wersja mobilna
Online: 496 Wtorek, 2018.02.20

Gospodarka

Enea uruchomiła nowy blok w Kozienicach

wtorek, 16 stycznia 2018 07:58

Enea oddała do eksploatacji nowy blok energetyczny w Elektrowni Kozienice o mocy ponad 1000 MW. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych osiąga on sprawność na poziomie ponad 45%. To pozwala na obniżenie emisji dwutlenku węgla o około 25% w stosunku do emisji z istniejących bloków opalanych węglem kamiennym.

Nowa jednostka zwiększyła moce wytwórcze Grupy Enea do 6,2 GW. Sama Elektrownia Kozienice zwiększyła moc zainstalowaną o 1/3, do poziomu około 4 tys. MW. Dzięki temu 13% energii produkowanej w Polsce będzie pochodziło właśnie z tego zakładu.

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Wielokamerowy system wizyjny z portami o przepustowości 700 Mbps

2018-02-19   |
Wielokamerowy system wizyjny z portami o przepustowości 700 Mbps

Teledyne Dalsa wprowadza na rynek wielokamerowy system wizyjny o symbolu GV 4000, oferujący większą wewnętrzną pamięć i większą moc obliczeniową od poprzedniej wersji oraz porty kamery z możliwością transmisji zasilania, umożliwiające współpracę z wieloma kamerami Genie Nano dużej rozdzielczości. Model 4000 jest ponadto mniejszy i bardziej energooszczędny od poprzednika.
czytaj więcej

Systemy wizyjne z możliwością łatwej integracji z układami automatyki i sterowania

2018-02-19   | B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
Systemy wizyjne z możliwością łatwej integracji z układami automatyki i sterowania

Podczas targów SPS IPC Drives 2017 firma B&R zaprezentowała nową ofertę z obszaru rozwiązań wizyjnych. Obejmuje ona kamery, oprogramowanie oraz akcesoria oświetleniowe. Jeżeli chodzi o te pierwsze, to dostępna jest szeroka gama kamer - od prostych czujników wizyjnych, do wysokiej jakości kamer inteligentnych. W przypadku elementów oświetleniowych oferowane są zarówno wersje zintegrowane, jak też te w formie urządzeń zewnętrznych.
czytaj więcej