraz IPC, który wysyła przetworzone dane do systemów wyższego rzędu i do chmury poprzez OPC UA.
czytaj więcej

Niebieski czujnik laserowy do pomiaru odległości od obiektów wypolerowanych i połyskliwych

2017-11-21   | WObit E.K.J.Ober s.c.
Niebieski czujnik laserowy do pomiaru odległości od obiektów wypolerowanych i połyskliwych

optoNCDT 2300-2DR (Direct Reflection) to czujnik odległości z niebieskim laserem i zintegrowanym kontrolerem, wyróżniający się ekstremalnie małą powierzchnią plamki (11 x 8,5 mm) pozwalającą na pomiar odległości od bardzo małych obiektów. Nadaje się idealnie do precyzyjnego pomiaru odległości od powierzchni silnie wypolerowanych, połyskliwych i lustrzanych, jak również może znaleźć zastosowanie do pomiaru odległości i grubości obiektów przeźroczystych, np. szkła optycznego.
czytaj więcej