wersja mobilna
Online: 285 Sobota, 2018.01.20

Gospodarka

Rockwell kupuje Odos Imaging - szkockiego specjalistę w zakresie obrazowania 3D

poniedziałek, 11 grudnia 2017 10:00

Firma Rockwell Automation przejęła Odos Imaging, szkocką spółkę, która opracowuje i produkuje trójwymiarowe systemy time-of-flight do zastosowań w obrazowaniu przemysłowym. Działająca w Edynburgu firma Odos Imaging została założona w 2010 roku. Opracowuje rozwiązania time-of-flight oraz systemy zamrażania ruchu (freeze motion systems) stosowane w  logistyce, automatyzacji, rolnictwie oraz innych wymagających aplikacjach. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione.

- Dzięki przejęciu możemy rozbudować nasze portfolio inteligentnych czujników i produktów z dziedziny bezpieczeństwa, co jest ważną częścią Connected Enterprise. Możemy też rozszerzyć nasze dotychczasowe możliwości, wprowadzając technologię trójwymiarowych systemów time-of-flight do zastosowań przemysłowych - mówił Lee Lane, wiceprezes i dyrektor generalny działu bezpieczeństwa, czujników i łączności w firmie Rockwell.

Kamery 3D time-of-flight firmy Odos, poprzez łączenie możliwości rejestracji obrazów przestrzennych z precyzją widzenia w zakresie dwuwymiarowym, otwierają nowe sposoby wydobywania informacji z obrazów. Na przykład obrazy 2D można wykorzystać do wyodrębnienia informacji o cechach i krawędziach, które można następnie połączyć z danymi 3D w celu uzyskania pełnego zrozumienia każdej sceny, co jest na przykład istotne przy automatycznym paletyzowaniu czy rozpoznawaniu wielkości i objętości obiektów.

źródło: Drives & Controls

 

Pozostałe

Czy SolarWorld wróci na rynek fotowoltaiczny?
Czy SolarWorld wróci na rynek fotowoltaiczny?
piątek, 19 stycznia 2018 12:19
APS Energia z nowym zamówieniem
APS Energia z nowym zamówieniem
piątek, 19 stycznia 2018 09:33
Nowy prezes ZREW Transformatory
Nowy prezes ZREW Transformatory
piątek, 19 stycznia 2018 07:54
Amerykański Rexnord kupuje niemiecką firmę Centa
Amerykański Rexnord kupuje niemiecką firmę Centa
czwartek, 18 stycznia 2018 12:28
PSE Dobrym Pracodawcą 2017
PSE Dobrym Pracodawcą 2017
czwartek, 18 stycznia 2018 10:15
zobacz wszystkie

zobacz wszystkie Nowe produkty

Wymienne, inteligentne sondy wilgotności i temperatury do pracy w ciężkich warunkach

2018-01-19   |
Wymienne, inteligentne sondy wilgotności i temperatury do pracy w ciężkich warunkach

Firma Vaisala, specjalizująca się w produkcji czujników do pomiaru parametrów środowiskowych, zaprezentowała nową ofertę wymiennych, inteligentnych sond mogących pracować w trudnych warunkach środowiskowych. Nowe sondy wilgotności i temperatury Vaisala D HMP4, HMP5, HMP7 i HMP8 oraz sonda temperaturowa Vaisala TMP1 stanowią rozszerzenie rodziny produktowej Indigo i uzupełniają wcześniejsze modele serii GMP250 i HPP272.
czytaj więcej

Enkodery bezłożyskowe

2018-01-19   | Eldar
Enkodery bezłożyskowe

Eldar oferuje absolutne enkodery SMAB firmy Lika. Są to enkodery bezłożyskowe, cechujące się dużą prędkością obrotową, rozdzielczością do 18 bitów oraz interfejsem SSI.
czytaj więcej