wersja mobilna
Online: 521 Wtorek, 2018.02.20

Gospodarka

PGNiG będzie korzystać z mobilnych sprężarek gazu

czwartek, 12 października 2017 07:56

Firma ABB wygrała przetarg na dostawy agregatów sprężających gaz dla PGNiG, w tym na dostawę siedmiu sztuk agregatów mobilnych. Po raz pierwszy w Polsce do wydobycia gazu ziemnego ze złóż będących w końcowej fazie eksploatacji zostaną zastosowane w pełni autonomiczne sprężarki mobilne. Urządzenia, które zostaną użyte w sanockim oddziale spółki PGNiG, będą przetłaczały po 1500 m³/h gazu do sieci przesyłowej, a o ich lokalizacji będzie decydował klient w zależności od potrzeb i ciśnienia gazu w poszczególnych złożach.

W ramach umowy ABB jest odpowiedzialna za projekt, dostawę, nadzór nad instalacją i uruchomienie siedmiu mobilnych agregatów sprężających oraz jednego agregatu stacjonarnego wraz z autorskim systemem sterowania. Umowa obejmuje również serwis urządzeń.

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Wielokamerowy system wizyjny z portami o przepustowości 700 Mbps

2018-02-19   |
Wielokamerowy system wizyjny z portami o przepustowości 700 Mbps

Teledyne Dalsa wprowadza na rynek wielokamerowy system wizyjny o symbolu GV 4000, oferujący większą wewnętrzną pamięć i większą moc obliczeniową od poprzedniej wersji oraz porty kamery z możliwością transmisji zasilania, umożliwiające współpracę z wieloma kamerami Genie Nano dużej rozdzielczości. Model 4000 jest ponadto mniejszy i bardziej energooszczędny od poprzednika.
czytaj więcej

Systemy wizyjne z możliwością łatwej integracji z układami automatyki i sterowania

2018-02-19   | B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
Systemy wizyjne z możliwością łatwej integracji z układami automatyki i sterowania

Podczas targów SPS IPC Drives 2017 firma B&R zaprezentowała nową ofertę z obszaru rozwiązań wizyjnych. Obejmuje ona kamery, oprogramowanie oraz akcesoria oświetleniowe. Jeżeli chodzi o te pierwsze, to dostępna jest szeroka gama kamer - od prostych czujników wizyjnych, do wysokiej jakości kamer inteligentnych. W przypadku elementów oświetleniowych oferowane są zarówno wersje zintegrowane, jak też te w formie urządzeń zewnętrznych.
czytaj więcej