wersja mobilna
Online: 319 Piątek, 2017.11.24

Gospodarka

ABB realizuje kontrakty dla Grupy Lotos oraz PGNiG

środa, 16 sierpnia 2017 07:54

Firma ABB dostarczyła systemy zasilania i dystrybucji energii elektrycznej w ramach realizowanego przez Grupę Lotos projektu EFRA. Umożliwi on tzw. pogłębiony przerób ropy naftowej, dzięki któremu zwiększy się ilość i jakość produktów uzyskiwanych z baryłki ropy. W ramach umowy zmodernizowana została wybudowana w 2009 roku stacja elektroenergetyczna 110 kV. Zakres prac niezbędnych do zapewnienia niezawodnego zasilania nowo budowanych obiektów obejmował dostawę nowych elementów i urządzeń do rozbudowy rozdzielnicy GIS, jej uruchomienie oraz testy.

Koncern zrealizował również pierwszy w Polsce projekt zatłaczania gazu nadmiarowego w Kopalni Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego "Dębno", która należy do PGNiG S.A. Instalacja docelowo ma zwiększyć wydobycie ropy naftowej o 10% dziennie, tj. o 100 ton. ABB odpowiadało za realizację projektu "pod klucz": budowę gazociągu o długości 2,9 km, prace projektowe i budowlane oraz dostarczenie, montaż i uruchomienie kompresora zasiarczonego gazu ziemnego, urządzeń zasilających i aparatury kontrolno-pomiarowej.

Warto dodać, że rurociąg został wyposażony w akustyczny system wykrywania nieszczelności. Wdrożenie zajęło dwa lata, wartość kontraktu przekroczyła 16 mln zł.

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Sprzęgła do pracy w strefach Ex i bardzo niskich temperaturach

2017-11-23   | SIEMENS Sp. z o.o.
Sprzęgła do pracy w strefach Ex i bardzo niskich temperaturach

Siemens zaprezentował nową serię wykonanych ze stali sprzęgieł tarczowych N-ARPEX. Zoptymalizowany układ tarcz oraz nowa konstrukcja pozwalają na przenoszenie większych momentów obrotowych i pracę z większymi prędkościami niż w przypadku poprzednich wersji, w szczególności w aplikacjach z przesunięciem wału.
czytaj więcej

Tablet przemysłowy z wyświetlaczem Full HD 11,6" odporny na udary i wibracje

2017-11-23   | AAEON TECHNOLOGY B. V.
Tablet przemysłowy z wyświetlaczem Full HD 11,6

Najnowszy tablet przemysłowy firmy Aaeon, oznaczony symbolem RTC-1200SK jest w stanie pracować w różnych warunkach środowiskowych jako przenośny terminal HMI. Zawiera wyświetlacz 11,6" o rozdzielczości Full HD wyposażony w pojemnościowy ekran wielodotykowy z możliwością obsługi również w deszczu i w rękawiczkach.
czytaj więcej