wersja mobilna
Online: 251 Sobota, 2017.12.16

Gospodarka

Igus oferuje nowe profile przemysłowe z tworzyw sztucznych do zastosowań ruchowych

środa, 06 grudnia 2017 10:08

Firma igus poszerzyła swoją ofertę w zakresie półfabrykatów. Oferuje możliwość składania zamówień na profile wykonywane z przetestowanych materiałów iglidur, zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta. Dzięki możliwości wytłoczenia ostatecznej formy, użytkownik oszczędza zarówno koszty obróbki, jak i materiału. Przykładami różnorodnych geometrii mogą być profile w kształcie litery U lub kwadratu, jak również półpanewki lub rury wykonane z igliduru.

Igus od lat udostępnia materiały iglidur jako półprodukty zalecane do stosowania w obróbce mechanicznej. W celu zapewnienia większej swobody konstrukcyjnej przy możliwie najniższych kosztach oferuje teraz profile wytłoczone w wymaganej przez klientów formie, które wymagają mniej procesów przetwórczych. Mogą być one stosowane jako szyny ślizgowe, szyny prowadzące lub profile zapobiegające ścieraniu, stosowane w różnych branżach, od inżynierii maszynowej i zakładowej przez przemysł produktów spożywczych i napojów, po przemysł włókienniczy.

Wszystkie półfabrykaty iglidur - okrągłe pręty, materiały płytowe lub profile - są wykonane z tworzywa sztucznego iglidur przeznaczonego dla zastosowań ruchowych, zoptymalizowanego pod względem tarcia i zużycia. Są one regularnie poddawane testom przeprowadzanym w laboratorium firmy igus. Oferowane profile są bezsmarowne i bezobsługowe.

Firma igus oferuje usługę "speedicut", dzięki której części specjalne wykonane z półfabrykatów można otrzymać w ciągu kilku dni. Składniki są produkowane i dostarczane bezpośrednio przez firmę igus - wystarczy przesłać model 3D lub rysunek 2D.

źródło: igus

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Nowa aparatura modułowa do zastosowań przemysłowych

2017-12-15   | RS Components Sp. z o.o.
Nowa aparatura modułowa do zastosowań przemysłowych

RS Components oferuje nową generację aparatury modułowej Sirius firmy Siemens. Obejmuje ona aparaty o rozmiarach S00, S0, S2 i S3 i mocach do 55 kW. Nowy system modułowy obejmuje pełen asortyment produktów panelowych - od prostych zasilaczy po jednostki, które odpowiadają za przełączanie, ochronę, rozruch i kontrolę silników o mocach do 250 kW.
czytaj więcej

Wielowyjściowe zasilacze z ekranami LCD

2017-12-15   | Farnell element 14
Wielowyjściowe zasilacze z ekranami LCD

Firma Farnell element14 dodała do oferty 3-wyjściowe zasilacze Keysight z serii E36300. Są to urządzenia laboratoryjne ogólnego przeznaczenia, które cechują się niskim poziomem tętnień na wyjściu i licznymi funkcjami. Ich centralnymi elementami są panele przednie LCD 4,3", które wyświetlają m.in. wartości prądów i napięć.
czytaj więcej