wersja mobilna
Online: 383 Poniedziałek, 2018.03.19

Gospodarka

Jutro ZPUE otworzy laboratorium patronackie na Politechnice Śląskiej

wtorek, 14 listopada 2017 11:10

W Instytucie Elektroenergetyki i Sterowania Układów Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej odbędzie się jutro - 15 listopada 2017 r. - oficjalne otwarcie Laboratorium Patronackiego ZPUE. Będzie to laboratorium najnowocześniejsze na wydziale i jedno z najnowocześniejszych na uczelni. Spółka ZPUE, należąca do Grupy Koronea, wyposażyła je w rozdzielnice niskiego i średniego napięcia oraz najnowszej generacji aparaturę łączeniową dla sieci napowietrznych średniego napięcia. Urządzenia dostosowano do wykorzystania ich w dydaktyce.ZPUE opracowuje rozwiązania dla elektroenergetyki i przemysłu. Kluczowe miejsce w ofercie firmy zajmują właśnie rozdzielnice średniego i niskiego napięcia, stanowiące wyposażenie kontenerowych stacji transformatorowych. Laboratorium Patronackie ZPUE zbudowane na bazie rozdzielnic ma zapewnić studentom możliwie największą ilość badań i symulacji. Jak wyjaśniał Jacek Windys, product manager ds. rozdzielnic niskiego napięcia ZPUE, konfiguracja urządzeń zapewnia możliwość testowania różnych schematów zasilania. Na wyposażeniu znajduje się także układ automatyki SZR umożliwiający studentom naukę programowania tego typu układów. Układ odbiorów jest z kolei wyposażony w nowoczesne zabezpieczenia, które dadzą możliwość nauki właściwego dobierania nastaw i charakterystyk zabezpieczających.

źródło: WNP

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Złącza światłowodowe do pracy w trudnych warunkach

2018-03-19   | HARTING Polska Sp. z o.o.
Złącza światłowodowe do pracy w trudnych warunkach

HARTING wprowadził do oferty elementy łączeniowe Expanded Beam Cable Assembly do sieci światłowodowych pozwalające na transmisję danych w trudnych środowiskach. Takimi są tunele, wykopaliska i podobne aplikacje, gdzie mamy do czynienia z dużymi odległościami transmisji, dużą ilością przesyłanych danych oraz występującymi zabrudzeniami.
czytaj więcej

Komputer jednopłytkowy COM Express Type 10 z mikroprocesorem Intel Core ULT 7. generacji

2018-03-19   | AAEON TECHNOLOGY B. V.
Komputer jednopłytkowy COM Express Type 10 z mikroprocesorem Intel Core ULT 7. generacji

NANOCOM-KBU to najbardziej obecnie zaawansowany na rynku komputer jednopłytkowy formatu COM Express Type 10 (84 x 55 mm), wyposażony w jeden z mikroprocesorów Intel Core ULT 7. generacji (do i7-7600U 2,8/3,9 MHz). Zawiera 4 GB pamięci DDR4 2133 i kontroler graficzny obsługujący rozdzielczość 4K.
czytaj więcej