wersja mobilna
Online: 430 Poniedziałek, 2018.03.19

Gospodarka

UDT certyfikuje personel ochrony katodowej

wtorek, 21 listopada 2017 07:55

Urząd Dozoru Technicznego poinformował o uruchomieniu przez jednostkę UDT-CERT certyfikacji personelu ochrony katodowej na stopnie 1 i 2. Jest ona przeprowadzana zgodnie z wymaganiami z dokumentów "PN-EN ISO/IEC 17024 Ocena zgodności. Ogólne wymagania dotyczące jednostek certyfikujących osoby" oraz "PN-EN 15257 Ochrona katodowa. Poziomy kompetencji i certyfikacja personelu ochrony katodowej". Na stronie www.udt.gov można znaleźć listę zatwierdzonych ośrodków szkoleniowych i egzaminacyjnych z zakresu certyfikacji personelu ochrony katodowej. 

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Styczniki o zwiększonym bezpieczeństwie użytkowania na rynek europejski i północnoamerykański

2018-03-16   | Eaton Electric Sp. z o.o.
Styczniki o zwiększonym bezpieczeństwie użytkowania na rynek europejski i północnoamerykański

Eaton powiększa swoją ofertę styczników DILM i DILA o nowe serie DILMS i DILAS. Konstruktorzy maszyn i paneli mają teraz do dyspozycji komponenty, które w jeszcze większym stopniu zwiększają bezpieczeństwo funkcjonalne ich systemów. Dodatkowy znak "S" w oznaczeniu odnosi się do podwyższonego poziomu bezpieczeństwa.
czytaj więcej

Przetworniki poziomu Optomax w wersji o napięciu pracy do 30 VDC i wydajności prądowej 1 A

2018-03-16   |
Przetworniki poziomu Optomax w wersji o napięciu pracy do 30 V<sub>DC</sub> i wydajności prądowej 1 A

Przetworniki poziomu Optomax firmy SST Sensing są teraz dostępne w nowych wersjach Optomax Industrial o tej samej funkcjonalności, natomiast o zwiększonej elastyczności i odporności na narażenia elektryczne. Akceptują napięcia zasilania zarówno z dotychczasowego zakresu 4,5...15,4 VDC, jak i rozszerzonego od 8 do 30 VDC.
czytaj więcej