wersja mobilna
Online: 342 Poniedziałek, 2017.12.18

Gospodarka

Praktyki i staże w B&R

czwartek, 16 listopada 2017 07:52

Firma B&R podsumowała tegoroczny program praktyk i staży. W tym roku studenci zainteresowani rozwiązaniami automatyzacji B&R przyjmowani byli do biur w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie oraz Warszawie. Ponadto mogli oni odbywać praktyki w zakładach klientów firmy B&R, którzy wcześniej zadeklarowali gotowość do takiej współpracy w ramach programu "Praktyki B&R w Twoim mieście". W całym okresie letnim w firmie B&R praktyki odbyło łącznie 29 studentów związanych z kierunkami elektrotechniki, mechatroniki, informatyki oraz robotyki, czwartego i piątego roku studiów.

Każdy student brał udział w zaawansowanym szkoleniu z zakresu systemów automatyzacji B&R. W trakcie praktyk każda grupa realizowała swój projekt związany z programowaniem, wizualizacją, konfiguracją, obsługi Automotion Studio oraz komponentów mapp Technology. Wyniki pracy w zespołach oraz omówienie prac nad danym projektem nastąpiło podczas spotkania podsumowującego w gronie pracowników danego biura B&R.

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Nowa aparatura modułowa do zastosowań przemysłowych

2017-12-15   | RS Components Sp. z o.o.
Nowa aparatura modułowa do zastosowań przemysłowych

RS Components oferuje nową generację aparatury modułowej Sirius firmy Siemens. Obejmuje ona aparaty o rozmiarach S00, S0, S2 i S3 i mocach do 55 kW. Nowy system modułowy obejmuje pełen asortyment produktów panelowych - od prostych zasilaczy po jednostki, które odpowiadają za przełączanie, ochronę, rozruch i kontrolę silników o mocach do 250 kW.
czytaj więcej

Wielowyjściowe zasilacze z ekranami LCD

2017-12-15   | Farnell element 14
Wielowyjściowe zasilacze z ekranami LCD

Firma Farnell element14 dodała do oferty 3-wyjściowe zasilacze Keysight z serii E36300. Są to urządzenia laboratoryjne ogólnego przeznaczenia, które cechują się niskim poziomem tętnień na wyjściu i licznymi funkcjami. Ich centralnymi elementami są panele przednie LCD 4,3", które wyświetlają m.in. wartości prądów i napięć.
czytaj więcej