wersja mobilna
Online: 698 Środa, 2017.11.22

Gospodarka

Huta Stalowa Wola przejmie produkcję podwozi dla armatohaubic Krab

piątek, 20 października 2017 12:47

Podczas targów Seoul International Aerospace & Defense Exhibition ADEX 2017 zainaugurowano proces transferu technologii między koreańską firmą Hanwha Land Systems a Hutą Stalowa Wola, którego celem jest przejęcie przez należącą do Grupy PGZ spółkę produkcji gąsienicowych podwozi dla wchodzącej w skład programu Regina armatohaubicy Krab. Zakup licencji i transfer technologii pozwoli podnieść jakość oferty całej Grupy.

W ramach umowy podpisanej w roku 2014 firma Hanwha dostarczyła już 24 podwozia, dzięki których powstał pierwszy dywizjonowy moduł ogniowy Regina dla polskich Sił Zbrojnych, dostarczony pod koniec sierpnia br. Kolejne 12 podwozi czeka na wysyłkę do Polski, a pozostałe 84 będą już montowane w kraju w ramach umowy o przejęciu technologii przez HSW.

W grudniu 2016 r. Inspektorat Uzbrojenia MON zamówił 4 dywizjonowe moduły ogniowe Regina o wartości 4,5 mld zł, co jest największym kontraktem w historii polskiego przemysłu zbrojeniowego.

Zgodnie z umową między HSW a Hanwha Land Systems pierwszym etapem wdrożenia technologii będzie wykonanie w Polsce korpusów spawanych i elementów układu jezdnego na potrzeby drugiego dywizjonowego modułu ogniowego Regina w ramach obecnie realizowanej umowy, który ma zostać dostarczony w połowie 2019 r.

W celu wdrożenia technologii Hanwha Land Systems Huta Stalowa Wola powiększa hale produkcyjne i buduje zrobotyzowaną spawalnię. HSW ma prawo do wykorzystania pozyskanej technologii do opracowywania i produkcji nowych, własnych modyfikacji i rozwiązań.

Podwozia do Kraba miały dostarczać zakłady Bumar-Łabędy, jednak podczas prób eksploatacyjnych otrzymanych przez wojsko w 2012 r ośmiu egzemplarzy w podwoziu pojawiały się pęknięcia, a także wystąpił szereg innych usterek. Próby w 2015 r., które odbyły się po fabrycznych poprawkach, ujawniły niestety nowe problemy.

źródło: WNP

 

Pozostałe

Energa buduje GPZ Gdańsk Centrum
Energa buduje GPZ Gdańsk Centrum
środa, 22 listopada 2017 07:53
UDT certyfikuje personel ochrony katodowej
UDT certyfikuje personel ochrony katodowej
wtorek, 21 listopada 2017 07:55
Nowy prezes PTPiREE
Nowy prezes PTPiREE
poniedziałek, 20 listopada 2017 07:53
Deloitte ocenia sytuację polskich start-upów
Deloitte ocenia sytuację polskich start-upów
piątek, 17 listopada 2017 07:55
zobacz wszystkie

zobacz wszystkie Nowe produkty

Oprogramowanie do nadzoru procesów i jednoczesnego uruchamiania dwóch systemów operacyjnych

2017-11-21   | B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
Oprogramowanie do nadzoru procesów i jednoczesnego uruchamiania dwóch systemów operacyjnych

B&R wprowadził do swojego systemu automatyzacji oprogramowanie do nadzoru procesów (hipervisor). Pozwala ono na równoległą pracę Windowsa lub Linuksa z systemami operacyjnymi czasu rzeczywistego B&R, tak że działają one niezależnie i nie wpływają na siebie. Dzięki temu można np. łączyć aplikacje sterowania i HMI na jednym urządzeniu lub wykorzystywać komputer przemysłowy zarówno jako sterownik czasu rzeczywistego oraz IPC, który wysyła przetworzone dane do systemów wyższego rzędu i do chmury poprzez OPC UA.
czytaj więcej

Niebieski czujnik laserowy do pomiaru odległości od obiektów wypolerowanych i połyskliwych

2017-11-21   | WObit E.K.J.Ober s.c.
Niebieski czujnik laserowy do pomiaru odległości od obiektów wypolerowanych i połyskliwych

optoNCDT 2300-2DR (Direct Reflection) to czujnik odległości z niebieskim laserem i zintegrowanym kontrolerem, wyróżniający się ekstremalnie małą powierzchnią plamki (11 x 8,5 mm) pozwalającą na pomiar odległości od bardzo małych obiektów. Nadaje się idealnie do precyzyjnego pomiaru odległości od powierzchni silnie wypolerowanych, połyskliwych i lustrzanych, jak również może znaleźć zastosowanie do pomiaru odległości i grubości obiektów przeźroczystych, np. szkła optycznego.
czytaj więcej