wersja mobilna
Online: 557 Czwartek, 2018.02.22

Gospodarka

Igus wspiera drużynę startująca na Międzynarodowej Olimpiadzie Robotów

wtorek, 13 lutego 2018 07:51

W tym roku specjalista motion plastics - firma igus - udzieliła wsparcia drużynie ze szkoły z Overath, która po raz pierwszy uczestniczyła w Światowej Olimpiadzie Robotów w Kostaryce. Roboty biorące udział w rywalizacji musiały być wykonane z klocków Lego. Każdy z robotów miał wykonać określone zadanie w wyznaczonym czasie. Zawody odbyły się w dniach 10-12 listopada 2017 r. Wzięli w nich udział przedstawiciele 53 krajów.

Podczas zawodów każdy z robotów musiał wykonać zadanie, które nawiązywało do motywu "Energii Odnawialnej". Niemiecka drużyna Robo TV z gimnazjum im. Paula Klee w Overath, którą wspierała firma igus, wystąpiła w trzyosobowym składzie: Lukas Zink, Christian Weyers i Alexander Albers. Zawodnikom tym udało się zakwalifikować do olimpiady dzięki zwycięstwu na szczeblu regionalnym oraz w niemieckiej rundzie wstępnej.

200 godzin pracy oraz wymagające zadanie

Drużyna uczestniczyła już z powodzeniem w Międzynarodowej Olimpiadzie Robotów organizowanej w Indiach w ubiegłym roku, wtedy jeszcze w grupie 13-15-latków. W tym roku drużyna Robo TV ze względu na wiek jej członków konkurowała w klasie seniorów. Aby spełnić wymagania olimpiady w Kostaryce, robot został całkowicie przebudowany. Prace w zakresie sprzętu zajęły około 200 godzin, bez uwzględnienia czasu programowania. Po przyjeździe do Kostaryki uczniowie musieli sami całkowicie zdemontować robota. W ten sposób mieli udowodnić, że robot został skonstruowany przez nich samych. W ubiegłym roku, drużyna zajęła miejsce w czołowej trójce, w klasie juniorów. W klasie seniorów zawodnicy z Overath, jako nowicjusze, zajęli 21 miejsce na 75 możliwych i poprawili swój wynik z poprzedniego roku o osiem miejsc.

Firma igus wspiera drużynę Robo TV w ramach inicjatywy "Wsparcie dla Młodych Naukowców, w programie YES - Young Engineers Support. Celem firmy jest propagowanie różnorodnych innowacji oraz śmiałych projektów inicjowanych przez studentów oraz młodych pasjonatów poprzez udostępnianie bezpłatnych próbek materiałów oraz udzielanie wsparcia technicznego.

źródło: igus

 

zobacz wszystkie Nowe produkty

Czujniki prądów wirowych eddyNCDT 3001 o zakresie 6 i 8 mm w nowych obudowach M18

2018-02-22   | WObit E.K.J.Ober s.c.
Czujniki prądów wirowych eddyNCDT 3001 o zakresie 6 i 8 mm w nowych obudowach M18

Czujniki prądów wirowych znanej serii eddyNCDT 3001 firmy Micro-Epsilon są obecnie dostępne w nowych wersjach na zakresy pomiarowe 6 i 8 mm, zamykanych w obudowach M18. Są to czujniki skompensowane temperaturowo, zapewniające krótki czas i dużą dokładność pomiaru w aplikacjach ze wszystkich dziedzin przemysłu.
czytaj więcej

Moduł COM Express Type 6 z mikroprocesorami Core 7. generacji

2018-02-22   |
Moduł COM Express Type 6 z mikroprocesorami Core 7. generacji

Najnowszy komputer jednopłytkowy formatu COM Express z oferty firmy IBASE Technology, ET975 został wyposażony w niskonapięciowy mikroprocesor Core i7/i5/i3 7. generacji (Kaby Lake-U) produkowany w procesie 14 nm. Jest to komputer energooszczędny o dużej mocy obliczeniowej, mogący znaleźć zastosowanie w automatyce przemysłowej, kioskach multimedialnych i aparaturze medycznej.
czytaj więcej