wersja mobilna
Online: 545 Poniedziałek, 2017.11.20

Gospodarka

Shell przejął największego unijnego operatora sieci stacji ładowania samochodów

wtorek, 17 października 2017 10:11

Paliwowy koncern Royal Dutch Shell przejął wywodzącą się z Holandii firmę NewMotion. Wykupiona firma to największy operator stacji ładowania w Unii Europejskiej. Jak podaje Reuters, NewMotion w ubiegłym roku wypracował przychody na poziomie 12,9 mln euro, notując jednak stratę netto rzędu 3,9 mln euro. Wartość transakcji nie została ujawniona.

NewMotion zarządza ponad 30 tys. punktami ładowania samochodów elektrycznych, posiadając ponad 100 tys. zarejestrowanych klientów, którym Holendrzy oferują dodatkowo dostęp do około 50 tys. partnerskich stacji ładowania. Przejmując NewMotion Shell czyni kolejny krok w celu wejścia w segment e-mobilności. Firma szacuje, że w 2040 r. auta elektryczne będą stanowić na świecie około 25% wszystkich samochodów. Oprócz stacji kupionych Shell buduje również własną sieć stacji szybkiego ładowania. Punkty te mają się uzupełniać, ale nie zostaną połączone. Stacje Shella dysponują ładowarkami szybkimi i są usytuowane w miejscach, gdzie kierowcy zatrzymują się raczej na krótko. Z kolei stacje NewMotion, z uwagi na wolniejsze technologie ładowania, są raczej przeznaczone dla firm lub gospodarstw domowych.

źródło: gramwzielone.pl

 

Pozostałe

Nowy prezes PTPiREE
Nowy prezes PTPiREE
poniedziałek, 20 listopada 2017 07:53
Deloitte ocenia sytuację polskich start-upów
Deloitte ocenia sytuację polskich start-upów
piątek, 17 listopada 2017 07:55
Ruszyła rejestracja na konferencję Safety Automation
Ruszyła rejestracja na konferencję Safety Automation
czwartek, 16 listopada 2017 11:15
Praktyki i staże w B&R
Praktyki i staże w B&R
czwartek, 16 listopada 2017 07:52
zobacz wszystkie

zobacz wszystkie Nowe produkty

Absolutny enkoder obrotowy o dokładności ±1,2°

2017-11-20   |
Absolutny enkoder obrotowy o dokładności ±1,2°

Vishay Sfernice wprowadza na rynek absolutny, magnetyczny enkoder obrotowy RAME027 o średnicy 27 mm, pracujący w oparciu o efekt Halla. Jest to wytrzymały i niezawodny podzespół adresowany do joysticków militarnych i przemysłowych, a także elektronarzędzi, siłowników, robotyki i przemysłu tekstylnego. Charakteryzuje się dokładnością pomiaru ±0,33% (±1,2°) w temperaturze +25°C oraz ±2,1° (0,58%) w całym dopuszczalnym zakresie od -25 do +85°C.
czytaj więcej

Oprogramowanie dataFEED OPC Suite z obsługą wtyczek REST i baz danych NoSQL

2017-11-20   |
Oprogramowanie dataFEED OPC Suite z obsługą wtyczek REST i baz danych NoSQL

Na rynku pojawiła się nowa wersja oprogramowania dataFEED OPC Suite firmy Softing z obsługą wtyczek REST i baz danych NoSQL. REST Connector, zaprezentowany już w wersji beta na tegorocznych targach HMI, umożliwia integrowanie danych z sieci automatyki w aplikacjach obsługujących protokoły REST. Dane mogą pochodzić z wielu źródeł, włączając w to systemy sterowania różnych producentów, takich jak Siemens, Rockwell, Mitsubishi i B&R oraz z serwerów OPC UA lub OPC Classic.
czytaj więcej