wersja mobilna
Online: 401 Środa, 2017.12.13

Gospodarka

PGNiG będzie korzystać z mobilnych sprężarek gazu

czwartek, 12 października 2017 07:56

Firma ABB wygrała przetarg na dostawy agregatów sprężających gaz dla PGNiG, w tym na dostawę siedmiu sztuk agregatów mobilnych. Po raz pierwszy w Polsce do wydobycia gazu ziemnego ze złóż będących w końcowej fazie eksploatacji zostaną zastosowane w pełni autonomiczne sprężarki mobilne. Urządzenia, które zostaną użyte w sanockim oddziale spółki PGNiG, będą przetłaczały po 1500 m³/h gazu do sieci przesyłowej, a o ich lokalizacji będzie decydował klient w zależności od potrzeb i ciśnienia gazu w poszczególnych złożach.

W ramach umowy ABB jest odpowiedzialna za projekt, dostawę, nadzór nad instalacją i uruchomienie siedmiu mobilnych agregatów sprężających oraz jednego agregatu stacjonarnego wraz z autorskim systemem sterowania. Umowa obejmuje również serwis urządzeń.

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Moduły interfejsowe LAN hot-swap do zasilaczy HFE1600 i HFE2500

2017-12-12   |
Moduły interfejsowe LAN hot-swap do zasilaczy HFE1600 i HFE2500

TDK wprowadza do oferty moduły komunikacyjne LAN do popularnych zasilaczy hot-swap serii HFE w wersjach 1600 i 2500 W. Służą one do zdalnego monitorowania, sprawdzania statusu i programowania zasilaczy z wykorzystaniem standardowych protokołów SNMP, VISA, Telnet, TCP/UDP i VXI-Discovery. Opcja LAN może być przydatna w systemach sieciowych, telekomunikacyjnych, pomiarowych i przemysłowych.
czytaj więcej

Ekonomiczny czujnik indukcyjny o zasięgu pomiaru 20 mm

2017-12-12   | BALLUFF Sp. z o.o.
Ekonomiczny czujnik indukcyjny o zasięgu pomiaru 20 mm

Nowy czujnik indukcyjny Q40 firmy Balluff charakteryzuje się niską ceną i łatwą instalacją. Może znaleźć zastosowanie w systemach transportowych, w małych przestrzeniach instalacyjnych oraz wszędzie tam, gdzie występuje narażenie na wilgoć i kurz. Jest zamykany w obudowie z tworzywa PBT o wymiarach 40 x 40 mm i stopniu ochrony IP67, wyposażonej w 2-metrowy kabel sygnałowy.
czytaj więcej