wersja mobilna
Online: 346 Poniedziałek, 2018.04.23

Gospodarka

Rockwell kupuje Odos Imaging - szkockiego specjalistę w zakresie obrazowania 3D

poniedziałek, 11 grudnia 2017 10:00

Firma Rockwell Automation przejęła Odos Imaging, szkocką spółkę, która opracowuje i produkuje trójwymiarowe systemy time-of-flight do zastosowań w obrazowaniu przemysłowym. Działająca w Edynburgu firma Odos Imaging została założona w 2010 roku. Opracowuje rozwiązania time-of-flight oraz systemy zamrażania ruchu (freeze motion systems) stosowane w  logistyce, automatyzacji, rolnictwie oraz innych wymagających aplikacjach. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione.



- Dzięki przejęciu możemy rozbudować nasze portfolio inteligentnych czujników i produktów z dziedziny bezpieczeństwa, co jest ważną częścią Connected Enterprise. Możemy też rozszerzyć nasze dotychczasowe możliwości, wprowadzając technologię trójwymiarowych systemów time-of-flight do zastosowań przemysłowych - mówił Lee Lane, wiceprezes i dyrektor generalny działu bezpieczeństwa, czujników i łączności w firmie Rockwell.

Kamery 3D time-of-flight firmy Odos, poprzez łączenie możliwości rejestracji obrazów przestrzennych z precyzją widzenia w zakresie dwuwymiarowym, otwierają nowe sposoby wydobywania informacji z obrazów. Na przykład obrazy 2D można wykorzystać do wyodrębnienia informacji o cechach i krawędziach, które można następnie połączyć z danymi 3D w celu uzyskania pełnego zrozumienia każdej sceny, co jest na przykład istotne przy automatycznym paletyzowaniu czy rozpoznawaniu wielkości i objętości obiektów.

źródło: Drives & Controls

 

Pozostałe

Rozpoczęły się tegoroczne targi Hannover Messe
Rozpoczęły się tegoroczne targi Hannover Messe
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 13:28
Fortum uruchomił inteligentną sieć ciepłowniczą
Fortum uruchomił inteligentną sieć ciepłowniczą
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 07:52
Przemysłowa Wiosna 2018
Przemysłowa Wiosna 2018
piątek, 20 kwietnia 2018 12:24
Trwa trzecia edycja konferencji
Trwa trzecia edycja konferencji "Food Automation"
piątek, 20 kwietnia 2018 10:28
zobacz wszystkie

zobacz wszystkie Nowe produkty

Firma ILME wprowadza na rynek nowy moduł systemu MIXO

2018-04-23   | Conprod Maciej Błach
Firma ILME wprowadza na rynek nowy moduł systemu MIXO

CX 04 SC pozwala na montaż czterech styków światłowodowych SC pojedynczych kontaktów lub dwóch gotowych patchy światłowodowych). Moduł w ramce MIXO zajmuje jedno miejsce. Zastosowanie techniki światłowodowej pozwala pozbyć się zakłóceń EMV. System, nadaje się również do montażu w obudowach plastikowych co obniża koszty aplikacji.
czytaj więcej

Tanie kamery IR współpracujące ze smartfonami

2018-04-23   |
Tanie kamery IR współpracujące ze smartfonami

Firma Fotric posiada w ofercie serię tanich kamer pracujących w podczerwieni, przeznaczonych do rejestracji obrazu na współpracujących z nimi smartfonach. Kamery Fotric 220 umożliwiają rejestrację do 1000 klatek obrazu, rejestrując zmiany temperatury w czasie rzeczywistym z szybkością próbkowania 5 fps. Zapewniają rozdzielczość do 640 x 480 pikseli, reprezentujących temperaturę obiektów znajdujących się w polu widzenia.
czytaj więcej