wersja mobilna
Online: 704 Środa, 2017.11.22

Gospodarka

Bridgestone rozbuduje fabryki w Poznaniu i Stargardzie

wtorek, 17 października 2017 12:14

Grupa Bridgestone posiadająca w Polsce cztery fabryki, spółkę sprzedażową oraz centrum usług wspólnych, ogłosiła plany rozbudowy dwóch polskich zakładów - w Poznaniu i Stargardzie. Dzięki inwestycjom o przeszło 20% zwiększone zostaną możliwości produkcyjne fabryk, co wpłynie na poszerzenie oferty produktowej oraz poprawę jakości obsługi klienta. Rozbudowa fabryk ma być zakończona w roku 2022. Bridgestone przeznaczy na inwestycje w Polsce około 194 mln euro.

Bridgestone zamierza również rozbudować hiszpański zakład zlokalizowany w Burgos. Na modernizację trzech swoich europejskich fabryk przeznaczy łącznie 266 mln euro.

Fabryka w Poznaniu powstała w 1998 r. i jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych koncernu. Będąc jednym z największych pracodawców w regionie, zatrudnia ponad 1,9 tys. osób. Bridgestone Poznań produkuje ponad 31 tys. sztuk opon dziennie, które trafiają do ponad 40 krajów - głównie do Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii.

Zakład w Stargardzie wytwarza dziennie 4 tys. opon, m.in. dla firm Daimler, Scania, MAN i Volvo. Bridgestone Stargard zatrudnia 940 osób.

Grupa Bridgestone ma ma także zakład w Żarowie na Dolnym Śląsku - Bridgestone Diversified Products Poland, a także w Wolsztynie - Firestone Industrial Products Poland.

źródło: WNP

 

Pozostałe

Energa buduje GPZ Gdańsk Centrum
Energa buduje GPZ Gdańsk Centrum
środa, 22 listopada 2017 07:53
UDT certyfikuje personel ochrony katodowej
UDT certyfikuje personel ochrony katodowej
wtorek, 21 listopada 2017 07:55
Nowy prezes PTPiREE
Nowy prezes PTPiREE
poniedziałek, 20 listopada 2017 07:53
Deloitte ocenia sytuację polskich start-upów
Deloitte ocenia sytuację polskich start-upów
piątek, 17 listopada 2017 07:55
zobacz wszystkie

zobacz wszystkie Nowe produkty

Oprogramowanie do nadzoru procesów i jednoczesnego uruchamiania dwóch systemów operacyjnych

2017-11-21   | B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
Oprogramowanie do nadzoru procesów i jednoczesnego uruchamiania dwóch systemów operacyjnych

B&R wprowadził do swojego systemu automatyzacji oprogramowanie do nadzoru procesów (hipervisor). Pozwala ono na równoległą pracę Windowsa lub Linuksa z systemami operacyjnymi czasu rzeczywistego B&R, tak że działają one niezależnie i nie wpływają na siebie. Dzięki temu można np. łączyć aplikacje sterowania i HMI na jednym urządzeniu lub wykorzystywać komputer przemysłowy zarówno jako sterownik czasu rzeczywistego oraz IPC, który wysyła przetworzone dane do systemów wyższego rzędu i do chmury poprzez OPC UA.
czytaj więcej

Niebieski czujnik laserowy do pomiaru odległości od obiektów wypolerowanych i połyskliwych

2017-11-21   | WObit E.K.J.Ober s.c.
Niebieski czujnik laserowy do pomiaru odległości od obiektów wypolerowanych i połyskliwych

optoNCDT 2300-2DR (Direct Reflection) to czujnik odległości z niebieskim laserem i zintegrowanym kontrolerem, wyróżniający się ekstremalnie małą powierzchnią plamki (11 x 8,5 mm) pozwalającą na pomiar odległości od bardzo małych obiektów. Nadaje się idealnie do precyzyjnego pomiaru odległości od powierzchni silnie wypolerowanych, połyskliwych i lustrzanych, jak również może znaleźć zastosowanie do pomiaru odległości i grubości obiektów przeźroczystych, np. szkła optycznego.
czytaj więcej