wersja mobilna
Online: 622 Sobota, 2017.11.18

Gospodarka

Solaris pionierem elektryfikacji autobusowej komunikacji zbiorowej w Rumunii

piątek, 18 sierpnia 2017 12:41

Firma Solaris zawarła z rumuńskim miastem Kluż-Napoka kontrakt na dostawę 30 elektrycznych autobusów Urbino 12. Pierwsza partia 11 autobusów dotrze do odbiorcy wiosną przyszłego roku. Całe zamówienie zrealizowane zostanie w ciągu trzech lat. Na kolejne dostawy podpisywana będzie osobna umowa. Elektryczne autobusy Solarisa będą pierwszymi tego typu pojazdami komunikacji zbiorowej w Rumunii.

Zakup autobusów elektrycznych oznacza również konieczność inwestycji w infrastrukturę ładowania. Powstanie 11 stacji standardowego ładowania i dwa punkty ładowania szybkiego przy użyciu pantografów.

Wprowadzenie do miejskiego transportu autobusów elektrycznych jest współfinansowane ze środków Rumuńsko-Szwajcarskiego Programu Współpracy. Pojazdy wejdą w skład floty firmy CTP Transport Company, która dysponuje już 40 przegubowymi Solarisami.

źródło: WNP

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

12-calowy komputer panelowy Linux-Ready z mikroprocesorem ARM Cortex-A8

2017-11-17   |
12-calowy komputer panelowy Linux-Ready z mikroprocesorem ARM Cortex-A8

HC-3120 to komputer panelowy Linux-Ready z mikroprocesorem ARM Cortex-A8, 12-calowym wyświetlaczem TFT LCD i ekranem dotykowym multi-touch, charakteryzujący się płaską konstrukcją. Dzięki bardzo dużej elastyczności i modułowości może on być szybko i łatwo integrowany w aplikacjach przemysłowych, a równocześnie skraca czas przestojów i zmniejsza koszty serwisowania.
czytaj więcej

Zasilacze modułowe dużych mocy

2017-11-17   | Elhurt Sp. z o.o.
Zasilacze modułowe dużych mocy

Zasilacze z serii QM TDK Lambda o mocach od 1200 do 1500 W to modułowe jednostki zaprojektowane na potrzeby aplikacji medycznych oraz zastosowań przemysłowych.  Przy projektowaniu położono duży nacisk na spełnienie wymagań bezpieczeństwa, dlatego w celach ochrony pacjenta przed porażeniem wyposażono je m. in. w pełną separację napięcia sieciowego.
czytaj więcej