wersja mobilna
Online: 371 Wtorek, 2018.03.20

Gospodarka

Igus oferuje nowe profile przemysłowe z tworzyw sztucznych do zastosowań ruchowych

środa, 06 grudnia 2017 10:08

Firma igus poszerzyła swoją ofertę w zakresie półfabrykatów. Oferuje możliwość składania zamówień na profile wykonywane z przetestowanych materiałów iglidur, zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta. Dzięki możliwości wytłoczenia ostatecznej formy, użytkownik oszczędza zarówno koszty obróbki, jak i materiału. Przykładami różnorodnych geometrii mogą być profile w kształcie litery U lub kwadratu, jak również półpanewki lub rury wykonane z igliduru.Igus od lat udostępnia materiały iglidur jako półprodukty zalecane do stosowania w obróbce mechanicznej. W celu zapewnienia większej swobody konstrukcyjnej przy możliwie najniższych kosztach oferuje teraz profile wytłoczone w wymaganej przez klientów formie, które wymagają mniej procesów przetwórczych. Mogą być one stosowane jako szyny ślizgowe, szyny prowadzące lub profile zapobiegające ścieraniu, stosowane w różnych branżach, od inżynierii maszynowej i zakładowej przez przemysł produktów spożywczych i napojów, po przemysł włókienniczy.

Wszystkie półfabrykaty iglidur - okrągłe pręty, materiały płytowe lub profile - są wykonane z tworzywa sztucznego iglidur przeznaczonego dla zastosowań ruchowych, zoptymalizowanego pod względem tarcia i zużycia. Są one regularnie poddawane testom przeprowadzanym w laboratorium firmy igus. Oferowane profile są bezsmarowne i bezobsługowe.

Firma igus oferuje usługę "speedicut", dzięki której części specjalne wykonane z półfabrykatów można otrzymać w ciągu kilku dni. Składniki są produkowane i dostarczane bezpośrednio przez firmę igus - wystarczy przesłać model 3D lub rysunek 2D.

źródło: igus

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Złącza światłowodowe do pracy w trudnych warunkach

2018-03-19   | HARTING Polska Sp. z o.o.
Złącza światłowodowe do pracy w trudnych warunkach

HARTING wprowadził do oferty elementy łączeniowe Expanded Beam Cable Assembly do sieci światłowodowych pozwalające na transmisję danych w trudnych środowiskach. Takimi są tunele, wykopaliska i podobne aplikacje, gdzie mamy do czynienia z dużymi odległościami transmisji, dużą ilością przesyłanych danych oraz występującymi zabrudzeniami.
czytaj więcej

Komputer jednopłytkowy COM Express Type 10 z mikroprocesorem Intel Core ULT 7. generacji

2018-03-19   | AAEON TECHNOLOGY B. V.
Komputer jednopłytkowy COM Express Type 10 z mikroprocesorem Intel Core ULT 7. generacji

NANOCOM-KBU to najbardziej obecnie zaawansowany na rynku komputer jednopłytkowy formatu COM Express Type 10 (84 x 55 mm), wyposażony w jeden z mikroprocesorów Intel Core ULT 7. generacji (do i7-7600U 2,8/3,9 MHz). Zawiera 4 GB pamięci DDR4 2133 i kontroler graficzny obsługujący rozdzielczość 4K.
czytaj więcej