wersja mobilna
Online: 930 Czwartek, 2017.12.14

Gospodarka

Greenway rozpoczął budowę sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych

wtorek, 19 września 2017 12:34

Spółka Greenway Infrastructure Poland, która w Polsce stworzy system szybkiego ładowania samochodów elektrycznych, wybrała dostawców technologii ładowania. W przetargu zwyciężyły firmy Delta Energy Systems oraz Efacec. Instalacje ładowarek rozpoczęto w połowie września, a pierwszych 14 punktów będzie udostępnione już w  październiku. Będą one zlokalizowane przy centrach handlowych i biznesowych w Warszawie, Gdańsku, Toruniu, Tarnowie, Rzeszowie, Łomiankach, Sieradzu, Łomży, Łodzi, Legnicy, Bielsku-Białej, Młynach i w Łagowie k. Zgorzelca.

Urządzenia firmy Delta to dwa punkty ładowania DC o mocy łącznie do 150 kW. Możliwe będzie ładowanie w standardzie CCS do 100 kW oraz CHAdeMo do 62,5 kW. Na stacji dostępne będą też dwa punkty ładowania AC - docelowo łącznie do 65 kW. Dostępna będzie wtyczka typu 2 - 43 kW oraz gniazdo typu 2 - 22 kW.

W przypadku ładowarek firmy Efacec możliwe będzie szybkie ładowanie dowolnego kompatybilnego pojazdu - CHAdeMO, CCS i AC Type-2. Ładowanie do 80% pojemności ma się odbywać maksymalnie przez 30 minut. Na stacji oferowane będzie równoczesne ładowanie prądem stałym i zmiennym.

Do końca bieżącego roku Greenway uruchomi jeszcze kilkadziesiąt stacji ładowania. Sieć ładowarek zbudowana zostanie przy wsparciu Unii Europejskiej o wartości ponad 3 mln euro.

źródło: gramwzielone.pl

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Czytnik RFID zgodny ze standardami EPC Class 1 Gen 2 i ISO 18000-6C

2017-12-14   |
Czytnik RFID zgodny ze standardami EPC Class 1 Gen 2 i ISO 18000-6C

DLR-PR001 Portal Reader to najnowszy czytnik RFID firmy Datalogic, zgodny ze standardami EPC Class 1 Gen 2 i ISO 18000-6C. Może znaleźć szeroki zakres zastosowań w sprzedaży (lokalizacja produktu, inwentaryzacja w czasie rzeczywistym, zabezpieczenia antykradzieżowe), produkcji (automatyczne wykrywanie obiektów na taśmach transportowych, instalacja i konfiguracja maszyn, kontrola jakości), ochronie zdrowia oraz aplikacjach wymagających równoczesnego przesyłania danych z czytników kart inteligentnych, czytników kodów kreskowych, odbiorników GPS i różnych typów czujników do pamięci urządzenia.
czytaj więcej

Przełączniki poziomu CleverLevel z interfejsem IO-Link

2017-12-14   | Baumer Electric AG
Przełączniki poziomu CleverLevel z interfejsem IO-Link

Baumer informuje o wprowadzeniu do oferty przełączników poziomu LBFH i LBFI z interfejsem IO-Link i zatwierdzeniem ATEX. Nadają się one do zastosowań w przemyśle oraz aplikacjach o podwyższonych standardach higienicznych. Wbudowany interfejs IO-Link pozwala na szybkie i łatwe skonfigurowanie każdej aplikacji przy wykorzystaniu standardowych komponentów sieciowych.
czytaj więcej