wersja mobilna
Online: 214 Środa, 2018.01.17

Gospodarka

Jutro ZPUE otworzy laboratorium patronackie na Politechnice Śląskiej

wtorek, 14 listopada 2017 11:10

W Instytucie Elektroenergetyki i Sterowania Układów Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej odbędzie się jutro - 15 listopada 2017 r. - oficjalne otwarcie Laboratorium Patronackiego ZPUE. Będzie to laboratorium najnowocześniejsze na wydziale i jedno z najnowocześniejszych na uczelni. Spółka ZPUE, należąca do Grupy Koronea, wyposażyła je w rozdzielnice niskiego i średniego napięcia oraz najnowszej generacji aparaturę łączeniową dla sieci napowietrznych średniego napięcia. Urządzenia dostosowano do wykorzystania ich w dydaktyce.

ZPUE opracowuje rozwiązania dla elektroenergetyki i przemysłu. Kluczowe miejsce w ofercie firmy zajmują właśnie rozdzielnice średniego i niskiego napięcia, stanowiące wyposażenie kontenerowych stacji transformatorowych. Laboratorium Patronackie ZPUE zbudowane na bazie rozdzielnic ma zapewnić studentom możliwie największą ilość badań i symulacji. Jak wyjaśniał Jacek Windys, product manager ds. rozdzielnic niskiego napięcia ZPUE, konfiguracja urządzeń zapewnia możliwość testowania różnych schematów zasilania. Na wyposażeniu znajduje się także układ automatyki SZR umożliwiający studentom naukę programowania tego typu układów. Układ odbiorów jest z kolei wyposażony w nowoczesne zabezpieczenia, które dadzą możliwość nauki właściwego dobierania nastaw i charakterystyk zabezpieczających.

źródło: WNP

 

Pozostałe

Enea uruchomiła nowy blok w Kozienicach
Enea uruchomiła nowy blok w Kozienicach
wtorek, 16 stycznia 2018 07:58
Jak projektować i wdrażać rozwiązania Motion Control?
Jak projektować i wdrażać rozwiązania Motion Control?
poniedziałek, 15 stycznia 2018 12:42
Forum
Forum "Bezpieczna Maszyna"
poniedziałek, 15 stycznia 2018 10:14
Delegacja z Peru w zakładzie TFKable
Delegacja z Peru w zakładzie TFKable
poniedziałek, 15 stycznia 2018 07:53
zobacz wszystkie

zobacz wszystkie Nowe produkty

Przemysłowe zasilacze UPS SSG firmy Falcon w wersji z akumulatorami LiFePO4

2018-01-16   |
Przemysłowe zasilacze UPS SSG firmy Falcon w wersji z akumulatorami LiFePO4

Przemysłowe zasilacze UPS SSG firmy Falcon mogą być obecnie dostarczane w wersjach z opcjonalnymi akumulatorami litowo-żelazowo-fosforanowymi (LiFePO4). Ich najważniejszymi zaletami w stosunku do akumulatorów kwasowych są niższy koszt użytkowania (TCO), 10-letnia żywotność (4-5 lat w przypadku wersji kwasowych), mniejsza nawet o 2/3 objętość oraz szerszy zakres dopuszczalnych temperatur pracy, wynoszący od -20 do +55°C bez degradacji parametrów.
czytaj więcej

Wielkogabarytowa, przemysłowa drukarka 3D

2018-01-16   |
Wielkogabarytowa, przemysłowa drukarka 3D

Podczas listopadowych targów Warsaw Industry Week firma Atmat zaprezentowała nową drukarkę przemysłową 3D - Atmat Jupiter. Jest to drukarka wielkogabarytowa, łącząca w sobie duże pole robocze, dużą szybkość wydruku i wydajność. Urządzenie pracuje w technologii FDM i, zdaniem przedstawicieli firmy, cechuje się największą na rynku polskim przestrzeń roboczą w tej klasie urządzenia (1100x600x800 mm).
czytaj więcej