wersja mobilna
Online: 312 Środa, 2018.03.21

Gospodarka

Rockwell Automation w gronie najlepszych pracodawców

wtorek, 21 listopada 2017 09:26

Podczas odbywającej się w Katowicach konferencji PulsHR_Day, największego w województwie śląskim spotkania branży human resources, miała miejsce gala wręczenia nagród TOP 10 Pracodawców Polski i TOP 5 Pracodawców Województwa Śląskiego. Laureatów wyłoniono spośród przedsiębiorstw charakteryzujących się wzorcowym zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz mających znaczący wpływ na rozwój gospodarczy regionu i kraju.Celem konkursów TOP Pracodawca w Polsce i TOP Pracodawca Województwa Śląskiego jest wyłonienie wyróżniających się firm, odgrywających ważną rolę na ryku pracy i przyczyniających się do rozwoju otoczenia, w którym funkcjonują. Przy ocenie zgłoszonych do konkursu przedsiębiorstw pod uwagę wzięto wpływ na rozwój gospodarczy regionu oraz na rozwój rynku pracy, innowacyjność, relacje między pracodawcami i pracobiorcami oraz współpracę z lokalną społecznością.

Dyplom dla firmy Rockwell AutomationLaureatami konkursu TOP 5 Pracodawców Województwa Śląskiego zostały firmy:

  • Rockwell Automation - spółkę doceniono za dbałość o zrównoważony rozwój w kontekście swoich klientów, przedsiębiorstwa i społeczności.
  • Unilever - firmę nagrodzono za wdrażanie globalnego procesu rekrutacji, w którym korzysta z pomocy gier, wirtualnych rozmów oraz sztucznej inteligencji. Unilever zatrudnia obecnie ok. 4 tys. pracowników.
  • Timken - miejsce wśród liderów przyznano firmie m.in. za program stypendialny Timken Scholarship Program, wolontariat pracowniczy oraz współpracę z takimi organizacjami, jak Habitat for Humanity czy United Way.
  • Guardian Częstochowa - producent został nagrodzony za politykę pracowniczą Huty Szkła Guardian Częstochowa, która odrzuca hierarchiczność i biurokrację. Zdecentralizowana struktura zarządzania łączy się w firmie z dbałością o bezpieczeństwo i higienę pracowników.
  • Rolnik - jeden z liderów branży przetwórstwa owocowo-warzywnego w Polsce wyróżnił się zaangażowaniem w rozwój regionu. Firma współfinansuje i współorganizuje imprezy sportowe i kulturalne oraz angażuje się w promocję zdrowego trybu życia i rolnictwa prowadzonego przy użyciu ekologicznych środków. Rolnik zatrudnia ok. 500 osób.

Specjalne wyróżnienie czytelników portalu pulshr.pl otrzymała firma Weindich. Zatrudnia ona ponad 80 pracowników, realizuje program praktyk i staży, a jej pracownicy regularnie biorą udział w szkoleniach. Dodatkowym obszarem działalności firmy jest program "Pomagaj z Nami", którego celem jest pomoc niepełnosprawnym, pomoc w leczeniu i pomoc społeczna.

W gronie TOP 10 Pracodawców Polski znaleźli się: Capgemini, Siemens, Budimex, Volvo Polska, Kompania Piwowarska, CD Projekt, 3M Poland, Grupa Nowy Styl, PwC i Asseco. Nagroda specjalna czytelników portalu pulshr.pl przyznana została Grupie Hotelowej Orbis.

źródło: Grupa PTWP SA

 

Pozostałe

Energetyka napędza rynek systemów SCADA
Energetyka napędza rynek systemów SCADA
wtorek, 20 marca 2018 12:52
PGE wprowadza diagnostykę kabli
PGE wprowadza diagnostykę kabli
wtorek, 20 marca 2018 07:51
Rekordowy wzrost globalnego potencjału fotowoltaiki
Rekordowy wzrost globalnego potencjału fotowoltaiki
poniedziałek, 19 marca 2018 10:47
Tauron współpracuje z EPRI
Tauron współpracuje z EPRI
poniedziałek, 19 marca 2018 07:50
zobacz wszystkie

zobacz wszystkie Nowe produkty

Kamery o rekordowej szybkości rejestracji obrazu do 3500 fps

2018-03-20   |
Kamery o rekordowej szybkości rejestracji obrazu do 3500 fps

Najnowsze kamery xiB-64 z oferty firmy Ximea pozwalają osiągnąć rekordową szybkość rejestracji obrazu do 3500 fps. Dzięki szybkiemu interfejsowi PCIe realizują strumieniową transmisję danych z szybkością do 64 Gbps na odległość do 300 m bez potrzeby stosowania drogich kart akwizycji danych ani specjalistycznego oprogramowania. Ich zakres zastosowań obejmuje testy zderzeniowe pojazdów, testowanie poduszek powietrznych, rejestrowanie eksplozji, wizualizację przepływu, biomechanikę, sport itp.
czytaj więcej

Mocny siłownik liniowy o stopniu ochrony do IP69K

2018-03-20   |
Mocny siłownik liniowy o stopniu ochrony do IP69K

Firma Thomson Industries wprowadziła na rynek siłownik liniowy nowej generacji Electrak HD przystosowany do pracy przy dużych obciążeniach. Występuje on w 6 wersjach o maksymalnym obciążeniu dynamicznym od 1,7 do 16 kN, obciążeniu statycznym 18 kN i maksymalnej prędkości od 9 do 71 mm/s bez obciążenia (5...58 mm/s przy pełnym obciążeniu).
czytaj więcej