wersja mobilna
Online: 247 Sobota, 2017.12.16

Gospodarka

Ruszyła rejestracja na konferencję Safety Automation

czwartek, 16 listopada 2017 11:15

Tegoroczna edycja konferencji Safety Automation odbędzie się w dniach 12-13 grudnia br. w Kielcach. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest stowarzyszenie Klub Paragraf 34, partnerem technologicznym - firma Siemens. Spotkanie jest bezpośrednią kontynuacją Konferencji Bezpieczeństwa Maszyn, Urządzeń i Instalacji Przemysłowych. Atutem konferencji jest bogactwo tematów - od metodologii zapewniania zgodności maszyn z wymogami minimalnymi po cyberbezpieczeństwo instalacji przemysłowych.

Organizatorzy zapraszają do udziału projektantów maszyn, pracowników działów utrzymania ruchu, jakości, inwestycji oraz kadrę naukową wiodących polskich uczelni technicznych.

Wśród tematów poruszonych na konferencji znajdą się:

  • Przemysł 4.0 i nowe zagrożenia;
  • Eksploatacja i bezpieczeństwo maszyn;
  • Analiza wypadków z udziałem maszyn;
  • Analiza zmian w normie PN-EN ISO 13849-1 i PN-EN ISO 13850.

Prelekcje poprowadzą między innymi dr Zygmunt Niechoda (reprezentujący Polski Komitet Normalizacyjny), dr Michał Górny (Urząd Dozoru Technicznego) i Jerzy Gierasimiuk (Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy).

Patronat honorowy nad konferencją objął Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy, Polski Komitet Normalizacyjny oraz Urząd Dozoru Technicznego. Partnerami są firmy Automatech, Baumer, Cert Partner, Pronar oraz Stoltronic.

Koszt uczestnictwa wynosi 590 zł netto za udział z noclegiem w pokoju jednoosobowym, 490 zł netto za udział z noclegiem w pokoju dwuosobowym lub 390 zł netto za uczestnictwo bez noclegu. Koszt obejmuje udział w konferencji, materiały, wyżywienie i zakwaterowanie w Hotelu Binkowski (binkowskihotel.pl). Więcej informacji o wydarzeniu: www.konferencja-safetyautomation.pl.

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Nowa aparatura modułowa do zastosowań przemysłowych

2017-12-15   | RS Components Sp. z o.o.
Nowa aparatura modułowa do zastosowań przemysłowych

RS Components oferuje nową generację aparatury modułowej Sirius firmy Siemens. Obejmuje ona aparaty o rozmiarach S00, S0, S2 i S3 i mocach do 55 kW. Nowy system modułowy obejmuje pełen asortyment produktów panelowych - od prostych zasilaczy po jednostki, które odpowiadają za przełączanie, ochronę, rozruch i kontrolę silników o mocach do 250 kW.
czytaj więcej

Wielowyjściowe zasilacze z ekranami LCD

2017-12-15   | Farnell element 14
Wielowyjściowe zasilacze z ekranami LCD

Firma Farnell element14 dodała do oferty 3-wyjściowe zasilacze Keysight z serii E36300. Są to urządzenia laboratoryjne ogólnego przeznaczenia, które cechują się niskim poziomem tętnień na wyjściu i licznymi funkcjami. Ich centralnymi elementami są panele przednie LCD 4,3", które wyświetlają m.in. wartości prądów i napięć.
czytaj więcej