wersja mobilna
Online: 316 Poniedziałek, 2017.12.18

Gospodarka

Rockwell Automation w gronie najlepszych pracodawców

wtorek, 21 listopada 2017 09:26

Podczas odbywającej się w Katowicach konferencji PulsHR_Day, największego w województwie śląskim spotkania branży human resources, miała miejsce gala wręczenia nagród TOP 10 Pracodawców Polski i TOP 5 Pracodawców Województwa Śląskiego. Laureatów wyłoniono spośród przedsiębiorstw charakteryzujących się wzorcowym zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz mających znaczący wpływ na rozwój gospodarczy regionu i kraju.

Celem konkursów TOP Pracodawca w Polsce i TOP Pracodawca Województwa Śląskiego jest wyłonienie wyróżniających się firm, odgrywających ważną rolę na ryku pracy i przyczyniających się do rozwoju otoczenia, w którym funkcjonują. Przy ocenie zgłoszonych do konkursu przedsiębiorstw pod uwagę wzięto wpływ na rozwój gospodarczy regionu oraz na rozwój rynku pracy, innowacyjność, relacje między pracodawcami i pracobiorcami oraz współpracę z lokalną społecznością.

Dyplom dla firmy Rockwell AutomationLaureatami konkursu TOP 5 Pracodawców Województwa Śląskiego zostały firmy:

  • Rockwell Automation - spółkę doceniono za dbałość o zrównoważony rozwój w kontekście swoich klientów, przedsiębiorstwa i społeczności.
  • Unilever - firmę nagrodzono za wdrażanie globalnego procesu rekrutacji, w którym korzysta z pomocy gier, wirtualnych rozmów oraz sztucznej inteligencji. Unilever zatrudnia obecnie ok. 4 tys. pracowników.
  • Timken - miejsce wśród liderów przyznano firmie m.in. za program stypendialny Timken Scholarship Program, wolontariat pracowniczy oraz współpracę z takimi organizacjami, jak Habitat for Humanity czy United Way.
  • Guardian Częstochowa - producent został nagrodzony za politykę pracowniczą Huty Szkła Guardian Częstochowa, która odrzuca hierarchiczność i biurokrację. Zdecentralizowana struktura zarządzania łączy się w firmie z dbałością o bezpieczeństwo i higienę pracowników.
  • Rolnik - jeden z liderów branży przetwórstwa owocowo-warzywnego w Polsce wyróżnił się zaangażowaniem w rozwój regionu. Firma współfinansuje i współorganizuje imprezy sportowe i kulturalne oraz angażuje się w promocję zdrowego trybu życia i rolnictwa prowadzonego przy użyciu ekologicznych środków. Rolnik zatrudnia ok. 500 osób.

Specjalne wyróżnienie czytelników portalu pulshr.pl otrzymała firma Weindich. Zatrudnia ona ponad 80 pracowników, realizuje program praktyk i staży, a jej pracownicy regularnie biorą udział w szkoleniach. Dodatkowym obszarem działalności firmy jest program "Pomagaj z Nami", którego celem jest pomoc niepełnosprawnym, pomoc w leczeniu i pomoc społeczna.

W gronie TOP 10 Pracodawców Polski znaleźli się: Capgemini, Siemens, Budimex, Volvo Polska, Kompania Piwowarska, CD Projekt, 3M Poland, Grupa Nowy Styl, PwC i Asseco. Nagroda specjalna czytelników portalu pulshr.pl przyznana została Grupie Hotelowej Orbis.

źródło: Grupa PTWP SA

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Nowa aparatura modułowa do zastosowań przemysłowych

2017-12-15   | RS Components Sp. z o.o.
Nowa aparatura modułowa do zastosowań przemysłowych

RS Components oferuje nową generację aparatury modułowej Sirius firmy Siemens. Obejmuje ona aparaty o rozmiarach S00, S0, S2 i S3 i mocach do 55 kW. Nowy system modułowy obejmuje pełen asortyment produktów panelowych - od prostych zasilaczy po jednostki, które odpowiadają za przełączanie, ochronę, rozruch i kontrolę silników o mocach do 250 kW.
czytaj więcej

Wielowyjściowe zasilacze z ekranami LCD

2017-12-15   | Farnell element 14
Wielowyjściowe zasilacze z ekranami LCD

Firma Farnell element14 dodała do oferty 3-wyjściowe zasilacze Keysight z serii E36300. Są to urządzenia laboratoryjne ogólnego przeznaczenia, które cechują się niskim poziomem tętnień na wyjściu i licznymi funkcjami. Ich centralnymi elementami są panele przednie LCD 4,3", które wyświetlają m.in. wartości prądów i napięć.
czytaj więcej