wersja mobilna
Online: 483 Poniedziałek, 2018.04.23

Gospodarka

Katowicki Rockwell Automation "Fabryką Roku"

piątek, 08 grudnia 2017 09:44

Zakład produkcyjny Rockwell Automation Polska w Katowicach w konkursie organizowanym przez wydawnictwo Trade Media International otrzymał tytuł "Fabryki Roku" w kategorii Przemysł 4.0. Doceniono wdrożenia firmy wykorzystujące technologię Big Data. W bieżącym roku miała miejsce VI edycja konkursu zatytułowana "Fabryka Roku 2017, czyli najlepsi z najlepszych w przemyśle". Kapituła złożona z dyrektorów i członków zarządów 12 najprężniejszych firm produkcyjnych w Polsce przyznała nagrody w siedmiu kategoriach.Celem konkursu jest promocja nowoczesnej wiedzy technicznej w środowisku polskiej kadry inżynierskiej oraz pozytywnych przykładów zastosowania innowacyjnych technologii w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Wyróżniane są firmy stosujące nowe rozwiązania i potrafiące wykorzystywać je do odnoszenia sukcesów rynkowych oraz ogólnego rozwoju.

Firma Rockwell Automation otrzymała nagrodę w kategorii "Przemysł 4.0/Przemysłowy Internet Rzeczy" za optymalizację i usprawnienie procesów produkcyjnych w zakładzie w Katowicach i wdrożenie tam "The Connected Enterprise" - rozwiązania wykorzystującego technologię Big Data. Jury doceniło wysoki poziom integracji pomiędzy systemami zarządzania a maszynami, a także umiejętność efektywnego wykorzystania dostępnych danych.

źródło: Rockwell Automation

 

Pozostałe

Rozpoczęły się tegoroczne targi Hannover Messe
Rozpoczęły się tegoroczne targi Hannover Messe
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 13:28
Fortum uruchomił inteligentną sieć ciepłowniczą
Fortum uruchomił inteligentną sieć ciepłowniczą
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 07:52
Przemysłowa Wiosna 2018
Przemysłowa Wiosna 2018
piątek, 20 kwietnia 2018 12:24
Trwa trzecia edycja konferencji
Trwa trzecia edycja konferencji "Food Automation"
piątek, 20 kwietnia 2018 10:28
zobacz wszystkie

zobacz wszystkie Nowe produkty

Firma ILME wprowadza na rynek nowy moduł systemu MIXO

2018-04-23   | Conprod Maciej Błach
Firma ILME wprowadza na rynek nowy moduł systemu MIXO

CX 04 SC pozwala na montaż czterech styków światłowodowych SC pojedynczych kontaktów lub dwóch gotowych patchy światłowodowych). Moduł w ramce MIXO zajmuje jedno miejsce. Zastosowanie techniki światłowodowej pozwala pozbyć się zakłóceń EMV. System, nadaje się również do montażu w obudowach plastikowych co obniża koszty aplikacji.
czytaj więcej

Tanie kamery IR współpracujące ze smartfonami

2018-04-23   |
Tanie kamery IR współpracujące ze smartfonami

Firma Fotric posiada w ofercie serię tanich kamer pracujących w podczerwieni, przeznaczonych do rejestracji obrazu na współpracujących z nimi smartfonach. Kamery Fotric 220 umożliwiają rejestrację do 1000 klatek obrazu, rejestrując zmiany temperatury w czasie rzeczywistym z szybkością próbkowania 5 fps. Zapewniają rozdzielczość do 640 x 480 pikseli, reprezentujących temperaturę obiektów znajdujących się w polu widzenia.
czytaj więcej