wersja mobilna
Online: 230 Sobota, 2017.12.16

Gospodarka

Ursus wygrał największy w Polsce przetarg na dostawę autobusów elektrycznych

czwartek, 12 października 2017 10:18

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze wyłonił zwycięzcę największego w Polsce przetargu na dostawę w pełni elektrycznych miejskich autobusów niskopodłogowych. Kontrakt o wartości 96,5 mln zł brutto, który obejmuje dostawę 47 nowych autobusów miejskich o długości 12 metrów podpisano z firmą Ursus Bus. Termin pierwszej dostawy przewidziano na 1 lipca 2018 r., a pełna realizacja zamówienia ma być zakończona do 30 listopada przyszłego roku. Po odebraniu wszystkich pojazdów Zielona Góra stanie się krajowym liderem rozwoju elektrycznego transportu miejskiego.

Zielona Góra ustaliła budżet na poziomie 102 mln zł brutto. Oferta firmy Solaris opiewała na kwotę 101 mln zł, a oferta Ursusa na 96,5 mln zł. Obie konkurujące firmy spełniły wszystkie zgłoszone przez zamawiającego wymogi formalno-prawne.

Ursus dostarczy do Zielonej Góry model City Smile - 12-metrowy autobus miejski napędzany wyłącznie energią elektryczną. Na autobusowych pętlach zainstalowane będą systemy ładowania prądem stałym o mocach od 400 do 800 kW. W zajezdni również zamontowana zostanie szybka stacja o mocy 400 kW, a także dwuwyjściowa stacja wolnego ładowania, o mocy wyjściowej regulowanej w zakresie 40-80 kW.

Zielona Góra od około 5 lat przygotowuje się do wymiany taboru komunikacji miejskiej na elektryczny i już niedługo stanie się krajowym liderem w elektryfikacji transportu miejskiego.

źródło: gramwzielone.pl

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Nowa aparatura modułowa do zastosowań przemysłowych

2017-12-15   | RS Components Sp. z o.o.
Nowa aparatura modułowa do zastosowań przemysłowych

RS Components oferuje nową generację aparatury modułowej Sirius firmy Siemens. Obejmuje ona aparaty o rozmiarach S00, S0, S2 i S3 i mocach do 55 kW. Nowy system modułowy obejmuje pełen asortyment produktów panelowych - od prostych zasilaczy po jednostki, które odpowiadają za przełączanie, ochronę, rozruch i kontrolę silników o mocach do 250 kW.
czytaj więcej

Wielowyjściowe zasilacze z ekranami LCD

2017-12-15   | Farnell element 14
Wielowyjściowe zasilacze z ekranami LCD

Firma Farnell element14 dodała do oferty 3-wyjściowe zasilacze Keysight z serii E36300. Są to urządzenia laboratoryjne ogólnego przeznaczenia, które cechują się niskim poziomem tętnień na wyjściu i licznymi funkcjami. Ich centralnymi elementami są panele przednie LCD 4,3", które wyświetlają m.in. wartości prądów i napięć.
czytaj więcej