wersja mobilna
Online: 655 Czwartek, 2018.02.22

Gospodarka

TE Connectivity negocjuje przejęcie od ABB firmy Entrelec

poniedziałek, 22 stycznia 2018 12:15

Firma TE Connectivity, znana wcześniej pod nazwą Tyco Electronics, prowadzi negocjacje z ABB w sprawie przejęcia jednostki Entrelec specjalizującej się w terminal blockach. Zakup ma pozwolić TE na oferowanie kompletnego systemu połączeniowego w zakresie zasilania, sygnałów oraz danych, ze szczególnym uwzględnieniem trudnych warunków. Żadne ustalenia finansowe transakcji nie zostały ujawnione. Przejęcie Entreleca przez TE Connectivity wymaga spełnienia zwyczajowych warunków, w tym uzyskania akceptacji organów regulacyjnych i przeprowadzenia konsultacji z reprezentantami pracowników.

TE twierdzi, że gama produktów Entrelec będzie kluczową częścią przyszłej oferty i pomoże w udostępnianiu jednych z najbardziej kompleksowych produktów, technologii i usług w branży.

Firma ABB kupiła francuskiego Entreleca za około 310 mln euro w 2001 r. Entrelec został założony w roku 1920. Obecnie obsługuje klientów w ponad 70 krajach. W Chassieu we Francji firma prowadzi prace badawczo-rozwojowe, działalność marketingową, sprzedaż i zarządzanie. Zakłady produkcyjne Entreleca działają we Francji i w Polsce.

TE Connectivity to firma warta 13 mld dolarów. Centrala TE mieści się w Szwajcarii. Firma działa w prawie 150 krajach, gdzie zatrudnia 78 tys. pracowników. Historia TE sięga 1794 roku, kiedy to powstała firma Rochester Wire & Cable zajmująca się produkcją lin. Kolejnym ważnym krokiem było utworzenie w 1941 r. Aircraft Marine Products (AMP), specjalizującego się w szybkozłączach elektrycznych. W 1999 r. firmę AMP przejęło Tyco. W 2007 r. Tyco zostało podzielone na trzy części, co dało początek firmie Tyco Electronics, która w 2011 r. zmieniła nazwę na TE Connectivity.

źródło: Drives & Controls

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Czujniki prądów wirowych eddyNCDT 3001 o zakresie 6 i 8 mm w nowych obudowach M18

2018-02-22   | WObit E.K.J.Ober s.c.
Czujniki prądów wirowych eddyNCDT 3001 o zakresie 6 i 8 mm w nowych obudowach M18

Czujniki prądów wirowych znanej serii eddyNCDT 3001 firmy Micro-Epsilon są obecnie dostępne w nowych wersjach na zakresy pomiarowe 6 i 8 mm, zamykanych w obudowach M18. Są to czujniki skompensowane temperaturowo, zapewniające krótki czas i dużą dokładność pomiaru w aplikacjach ze wszystkich dziedzin przemysłu.
czytaj więcej

Moduł COM Express Type 6 z mikroprocesorami Core 7. generacji

2018-02-22   |
Moduł COM Express Type 6 z mikroprocesorami Core 7. generacji

Najnowszy komputer jednopłytkowy formatu COM Express z oferty firmy IBASE Technology, ET975 został wyposażony w niskonapięciowy mikroprocesor Core i7/i5/i3 7. generacji (Kaby Lake-U) produkowany w procesie 14 nm. Jest to komputer energooszczędny o dużej mocy obliczeniowej, mogący znaleźć zastosowanie w automatyce przemysłowej, kioskach multimedialnych i aparaturze medycznej.
czytaj więcej