wersja mobilna
Online: 740 Poniedziałek, 2017.11.20

Gospodarka

Jutro ZPUE otworzy laboratorium patronackie na Politechnice Śląskiej

wtorek, 14 listopada 2017 11:10

W Instytucie Elektroenergetyki i Sterowania Układów Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej odbędzie się jutro - 15 listopada 2017 r. - oficjalne otwarcie Laboratorium Patronackiego ZPUE. Będzie to laboratorium najnowocześniejsze na wydziale i jedno z najnowocześniejszych na uczelni. Spółka ZPUE, należąca do Grupy Koronea, wyposażyła je w rozdzielnice niskiego i średniego napięcia oraz najnowszej generacji aparaturę łączeniową dla sieci napowietrznych średniego napięcia. Urządzenia dostosowano do wykorzystania ich w dydaktyce.

ZPUE opracowuje rozwiązania dla elektroenergetyki i przemysłu. Kluczowe miejsce w ofercie firmy zajmują właśnie rozdzielnice średniego i niskiego napięcia, stanowiące wyposażenie kontenerowych stacji transformatorowych. Laboratorium Patronackie ZPUE zbudowane na bazie rozdzielnic ma zapewnić studentom możliwie największą ilość badań i symulacji. Jak wyjaśniał Jacek Windys, product manager ds. rozdzielnic niskiego napięcia ZPUE, konfiguracja urządzeń zapewnia możliwość testowania różnych schematów zasilania. Na wyposażeniu znajduje się także układ automatyki SZR umożliwiający studentom naukę programowania tego typu układów. Układ odbiorów jest z kolei wyposażony w nowoczesne zabezpieczenia, które dadzą możliwość nauki właściwego dobierania nastaw i charakterystyk zabezpieczających.

źródło: WNP

 

Pozostałe

Nowy prezes PTPiREE
Nowy prezes PTPiREE
poniedziałek, 20 listopada 2017 07:53
Deloitte ocenia sytuację polskich start-upów
Deloitte ocenia sytuację polskich start-upów
piątek, 17 listopada 2017 07:55
Ruszyła rejestracja na konferencję Safety Automation
Ruszyła rejestracja na konferencję Safety Automation
czwartek, 16 listopada 2017 11:15
Praktyki i staże w B&R
Praktyki i staże w B&R
czwartek, 16 listopada 2017 07:52
zobacz wszystkie

zobacz wszystkie Nowe produkty

Absolutny enkoder obrotowy o dokładności ±1,2°

2017-11-20   |
Absolutny enkoder obrotowy o dokładności ±1,2°

Vishay Sfernice wprowadza na rynek absolutny, magnetyczny enkoder obrotowy RAME027 o średnicy 27 mm, pracujący w oparciu o efekt Halla. Jest to wytrzymały i niezawodny podzespół adresowany do joysticków militarnych i przemysłowych, a także elektronarzędzi, siłowników, robotyki i przemysłu tekstylnego. Charakteryzuje się dokładnością pomiaru ±0,33% (±1,2°) w temperaturze +25°C oraz ±2,1° (0,58%) w całym dopuszczalnym zakresie od -25 do +85°C.
czytaj więcej

Oprogramowanie dataFEED OPC Suite z obsługą wtyczek REST i baz danych NoSQL

2017-11-20   |
Oprogramowanie dataFEED OPC Suite z obsługą wtyczek REST i baz danych NoSQL

Na rynku pojawiła się nowa wersja oprogramowania dataFEED OPC Suite firmy Softing z obsługą wtyczek REST i baz danych NoSQL. REST Connector, zaprezentowany już w wersji beta na tegorocznych targach HMI, umożliwia integrowanie danych z sieci automatyki w aplikacjach obsługujących protokoły REST. Dane mogą pochodzić z wielu źródeł, włączając w to systemy sterowania różnych producentów, takich jak Siemens, Rockwell, Mitsubishi i B&R oraz z serwerów OPC UA lub OPC Classic.
czytaj więcej