wersja mobilna
Online: 724 Czwartek, 2018.02.22

Gospodarka

Amerykański Rexnord kupuje niemiecką firmę Centa

czwartek, 18 stycznia 2018 12:28

Amerykańska firma Rexnord, zajmująca się systemami napędowymi i gospodarką wodną, za nieujawnioną kwotę kupuje niemieckiego producenta sprzęgieł mechanicznych - Centa Power Transmission (Centa Antriebe Kirschey). Transakcja, która ma zostać zamknięta do końca lutego bieżącego roku, spowoduje dodanie około 100 mln dolarów do, wynoszących obecnie 1,9 mld dolarów, przychodów Rexnorda.

Centa, z siedzibą w Haan w Niemczech, produkuje elastyczne sprzęgła i wały napędowe do zastosowań przemysłowych, morskich, kolejowych i energetycznych. Mając oddziały w 10 krajach, zatrudnia na całym świecie około 450 pracowników.

Firma od 1970 roku rozwiązuje skomplikowane problemy związane z przekazywaniem napędu i drganiami skrętnymi. Sprzęgła, które osiągają wartości przekazywanego momentu od 10 Nm do 20 MNm, są stosowane głównie w urządzeniach napędzanych silnikami wysokoprężnymi, w których tłumią drgania skrętne silnika.

Rexnord, z siedzibą w Milwaukee w stanie Wisconsin, składa się z dwóch strategicznych jednostek - Process & Motion Control oraz Water Management. Amerykańska firma zatrudnia na świecie około 8 tys. pracowników. Oddział Process & Motion Control projektuje, produkuje, sprzedaje i serwisuje mechaniczne komponenty wykorzystywane w złożonych systemach napędowych. Jednostka Water Management projektuje i dostarcza produkty podnoszące jakość wody oraz zapewniające bezpieczeństwo i kontrolę przepływu, a także konserwację instalacji.

CEO firmy Rexnord, Kevin Zaba, spodziewa się, że przejęcie firmy Centa zapewni znaczne synergie w zakresie przychodów i kosztów, i uważa, że uzupełniający się portfel produktów otwiera przed firmami wiele nowych możliwości rozwoju.

źródło: Drives & Controls

 

Powiązane artykuły

Połączenie Rexnord i Tollok

zobacz wszystkie Nowe produkty

Czujniki prądów wirowych eddyNCDT 3001 o zakresie 6 i 8 mm w nowych obudowach M18

2018-02-22   | WObit E.K.J.Ober s.c.
Czujniki prądów wirowych eddyNCDT 3001 o zakresie 6 i 8 mm w nowych obudowach M18

Czujniki prądów wirowych znanej serii eddyNCDT 3001 firmy Micro-Epsilon są obecnie dostępne w nowych wersjach na zakresy pomiarowe 6 i 8 mm, zamykanych w obudowach M18. Są to czujniki skompensowane temperaturowo, zapewniające krótki czas i dużą dokładność pomiaru w aplikacjach ze wszystkich dziedzin przemysłu.
czytaj więcej

Moduł COM Express Type 6 z mikroprocesorami Core 7. generacji

2018-02-22   |
Moduł COM Express Type 6 z mikroprocesorami Core 7. generacji

Najnowszy komputer jednopłytkowy formatu COM Express z oferty firmy IBASE Technology, ET975 został wyposażony w niskonapięciowy mikroprocesor Core i7/i5/i3 7. generacji (Kaby Lake-U) produkowany w procesie 14 nm. Jest to komputer energooszczędny o dużej mocy obliczeniowej, mogący znaleźć zastosowanie w automatyce przemysłowej, kioskach multimedialnych i aparaturze medycznej.
czytaj więcej