wersja mobilna
Online: 1179 Czwartek, 2017.12.14

Gospodarka

Komisja Europejska uruchomiła narzędzie do analizowania efektywności transportu

środa, 20 września 2017 12:46

Komisja Europejska uruchomiła działający online system TRIMIS - Transport Research and Innovation Monitoring and Information System - który umożliwi lepsze analizowanie efektywności innowacji w transporcie. Narzędzie to stanowić będzie źródło informacji i danych dotyczących transportu oraz badań i innowacji w zakresie komunikacji. Przyniesie korzyści zarówno władzom i ekspertom z państw członkowskich, jak i organizacjom badawczym oraz firmom przemysłowym.

TRIMIS wspierać będzie badania określone w przyjętej w maju przez KE długoterminowej strategii "Mobilna Europa" - "Europe on the Move". Chodzi o kooperację, automatyzację i elektryfikację transportu, nowe konstrukcje pojazdów, niskoemisyjne źródła energii, zarządzanie ruchem i sieciami transportu, a także inteligentne systemy mobilne oraz infrastrukturę. Ma wspomagać twórców polityki transportowej w koncentrowaniu się na obszarach, w których publiczna interwencja może osiągnąć najwyższą wartość dodaną.

źródło: WNP

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Czytnik RFID zgodny ze standardami EPC Class 1 Gen 2 i ISO 18000-6C

2017-12-14   |
Czytnik RFID zgodny ze standardami EPC Class 1 Gen 2 i ISO 18000-6C

DLR-PR001 Portal Reader to najnowszy czytnik RFID firmy Datalogic, zgodny ze standardami EPC Class 1 Gen 2 i ISO 18000-6C. Może znaleźć szeroki zakres zastosowań w sprzedaży (lokalizacja produktu, inwentaryzacja w czasie rzeczywistym, zabezpieczenia antykradzieżowe), produkcji (automatyczne wykrywanie obiektów na taśmach transportowych, instalacja i konfiguracja maszyn, kontrola jakości), ochronie zdrowia oraz aplikacjach wymagających równoczesnego przesyłania danych z czytników kart inteligentnych, czytników kodów kreskowych, odbiorników GPS i różnych typów czujników do pamięci urządzenia.
czytaj więcej

Przełączniki poziomu CleverLevel z interfejsem IO-Link

2017-12-14   | Baumer Electric AG
Przełączniki poziomu CleverLevel z interfejsem IO-Link

Baumer informuje o wprowadzeniu do oferty przełączników poziomu LBFH i LBFI z interfejsem IO-Link i zatwierdzeniem ATEX. Nadają się one do zastosowań w przemyśle oraz aplikacjach o podwyższonych standardach higienicznych. Wbudowany interfejs IO-Link pozwala na szybkie i łatwe skonfigurowanie każdej aplikacji przy wykorzystaniu standardowych komponentów sieciowych.
czytaj więcej