wersja mobilna
Online: 355 Poniedziałek, 2018.04.23

Gospodarka

Rośnie rynek napędów niskiego napięcia - 22 mld dolarów w 2022 roku

poniedziałek, 11 grudnia 2017 12:13

Według Transparency Market Research wartość globalnego rynku napędów niskiego napięcia wzrośnie z 16,5 mld dolarów w bieżącym roku do prawie 22 mld dolarów za 5 lat, co oznacza CAGR na poziomie 5,6%. W najbliższej przyszłości głównymi odbiorcami tych urządzeń będzie branża motoryzacyjna i elektroniczna. Największym rynkiem zbytu dla napędów niskiego napięcia pozostanie region Azji i Pacyfiku (bez Japonii), przede wszystkim dzięki rozwojowi przemysłu w Chinach i Indiach.Popyt na napędy niskiego napięcia podnosić będzie kilka czynników, wśród nich przede wszystkim globalnie rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną, rosnąca lista zastosowań dla tych urządzeń w różnych gałęziach przemysłu i - najważniejsza przyczyna - konieczność oszczędzania energii w celu ograniczenia kosztów działalności w przemyśle. Napędy elektryczne stają się również coraz popularniejsze kosztem napędów hydraulicznych i mechanicznych.

Na rynku napędów niskiego napięcia działa wielu producentów większych i mniejszych, przez co jest on mocno rozdrobniony i panuje na nim silna konkurencja. Aby umocnić swoją pozycję, koncentrują się oni obecnie na rozwoju produktów, zaś w nadchodzących latach skupią się na pozyskiwaniu nowych klientów poprzez rozszerzanie sieci dystrybucji na inne regiony świata.

 

Pozostałe

Rozpoczęły się tegoroczne targi Hannover Messe
Rozpoczęły się tegoroczne targi Hannover Messe
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 13:28
Fortum uruchomił inteligentną sieć ciepłowniczą
Fortum uruchomił inteligentną sieć ciepłowniczą
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 07:52
Przemysłowa Wiosna 2018
Przemysłowa Wiosna 2018
piątek, 20 kwietnia 2018 12:24
Trwa trzecia edycja konferencji
Trwa trzecia edycja konferencji "Food Automation"
piątek, 20 kwietnia 2018 10:28
zobacz wszystkie

zobacz wszystkie Nowe produkty

Firma ILME wprowadza na rynek nowy moduł systemu MIXO

2018-04-23   | Conprod Maciej Błach
Firma ILME wprowadza na rynek nowy moduł systemu MIXO

CX 04 SC pozwala na montaż czterech styków światłowodowych SC pojedynczych kontaktów lub dwóch gotowych patchy światłowodowych). Moduł w ramce MIXO zajmuje jedno miejsce. Zastosowanie techniki światłowodowej pozwala pozbyć się zakłóceń EMV. System, nadaje się również do montażu w obudowach plastikowych co obniża koszty aplikacji.
czytaj więcej

Tanie kamery IR współpracujące ze smartfonami

2018-04-23   |
Tanie kamery IR współpracujące ze smartfonami

Firma Fotric posiada w ofercie serię tanich kamer pracujących w podczerwieni, przeznaczonych do rejestracji obrazu na współpracujących z nimi smartfonach. Kamery Fotric 220 umożliwiają rejestrację do 1000 klatek obrazu, rejestrując zmiany temperatury w czasie rzeczywistym z szybkością próbkowania 5 fps. Zapewniają rozdzielczość do 640 x 480 pikseli, reprezentujących temperaturę obiektów znajdujących się w polu widzenia.
czytaj więcej