wersja mobilna
Online: 294 Poniedziałek, 2017.12.18

Gospodarka

Advantech i 5 globalnych firm tworzy Edgecross Consortium for Industry 4.0

środa, 15 listopada 2017 10:26

Advantech, dostawca systemów inteligentnych, nawiązał współpracę z firmami Mitsubishi Electric, Omron, NEC, IBM Japan oraz Oracle Japan w celu utworzenia konsorcjum Edgecross. Nowa organizacja ma przełamać granice między firmami i branżami, i uruchomić realne współdziałanie rozwiązań z zakresu automatyki fabrycznej (factory automation - FA) oraz IT. Utworzenie Edgecross Consortium for Industry 4.0 zaplanowano na 29 listopada 2017 r.

- Współpraca z wiodącymi światowymi firmami w zakresie rozszerzania naszej globalnej działalności w branży Industry 4.0 to kluczowa strategia Advantecha. Advantech dołączył do Mitsubishi e-F@ctory Alliance w kwietniu tego roku, by rozwijać możliwości biznesowe w zakresie inteligentnej produkcji w Azji. Dołączenie do konsorcjum Edgecross to nasz kolejny duży krok w kierunku rozszerzenia globalnej współpracy i biznesu w branży Industry 4.0 - mówił Allan Yang, dyrektor techniczny Advantecha.

Edgecross Consortium umożliwi łatwą realizację współpracy FA i IT poprzez otwartą platformę programową Edgecross (Edgecross Software Platform), opartą o edge computing, wyjaśnia Advantech. Celem konsorcjum będzie współtworzenie specyfikacji platformy i uzyskanie certyfikacji produktów Edgecross, a także promocja co-marketingowa i globalna współpraca wszystkich członków. Platforma Edgecross Software ułatwi łączność między pracującymi fabrykami i łańcuchami wartości (value chains), umożliwiając szybkie pozyskiwanie, analizę i wykorzystywanie danych, które są niezbędne do inteligentnej produkcji.

źródło: DigiTimes

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Nowa aparatura modułowa do zastosowań przemysłowych

2017-12-15   | RS Components Sp. z o.o.
Nowa aparatura modułowa do zastosowań przemysłowych

RS Components oferuje nową generację aparatury modułowej Sirius firmy Siemens. Obejmuje ona aparaty o rozmiarach S00, S0, S2 i S3 i mocach do 55 kW. Nowy system modułowy obejmuje pełen asortyment produktów panelowych - od prostych zasilaczy po jednostki, które odpowiadają za przełączanie, ochronę, rozruch i kontrolę silników o mocach do 250 kW.
czytaj więcej

Wielowyjściowe zasilacze z ekranami LCD

2017-12-15   | Farnell element 14
Wielowyjściowe zasilacze z ekranami LCD

Firma Farnell element14 dodała do oferty 3-wyjściowe zasilacze Keysight z serii E36300. Są to urządzenia laboratoryjne ogólnego przeznaczenia, które cechują się niskim poziomem tętnień na wyjściu i licznymi funkcjami. Ich centralnymi elementami są panele przednie LCD 4,3", które wyświetlają m.in. wartości prądów i napięć.
czytaj więcej