wersja mobilna
Online: 398 Środa, 2017.12.13

Gospodarka

Bezpłatna konferencja "Optymalizacja produkcji w branży motoryzacyjnej i lotniczej" już za dwa tygodnie

środa, 11 października 2017 09:47

Już 26 października w Krakowie najwybitniejsi specjaliści w zakresie automatyzacji, utrzymania ruchu i bezpieczeństwa przedstawią kompleksowe rozwiązania wyselekcjonowane pod kątem zastosowania w branży motoryzacyjnej i lotniczej. Wykłady ekspertów, prezentacja szerokiego wachlarza rozwiązań wspierających procesy produkcyjne na stoiskach wystawienniczych, indywidualne doradztwo merytoryczne, dwa warsztaty praktyczne - to wszystko czeka uczestników bezpłatnej konferencji "Optymalizacja produkcji w branży motoryzacyjnej i lotniczej".

Zakres tematyczny wydarzenia obejmuje najbardziej aktualne zagadnienia mające wpływ na rozwój branży motoryzacyjnej i lotniczej - od automatyzacji produkcji, optymalizacji utrzymania ruchu, metrologii przemysłowej po systemy IT i bezpieczeństwo. Przedstawione zostaną trendy, innowacje i rozwiązania najczęstszych problemów, z jakimi borykają się na co dzień osoby zaangażowane w proces produkcji. Konferencję poprowadzą doświadczeni praktycy, którzy są dostawcami know-how dla przemysłu.

Całość wydarzenia złożona będzie z części konferencyjnej, 2 praktycznych warsztatów oraz wystawy obejmującej 25 stoisk. Spotkaniu towarzyszyć będzie networking w gronie przedstawicieli produkcji z kluczowych firm sektora.

Tematyka wydarzenia:

 • Niezawodność instalacji w kontekście czasów przestojów.
 • Pomiary 2d oraz identyfikacja.
 • Linie produkcyjne - zintegrowane możliwości sterowania i diagnostyki.
 • Mobilne roboty kolaborujące jako przyszłość Fabryki 4.0.
 • Środki smarne i szczeliwa - kierunki rozwoju w zakresie obniżenia hałasu i redukcji tarcia.
 • Dowody przydatności termowizji na bazie realnych przykładów z branży.
 • Audyt efektywności energetycznej pneumatyki. Szukanie potencjału oszczędności.
 • Zastosowania technologii ultradźwiękowej.
 • Jak skutecznie połączyć świat automatyki przemysłowej oraz IT?
 • Monitorowanie i śledzenie zasobów jako narzędzie wspierające podniesienie efektywności produkcji.
 • Systemy bezpieczeństwa maszynowego.
 • Jak zapewnić bezpieczeństwo w aplikacjach z robotami kolaborującymi?

Organizatorzy zapewniają bezpłatnie udział we wszystkich prelekcjach, bezpośrednie konsultacje z ekspertami, praktyczne pokazy i prezentacje w ramach fakultatywnych warsztatów, pakiet materiałów konferencyjnych, stoisko z prasą branżową, przerwy kawowe, imienny certyfikat uczestnictwa.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawują: Krajowa Izba Gospodarcza, Wschodni Sojusz Motoryzacyjny, Silesia Automotive & Advanced Manufacturing, Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych, Śląski Klaster Lotniczy, Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie oraz Izba Gospodarcza Śląsk.

Szczegóły dotyczące konferencji oraz warsztatów, rejestracja i pełna agenda dostępne są na stronie: www.axonmedia.pl/konferencje/aktualne/optymalizacja_produkcji_branza_motoryzacyjna_lotnicza.

źródło: Axon Media Group

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Moduły interfejsowe LAN hot-swap do zasilaczy HFE1600 i HFE2500

2017-12-12   |
Moduły interfejsowe LAN hot-swap do zasilaczy HFE1600 i HFE2500

TDK wprowadza do oferty moduły komunikacyjne LAN do popularnych zasilaczy hot-swap serii HFE w wersjach 1600 i 2500 W. Służą one do zdalnego monitorowania, sprawdzania statusu i programowania zasilaczy z wykorzystaniem standardowych protokołów SNMP, VISA, Telnet, TCP/UDP i VXI-Discovery. Opcja LAN może być przydatna w systemach sieciowych, telekomunikacyjnych, pomiarowych i przemysłowych.
czytaj więcej

Ekonomiczny czujnik indukcyjny o zasięgu pomiaru 20 mm

2017-12-12   | BALLUFF Sp. z o.o.
Ekonomiczny czujnik indukcyjny o zasięgu pomiaru 20 mm

Nowy czujnik indukcyjny Q40 firmy Balluff charakteryzuje się niską ceną i łatwą instalacją. Może znaleźć zastosowanie w systemach transportowych, w małych przestrzeniach instalacyjnych oraz wszędzie tam, gdzie występuje narażenie na wilgoć i kurz. Jest zamykany w obudowie z tworzywa PBT o wymiarach 40 x 40 mm i stopniu ochrony IP67, wyposażonej w 2-metrowy kabel sygnałowy.
czytaj więcej