wersja mobilna
Online: 385 Poniedziałek, 2018.03.19

Gospodarka

PGE finalizuje przejęcie za ponad 4,5 mld zł aktywów EDF

poniedziałek, 13 listopada 2017 10:47

W wyniku spełnienia wszystkich warunków zawieszających transakcję, PGE sfinalizuje dzisiaj transakcję przejęcia polskich aktywów EDF. Warta około 4,51 mld zł umowa podpisana została przez firmy PGE, EDF International SAS oraz EDF Investment II BV 19 maja bieżącego roku. PGE umocni swoją pozycję lidera na polskim rynku elektroenergetycznym i zostanie największym dostawcą ciepła systemowego. Efektem finalizacji transakcji ma być też zmiana nazwy EDF Polska na PGE Energia Ciepła.Połączone moce zainstalowane PGE i EDF pozwolą uzyskać grupie PGE największy, 15-procentowy udział w mocach cieplnych w Polsce. Zainstalowane moce elektryczne grupy PGE wzrosną o 25% do 15,95 GWe, a zainstalowane moce cieplne z 3,55 GWt do 7,57 GWt, czyli o ponad 100%.

PGE w wyniku umowy przejmie kontrolowane przez EDF Polska cztery elektrociepłownie - Kraków, Gdańsk, Gdynia i Toruń, sieci dystrybucji ciepła w Toruniu i Elektrownię Rybnik, a także kontrolowane przez EDF Polska i EDF Investment III BV cztery elektrociepłownie - Wrocław, Zielona Góra, Czechnica i Zawidawie oraz sieci dystrybucji ciepła w Zielonej Górze, Siechnicach i Zawidawiu.

źródło: WNP

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Złącza światłowodowe do pracy w trudnych warunkach

2018-03-19   | HARTING Polska Sp. z o.o.
Złącza światłowodowe do pracy w trudnych warunkach

HARTING wprowadził do oferty elementy łączeniowe Expanded Beam Cable Assembly do sieci światłowodowych pozwalające na transmisję danych w trudnych środowiskach. Takimi są tunele, wykopaliska i podobne aplikacje, gdzie mamy do czynienia z dużymi odległościami transmisji, dużą ilością przesyłanych danych oraz występującymi zabrudzeniami.
czytaj więcej

Komputer jednopłytkowy COM Express Type 10 z mikroprocesorem Intel Core ULT 7. generacji

2018-03-19   | AAEON TECHNOLOGY B. V.
Komputer jednopłytkowy COM Express Type 10 z mikroprocesorem Intel Core ULT 7. generacji

NANOCOM-KBU to najbardziej obecnie zaawansowany na rynku komputer jednopłytkowy formatu COM Express Type 10 (84 x 55 mm), wyposażony w jeden z mikroprocesorów Intel Core ULT 7. generacji (do i7-7600U 2,8/3,9 MHz). Zawiera 4 GB pamięci DDR4 2133 i kontroler graficzny obsługujący rozdzielczość 4K.
czytaj więcej