wersja mobilna
Online: 484 Wtorek, 2018.02.20

Gospodarka

Czy SolarWorld wróci na rynek fotowoltaiczny?

piątek, 19 stycznia 2018 12:19

SolarWorld AG, największy europejski producent ogniw i modułów fotowoltaicznych, w maju ubiegłego roku ogłosił niewypłacalność. Przed zniknięciem firmy uchronił ją program osłonowy niemieckiego rządu i poszukiwanie inwestora. Infrastrukturę niemieckiego przedsiębiorstwa przejęła spółka SolarWorld Industries GmbH utworzona przez założyciela SolarWorld Franka Asbecka i inwestorów z Kataru. Teraz firma ogłasza rynkowy powrót, informując o zawarciu dużej umowy na dostawę modułów fotowoltaicznych do Turcji.

Nowy SolarWorld pozyskał zamówienie na dostawę modułów PV o mocy 60 MW dla tureckiej firmy Inosolar. Zamówienie ma zostać zrealizowane jeszcze w pierwszej połowie 2018 roku.

Firma informuje również, że jej linie produkcyjne są obecnie w pełni przystosowane do wytwarzania monokrystalicznych ogniw i modułów w technologii PERC, w tym modułów dwustronnych. W ciągu roku ponownie mają zostać uruchomione linie o potencjale produkcyjnym 700 MW, z możliwością zwiększenia produkcji paneli PV do 1 GW w fabrykach w Arnstadt i we Freibergu k. Drezna.

W 2016 roku SolarWorld zatrudniał 3,3 tys. pracowników, obecnie - po restrukturyzacji - ma to być nieco ponad 500 osób, przy czym około 60% załogi realizować ma prace w zakresie R&D.

źródło: gramwzielone.pl

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Wielokamerowy system wizyjny z portami o przepustowości 700 Mbps

2018-02-19   |
Wielokamerowy system wizyjny z portami o przepustowości 700 Mbps

Teledyne Dalsa wprowadza na rynek wielokamerowy system wizyjny o symbolu GV 4000, oferujący większą wewnętrzną pamięć i większą moc obliczeniową od poprzedniej wersji oraz porty kamery z możliwością transmisji zasilania, umożliwiające współpracę z wieloma kamerami Genie Nano dużej rozdzielczości. Model 4000 jest ponadto mniejszy i bardziej energooszczędny od poprzednika.
czytaj więcej

Systemy wizyjne z możliwością łatwej integracji z układami automatyki i sterowania

2018-02-19   | B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
Systemy wizyjne z możliwością łatwej integracji z układami automatyki i sterowania

Podczas targów SPS IPC Drives 2017 firma B&R zaprezentowała nową ofertę z obszaru rozwiązań wizyjnych. Obejmuje ona kamery, oprogramowanie oraz akcesoria oświetleniowe. Jeżeli chodzi o te pierwsze, to dostępna jest szeroka gama kamer - od prostych czujników wizyjnych, do wysokiej jakości kamer inteligentnych. W przypadku elementów oświetleniowych oferowane są zarówno wersje zintegrowane, jak też te w formie urządzeń zewnętrznych.
czytaj więcej