wersja mobilna
Online: 431 Poniedziałek, 2018.04.23

Gospodarka

W Warszawie powstało centrum serwisowe naziemnej obsługi lotnictwa wojskowego

czwartek, 11 stycznia 2018 12:31

Na terenie Wojskowego Centralnego Biura Konstrukcyjno-Technologicznego (WCBKT) w Warszawie powstało centrum dostaw i serwisu sprzętu do naziemnej obsługi wojskowych statków powietrznych (NOSP). Głównym zadaniem centrum będzie zapewnienie dostępności i sprawności urządzeń przeznaczonych do obsługi wszystkich typów maszyn latających wykorzystywanych w polskich siłach zbrojnych. WCBKT jest spółką należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.Koncepcję powołania centrum wypracowało Szefostwo Techniki Lotniczej Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych RP razem z WCBKT oraz Biurem Platform Lotniczych PGZ. Uchwałę o utworzeniu jednostki zarząd PGZ podjął 20 grudnia ubiegłego roku.

Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne posiada kompetencje niezbędne do obsługi NOSP dzięki podpisaniu wielu umów z partnerami zagranicznymi, między innymi koncernem BAE Systems o współpracy związanej z obsługą samolotów F-16 oraz ukraińską firmą Ukroboronservice, a także ze spółkami należącymi do PGZ.

Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne wytwarza urządzenia na potrzeby obronności - dostarcza sprzęt do naziemnej obsługi statków powietrznych oraz urządzeń szkolno-treningowych dla wojsk lądowych. Jego historia sięga roku 1968, kiedy to powstał Zakład Produkcji Doświadczalnej Wojskowej Akademii Technicznej.

źródło: WNP
zdjęcia: WCBKT

 

Pozostałe

Rozpoczęły się tegoroczne targi Hannover Messe
Rozpoczęły się tegoroczne targi Hannover Messe
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 13:28
Fortum uruchomił inteligentną sieć ciepłowniczą
Fortum uruchomił inteligentną sieć ciepłowniczą
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 07:52
Przemysłowa Wiosna 2018
Przemysłowa Wiosna 2018
piątek, 20 kwietnia 2018 12:24
Trwa trzecia edycja konferencji
Trwa trzecia edycja konferencji "Food Automation"
piątek, 20 kwietnia 2018 10:28
zobacz wszystkie

zobacz wszystkie Nowe produkty

Firma ILME wprowadza na rynek nowy moduł systemu MIXO

2018-04-23   | Conprod Maciej Błach
Firma ILME wprowadza na rynek nowy moduł systemu MIXO

CX 04 SC pozwala na montaż czterech styków światłowodowych SC pojedynczych kontaktów lub dwóch gotowych patchy światłowodowych). Moduł w ramce MIXO zajmuje jedno miejsce. Zastosowanie techniki światłowodowej pozwala pozbyć się zakłóceń EMV. System, nadaje się również do montażu w obudowach plastikowych co obniża koszty aplikacji.
czytaj więcej

Tanie kamery IR współpracujące ze smartfonami

2018-04-23   |
Tanie kamery IR współpracujące ze smartfonami

Firma Fotric posiada w ofercie serię tanich kamer pracujących w podczerwieni, przeznaczonych do rejestracji obrazu na współpracujących z nimi smartfonach. Kamery Fotric 220 umożliwiają rejestrację do 1000 klatek obrazu, rejestrując zmiany temperatury w czasie rzeczywistym z szybkością próbkowania 5 fps. Zapewniają rozdzielczość do 640 x 480 pikseli, reprezentujących temperaturę obiektów znajdujących się w polu widzenia.
czytaj więcej